Dzieciństwo nowotwór rosnący przez kraje rozwijające sie

Przez kraje rozwijające sie, dzieciństwo nowotwór jest rosnący, i śmiertelność jest wysoka. Once myśleć bogata światowa choroba jako, nowotwór jest narastającym zdrowia zagrożeniem przez niskodochodowego i środkowego dochodu kraje (LMCs).  Lancet onkologii ważne nowe serie niektóre światu nowotworu wybitni eksperci zarysowywają dużych wyzwania taktować dzieciństwo nowotwór w narodach rozwijających się i proponują strategie ulepszać opiekę dla dzieci i młodzi ludzie.

Według niedawnych WHO kosztorysów, nowotwór żąda życia wokoło 100 000 dzieci przed wiekiem 15 każdego roku na całym świecie. 94% te śmierć zdarzają się w niskodochodowych krajach. Kraje rozwijający się są już do domu prawie 90% światów dzieci i ten proporcja kontynuuje wzrastać.

"surowa rzeczywistość jest ten dostępem traktowanie jest bardzo biedna w LMCs. Niewiadoma proporcja dzieci z potencjalnie uleczalnymi nowotworami nigdy otrzymywa traktowanie nawet paliatywnego i najwięcej tamto które otrzymywają niektóre formę traktowania kostka do gry wciąż", mówi profesora Ian Magrath od Międzynarodowej sieci dla leczenia raka i badania, Belgia, jeden wiodący autory.

W wiele LMCs, brak świadomość o nowotworu i biedy dostępności podstawowa opieka zdrowotna znaczy że dzieci często przedstawiają z sceny chorobą. Lekarki w krajach rozwijających się no są często well i mogą tylko widzieć garść dzieciństwo nowotwory podczas ich całkowitych karier - trenują w nowotwór diagnozie. Moreover, traktowanie jest często biedny, nieistniejący lub zbyt kosztowny dla pacjentów pozwalać sobie na. W Afryka, na przykład proporcja nowotwory które zdarzają się w dzieciach są z grubsza 12 czasu wysocy w Europa w Afryka ale 80% ludzie niż, żadny dostęp promieniolecznictwo, nowotwór operacja lub infrastruktura potrzebująca dostarczać podstawową nowotwór opiekę.

Według seria lidera profesora Kathy Jones od instytutu zdrowie dziecka, kolegium Londyn, Niektóre rzuca wyzwanie widzii dookoła świata zupełnie no dyktuje dochodem, no wydaje na opiece zdrowotnej motywacją politycy… tworzyć podtrzymywalną infrastrukturę która rozpoznaje odmianowe potrzeby dzieci z nowotworem. "lub, ale rozwijać i" W Meksyk, na przykład, children porzucenie leczenie raka zmniejszał 35%, 4% od kombinacją wprowadzenie ubezpieczenie rozwój standardowi traktowanie protokoły dla socioeconomically pozbawiać rodzin, (50% populacja) i akredytowanie 49 programuje dla dzieciństwo nowotworu.

Inwestycja w, więcej, trenujący pracownicy służby zdrowia założenie, i, i dzielnicowe szpitalne sieci i międzynarodowy współpraca jesteśmy istotni udoskonalający wyniki. (wliczając wyposażenie i leki) Szczególnie, zbliźniaczenie programuje między rozwija i kraje rozwijający się, i różni regiony, mogą zapewniać międzynarodowego obowiązki mentora, medyczną edukację, dostęp nowomodni traktowania i wzrosta uczestnictwo w międzynarodowych próbach klinicznych.

Dodatkowo, nowotworów archiwa pilnie potrzebują oceniać sytuację wśród each kraju i wspierać podejmowanie decyzji. (często jedyny nieuprzedzony źródło informacji na nowotworu ciężarze) W Afryka, na przykład, tylko 1% populacja i 33% w Europa zakrywamy opierającymi się nowotworów archiwami providing dane na nowotworu padaniu, porównującym więcej niż 80% w Północna Ameryka i Oceania.

Wymierni 5-letni przetrwanie wyniki, nawet jeśli znacznie less niż tamto wysokich przychodów kraje najpierw który łatwo no ignoruje politykami", ", pomagają tworzyć dynamicznego" mówją autorów.

W końcu, dodają rozwiewać mit który pozwalać sobie na fund dzieci z nowotworem no mogą kraje rozwijający się potrzebują., strategie "Ponieważ dzieci ich całkowitych życia naprzeciw one, ratować życia dzieci target365_0_ wielkiego skutek na rozwoju gospodarczym niż nowotwór opieka dla starych ludzi", wyjaśnia Magrath, "traktowanie uleczalni dzieciństwo nowotwory jest wysoce opłacalny, nawet jeśli ja jest tylko ewentualny w few instytucje."

Źródło: Lancet onkologia

Advertisement