Propranolol lek może ulepszać językowe zdolność, ogólnospołeczny funkcjonować ludzie z ASD

Ludzie (ASD) komunikuje i oddziała wzajemnie z inny z autyzmu widma nieładem często kłopot ponieważ przetwarzają języka, wyrazy twarzy i socjalny wskazówki, inaczej. Poprzednio, badacze zakładają ten propranolol, lek powszechnie używany taktować wysokie ciśnienie krwi, niepokój i panika, mógł ulepszać językowe zdolność ogólnospołecznego funkcjonować ludzie z ASD i. Teraz, uniwersytet Missouri oficery śledczy mówi lek na receptę także pomagać ulepszać pracującej pamięci zdolność jednostki z autyzmem mógł.

Pracująca pamięć reprezentuje jednostki zdolność trzymać małą ilość informacja dla krótkiego okresu i manipulować; ja pozwoli ludzi pamiętać kierunki, uzupełniać łamigłówki i podążać rozmowy. Neurolog David Beversdorf i badawczy neuropsychologist Shawn Chrystus zakładamy że propranolol ulepsza pracującej pamięci występ ludzie z ASD.

"Widzieć tygrysa można sygnalizować walki lub lota odpowiedź. Nowadays, stressor tak jak brać egzamin mógł wytwarzać ten sam odpowiedź" powiedział Beversdorf, która no jest pomocniczo, profesor nadzwyczajny w działach radiologia i neurologia w MU szkole medycznej. "Propranolol pracuje uspokajać tamte nerwowe odpowiedzi który jest, dlaczego niektóre ludzie korzystają od brać leka zmniejszać niepokój."

Propranolol wzrastający pracującej pamięci występ w próbce 14 młodego dorosłego pacjenta MU Thompson centrum dla autyzmu i Neurodevelopmental nieład ale trochę żadny skutek na grupie 13 nauka uczestnika który no mają autyzmu. Badacze no polecają że lekarki przepisują propranolol wyłącznie ulepszać pracującą pamięć w jednostkach z ASD, ale pacjenci które już biorą lek na receptę można korzystać.

"ludzie którym już przepisują propranolol dla różnego powodu, z autyzmu widma nieładem tak jak niepokój, można także widzieć ulepszenie w pracującej pamięci," powiedział Chrystus, profesor nadzwyczajny w dziale Psychologiczne nauki w MU szkole wyższa sztuki i nauka.

Przyszłości badanie wciela próby kliniczne oceniać dalej związek między funkcjonować i łączliwością wśród różnorodnych regionów mózg poznawczy i behawioralny.

 Źródło: Uniwersytet Kolumbia

Advertisement