Szkodliwi skutki stres mogą być kluczowi kierować chronicznego ból

Dla chronicznych bólowych cierpiących tak jak ludzie które rozwijają ból pleców po wypadku samochodowego, unikać szkodliwych skutki stres może być kluczowy kierować ich warunek. To jest szczególnie znacząco dla ludzi z średnia hippocampus, gdy te jednostki wydają się są szczególnie podatne stresować się. Te są znalezienia nauka Dr. Pierre Rainville, PhD, badacz i profesor w Neuropsychology w fakultecie dentystyka, przy centrum badań Institut Universitaire De Gériatrie De Montréal przy Université De Montréal, wraz z étienne vachon-Presseau, PhD uczeń w Neuropsychology. (IUGM) Nauka pojawiać się w mózg, czasopismo publikujący uniwersytet oksford prasą.

"Cortisol, hormon produkujący adrenal gruczołami, czasem dzwoni "stresu hormon" gdy ono aktywuje w reakcji na stres. Nasz nauka pokazuje tłumaczonego étienne vachon-Presseau". że mała hippocampal pojemność kojarzy z wysokimi cortisol poziomami które prowadzą narosły poddatność ból i mogli wzrastać ryzyko rozwijać bólowego chronicity,

Gdy Dr. Pierre Rainville opisujący, "Nasz badanie zrzuca więcej światło na neurobiological mechanizmach ten znacząco związek między stresem i bólem. Czy rezultat wypadek, choroba lub operacja, boli często kojarzy z wysokimi poziomami stres Nasz znalezienia są pożytecznie w że otwierali aleje dla ludzi które cierpią od bólu znajdować traktowania które mogą zmniejszać swój wpływ i być może nawet zapobiegać chronicity. Uzupełniać ich leczenie także pracować na ich stresu zarządzaniu mogą, bólowi cierpiący strachu i próbować relaksu lub medytaci techniki." i dostawać pomoc od psychologa ból  

Badawczy streszczenie

Ten nauka zawrzeć 16 pacjentów z chronicznym bólem pleców i grupy kontrolnej 18 zdrowych tematów. Cel był analizować związki między cztery czynnikami: 1) cortisol poziomy które ustalali z śliien próbkami, 2) ocena donosząca pacjentami przed ich móżdżkowym obrazem cyfrowym kliniczny ból (postrzeganie ból); 3) hippocampal pojemność mierzyć z anatomicznym obrazowaniem rezonansem magnetycznym (MRI); i 4) mózg aktywacje oceniać z czynnościowymi MRI podąża termicznymi bólowymi pobudzeniami. (fmri) Rezultaty pokazywali że pacjenci z chronicznym bólem ogólny wysokich cortisol poziomy niż zdrowe jednostki. 

Dane analiza wyjawiał że pacjenci z małym hippocampus wysokich cortisol poziomy i silne odpowiedzi ostry ból w móżdżkowym regionie wymagającym w anticipatory niepokoju w związku z bólem. Odpowiedź mózg bolesna procedura podczas obrazu cyfrowego częsciowo odbijał natężenie pacjenta aktualny kliniczny bólowy warunek. Te znalezienia wspierają chronicznego bólowego poddatnościa modela w którym rozwijają silną stres odpowiedź ludzie z małym hippocampus, która z kolei wzrasta ich ból i ich ryzyko cierpienie od chronicznego bólu być może. Ten nauka także wspiera stresu zarządzania interwencje jako traktowanie opcja dla chronicznych bólowych cierpiących.

Źródło: Institut Universitaire De Gériatrie De Montréal

Advertisement