Krwionośny typ, krwionośnej proteiny mutacj oddziaływania thromboembolism ryzyko

Sally Robertson, medwirenews reporter

Znalezienia od dwa Duńskich studiów pokazywali ten ABO krwionośnego typ samotnie i w połączeniu z obecnością, czynnik V i protrombin mutacje, kojarzą z wzrostami w ryzyku dla żylnego thromboembolism (VTE).

"ABO krwionośny typ przyłączeniowego skutek na ryzyku żylny thromboembolism gdy łączy z czynnikiem V Leiden R506Q i protrombiny G20210A mutacje," mówi Børge Nordestgaard i koledzy. (Kopenhaga Uniwersytecki szpital, Dani)

Furthermore, ABO krwionośny typ był znacząco współczynnikiem ryzyka dla VTE w populaci ogólnej, sugeruje że krwionośny typ musi być zawrzeć w genetycznych ekranach dla thrombophilia, mówją.

Drużyna analizował genotypy dla, zakłada, i ABO krwionośnego typ, czynnika V Leiden R506Q i protrombiny G20210A wśród 66.001 uczestnika który podążali up 1977, 2010 od, że ryzyko dla VTE był 1,4 czasu wielki wśród jednostek z non-o krwionośnym typ w tamto z O krwionośnym typ niż.

Wśród jednostek z czynnika V Leiden R506Q mutacją ryzyko dla VTE był 2,2, 7,0 czasu wielki wśród jednostek i, odpowiednio, porównywać z noncarriers. heterozygotycznych i homozygotycznych Dla tamto z protrombiny G20210A mutacją koresponduje VTE ryzyko byli 1,5 i 11,0 czasu wielcy.

Jak zrelacjonowane w Kanadyjskiego Medycznego Skojarzeniowego czasopisma, gdy drużyna łączący ABO krwionośny typ z czynnikiem V Leiden R506Q lub protrombiny G20210A genotypem lub, tam  był stepwise wzrostami w ryzyku dla VTE. Jednakowi wzrosty zobaczyli gdy łączący czynnika V Leiden R506Q i protrombiny G20210A genotypów.

Dalszy analiza łączący studia pokazywał 10% dla czynnika V Leiden R506Q i 1% dla protrombiny G20210A. że związany z ryzyko dla VTE był 20% dla ABO krwionośnego typ,

Czynnika V Leiden R506Q mutaci przyczyn czynnik V unieczynniać przy niskim tempem, prowadzi narosła produkcja thrombin wyjaśnia drużyny., podczas gdy protrombina G2021A jest mutacją w nieprzetłumaczonym regionie genu organizator i prowadzi narosła produkcja protrombina,

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement