Nauka pokazuje jak komórki nowotworowe oddziałają wzajemnie z zdrowymi komórkami migrować wokoło ciała podczas metastazy

Mechanizm który grupować wpólnie używają komórki i ruszać się wokoło ciała opisywał pierwszy raz naukowami przy UCL. - nazwany "gończy i bieg" -

Publikuje w natury komórki biologii nowa nauka skupia się na procesie który zdarza się gdy komórki nowotworowe oddziałają wzajemnie z zdrowymi komórkami migrować wokoło ciała podczas metastazy po to, aby. Naukowowie znają i używają one podróżować długie odległości, że komórki nowotworowe rekrutują zdrowe komórki ale jak ten proces bierze miejsce i jak ono mógł kontrolujący projektować nowe terapie przeciw nowotworowi zostaje niewiadomym.

Teraz, używać komórkę zarodkową dzwonił "neural grzebień komórki (które są jednakowe komórki nowotworowe w terminie ich najeźdźczy zachowanie) i placode komórki które są prekursorami dla czaszkowych nerwów badacze przy UCL zaczynali rozplątywać ten proces. (odpowiednik zdrowe komórki)

Znajdowali że gdy neural grzebień komórki stawiają obok placode komórek przechodzą transformację dramatycznego początek i "cyzelatorstwo" placode komórki. W tym samym czasie placode komórek exhibite "ucieczki" zachowanie gdy kontaktujący się neural grzebień komórkami. Cyzelatorstwa zachowanie zależy na produkci która przyciąga neural grzebień komórki w kierunku one. małe chemiczne molekuły placode komórkami

Autory nauka są ufni że proces przez co komórki nowotworowe dołączać zdrowe komórki migrować wokoło ciała po to, aby są porównywalne. Zdrowe komórki ciało próba uciekać od bolak komórek, ale podążają złymi komórkami ponieważ zdrowe komórki produkują attractant dla komórek nowotworowych.

Dr Roberto Mayor, UCL dział i wiodący autor badanie, komórka i Rozwojowa biologia, powiedzieliśmy, "używamy analogię osioł i marchewka wyjaśniać ten zachowanie: osioł podąża marchewki ale marchewka ruchów daleko od, gdy zbliża się osłem. Podobnie podążają placode komórki neural grzebień komórki, ale placode komórki ruszają się daleko od gdy dotykający neural grzebień komórkami."

Znalezienia sugerują alternatywnego sposób w którym pracować w przyszłości można leczenia raka jeżeli terapie mogą celujący przy procesem interakcja między złymi, zdrowymi komórkami zatrzymywać komórki nowotworowe od i. "podesłania i powodować drugorzędnych przerzuty"

Najwięcej nowotwór śmierć no są należni formacja początkowy bolak, zamiast umierają od drugorzędnych bolaków zapoczątkowywa od pierwszy złych komórek które są sprawnie podróżować zasadniczych organy ciało tak jak i kolonizować płuca lub mózg. "ludzie,"

Źródło: Kolegium Londyn

Advertisement