Sztuczna trzustka dla typ - 1 cukrzycy pacjenci: wywiad z John Pritchard, Cambridge konsultanci

Wywiad prowadzący Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

John Pritchard artykułu wizerunek

Zadawalam może zarysowywać rola trzustka w ciele ty i jak to iść na kompromis w typ - 1 cukrzycy pacjenci?

Rola trzustka jest kontrolować glikoza poziomy w krwi. Normalnie, ja robi to przez kombinaci dwa hormonu który secretes ono: insulina i glucagon.

Gdy glikoza poziomy wzrastają, i.e gdy ty jadłeś coś, insulina jest wydzielona promować asymilację glikoza w ciało komórki. Gdy insulina no jest teraźniejsza, glikoza poziomy wzrastają wysocy poziomy bardzo.

B komórki, inaczej znać jako wysepek komórki, secrete insulinę w trzustce. W zasadzie w typ - 1 cukrzyce tamte komórki niszczyli.

Akceptujący dogmat teraz jest że niszczyli autoimmune procesem i.e ciało dla niektóre powodu, rozpoznawał tamte komórki być cudzoziemskie jak i niszczył one.

- 1 cukrzyk, żadny insulina, insulinowa lub bardzo mała tak w typ jesteśmy wydzieleni.

Typ - dlaczego i dlaczego 1 cukrzyce obecnie taktuje pomysł tworzyć sztuczną trzustkę zapoczątkowywać?

Teraz pracowaliśmy out że jeżeli możemy dawać ludziom insulinie zastrzykiem, możemy pomagać ich krwionośnej glikozie kontrolny.

typ - 1 cukrzycy robią to ostrożnie liczyć kwotę węglowodany który jedzą. Trenują liczyć ich węglowodany tak, że znają co jeść w posiłku iść i mogą wstrzykiwać prawą kwotę insulina zanim jedzą więc krwionośnej glikozy poziomy no iść zbyt wysoko.

Także pomagać to badają ich krew. Badają ich krwionośnej glikozy poziomy używać krwionośnej glikozy metry. Obecnie robią to kłuć ich macanie i palec który krew próbny pasek który siedzi w handheld metrze że 5 sekund opóźniony daje one ich krwionośnej glikozy pozioma rezultatowi.

Opierający się na ich krwionośnej glikozy pozioma rezultatach i kwocie węglowodany przystosowywa kwotę którą biorą. insulina spożywają, one To jest simplistically jak ono robił.

Tam  są niuanse wokoło to. Niektóre ludzie biorą nasadowego poziom insulina która jest długim działaniem. To utrzymuje one przy równomiernym poziomem krajowym i wtedy właśnie dawać małym zastrzykom wokoło posiłków kompensować dla kwoty węglowodany mogą. Niektóre ludzie właśnie robią zastrzykom wokoło posiłków.

Że traktowanie transitioned przez lata rozwój i teraz insulinowe pompy, zamiast injectable insuliny strzykawką lub piórem. Insulinowe pompy są przyrządami które wstrzykują ten sam typ insulina ale wstrzykują je w minutowych ilościach nad całym dniem. pacjent używa w strzykawce Each ładownica trwa wokoło trzy dnia i pozwoli ciebie stale natchnąć insulinę, opierającego się na stabilności insulina i kwocie insulina. ty możesz przechować w pompie

Pomysł dla tworzyć sztuczną trzustkę przychodził wiele rok temu, even before nastanie today ciągły glikoza monitor który jest kolejnym krokiem umożliwiać sztuczną trzustkę przechodzić.,

Według rekomendacj od Amerykańskiego cukrzycy skojarzenia, najwięcej cukrzyków polecają badać ich krew używać igielnego kij kłuć ich palec mierzyć krwionośną glikozę przynajmniej cztery czasu dzień.

typ - 1 cukrzycy które są chrupliwi i tamto, i.e tamto czyj krwionośnej glikozy poziomy zmieniają szeroko, mocy test ich poziomy bardziej niż 12 czasu dzień.

Używać glikoza monitoru wkłada przez skóry subcutaneously na podbrzuszu lub plecy ręka która w zasadzie daje pacjentowi rezultatowi i każdy 5 minut., mały czujnik lub Ja kontrolował handheld przyrządem więc przy jakaś czasem naciskać guzika możesz ty i ono mówi ci co jest twój glikoza poziom, i ono także mówi ciebie lub wykazywać tendencję zestrzelać. czy ty wykazywać tendencję up

Gdy ty robisz palcowemu kijowi, ono jest bardzo bardziej jak brać fotografię: ja jest zdjęciem dokąd twój glikoza jest przy the instant ty badasz je. Jeśli ty robiłeś udziałom glikoza palca kije, ty nie mieć pojęcia czy twój krwionośna glikoza iść up lub iść w dół od ten zdjęcia. Z ciągłym glikoza monitorem, ty który daje ci rezultatom stale każdy 5 minut, dostajesz cosia innego więc ty możesz widzieć co, co trendy rezultaty są, i zdarza się. Ja daje ci dużo więcej informaci i to zazwyczaj pomaga z lepszy kontrola.

Tam  są udziały publikujący dane od Nieletnich cukrzyc Badawczej podstawy (JDRF) od Joslin kliniki który promują lepszy kontrola krwionośna glikoza w typ przedstawienie glikozy ciągli monitory - 1 cukrzycy. i

Teraz z ciągłą insulinową infuzją i ciągłymi glikoza rezultatami dwa elementy dla sztucznej trzustki, ty. Ty znasz czemu robi glikoza i ty możesz kontrolować kwotę który dostarczasz ty, insulina i tym samym potencjalnie sposobność zamykać pętlę i tworzyć ten sztuczną trzustkę ty., gdy ono dzwonił,

Pierwszy pomysły tworzyć sztuczną trzustkę iść z powrotem wiele rok, jakkolwiek technologia no był naprawdę tam  umożliwiać je zdarzać się.

Ja był tylko nad ostatnimi 7 lub 8 rok gdy pompowa technologia ulepszał, i ciągli glikoza monitory pojawiać się i zatwierdzali FDA etc. że elementy byli tam.

Trzeci kryteria dla tworzyć sztuczną trzustkę są algorytmem: mózg który podstawowy bierze informację od ciągłego glikoza monitoru z kwotą insulina i dieta, i stawia i modyfikuje insulinową dostawę opierającą się na ten informaci że wszystko wpólnie. (liczba węglowodany bierze)

Ja jest ten algorytmem UK który przychodzi od grupy przy Addenbrooke's szpitalem w Cambridge. Tam  są także grupy w San Diego, Padua, as well as udziały które teraz patrzeją różnych algorytmy i. pieniądze pompuje wewnątrz Nieletnich cukrzyc Badawczą podstawą jak ty bierzesz ten informację i karmisz je w system w końcu tworzyć ten sztuczną trzustkę podstawowy

To pozwolił typ - 1 cukrzyk, pewny stopień, być sprawnie zapominać o jego lub jej chorobie.

Sztuczna trzustka

Dlaczego sztuczna trzustka działał?

W zasadzie, bierze krwionośnej glikozy rezultaty od ciągłego monitoru, bierze dane które stawia w kwocie wokoło pacjent ja je i wtedy przystosowywa kwotę insulina dostarcza pompą opierającą się na matematycznie formule która bardzo personalizował ten pacjent., jaki sztuczna trzustka robił

W ten sposób w zasadzie przedrzeźniał przyrząd co trzustka.

Co jest Cambridge konsultantów rola w rozwijać ten przyrząd?

Dr Romański Hovorka przy Addenbrooke's trialed ten system w klinicznym położeniu dokąd przynosili w typ - 1 cukrzycy i taktują one podczas dnia lub przez noc. W rzeczywistości, wymagałem z on zanim łączyłem Cambridge konsultantów robi niektóre pracie w imieniu Cambridge przedsięwzięcia który jest transferu technologii grupą uniwersytet.,

Ja zaczynał daleko z pielęgniarką pisać na maszynie w komputer krwionośnej glikozy rezultaty i węglowodany. Wtedy otrzymywali wydajność algorytm i ręcznie przystosowywali pompy.

To transitioned w przenośne urządzenie peceta stroną łóżka w niektóre wczesny dom studiuje.

Czemu robić skracaliśmy jest podstawowy zwrotem który w mobilnego system taki że testowanie algorytm w prawdziwym życiu, i.e pacjenci iść o ich dziennym biznesie w domu, umożliwia. Mogą podstawowy nieść dalej z ich życiem as well as monitorujący od daleko i.e grupą przy Addenbrooke's podczas próby klinicznej i. podczas gdy ten system może działać kontrolować insulinę

W ten sposób, jest stepwise progresją testowanie od klinicznego położenia, przez noc w domu, liczby dni w domu, tygodnie i miesiące wtedy i w ten sposób naprzód. co widziisz ty Ostatecznie, mieć nadzieję od rozwoju punktu widzenia że system zostać zatwierdzonym.

Ale wciąż pracujemy w kierunku produktu końcowego mimo to. Czemu robiliśmy używa nasz bezprzewodowa wiedza specjalistyczna pomagać dwa kawałkom zestaw, CGM i pompy, rozmowa each inny co dzwonimy tłumacz. Ja bierze sygnał od CGM i transmituje je w telefon lub pastylkę że dostawać rzymianina algorytm na nim i to, jesteśmy kawałkiem komunikuje pompa wyposażenie. Pompa wtedy zmienia kwotę insulina dostarcza polepszać krwionośną glikozę cukrzyk kontrolny. (wśród pewnych parametrów)

Tam  jest więcej praca robić na productization to w przyszłości. Ostatecznie, potrzebujemy decydować dokąd robi ` mózg' siedzi? Jeden możliwość jest mózg mógł siedzieć w handheld telefonie. W ten sposób w zasadzie pompa i CGM komunikujemy z twój mądrze telefonem i mądrze telefon mówi pompę chce robić.

Ty mogłeś także mieć oddanego handheld przyrząd który kontroluje CGM i pompy która kwalifikuje gdy urządzenie medyczne i ty właśnie niesiesz jeden przyrząd wokoło i ono kontroluje oba elementy gdy ono siedzi inside który przyrząd.

Przy jaki sceną rozwój jest obecnie przy sztuczna trzustka?

Tam  był liczba prezentacje przy ADA Amerykańskich cukrzyc Skojarzeniowym spotkaniem w Chicago ostatnio wszystkie robi jednakowi rodzaje studia któremu robił Dr Hovorka przy Addenbrooke's, lub jest przyglądający robić. Te byli wczesnej fazy testowanie systemy zatrudnia elementy że właśnie opowiadaliśmy wokoło: algorytm, CGM i pompa.

Teraz pojawiać się jest przy wczesnym próby klinicznej uzasadnienia punktem przy minutą każdy przyrząd. Myśleć tam  jestem niektóre grupami które są dalszy w wcielać mnie w potencjalnego produkt. Jakkolwiek, no znamy czy podnosili prawego algorytm przy ten sceną.

W ten sposób wcześnie kliniczny testowanie, kroczenie przez prawdziwych żyć położeń coraz więcej jest prawie dokąd próby są przy teraźniejszym momentem.

Dlaczego ten przyrząd odróżnia się od innych systemów tak jak pomagający system poprzednio trialed w szpitalnym położeniu?

W zasadzie, everything jest samowystarczalny, i tam  będzie żadny interferencja od karmiącej grupy wcale.

Jeżeli byłem typ - 1 cukrzyk, miałem ten przyrząd w mój kieszeniach, i pompa i dołączający mój Ja i ciało nieśliśmy dalej mój życie jako normalna. CGM

Ten system także zapewnia zdolność dla prób klinicznych grupa daleko monitoruje co iść dalej przez komunikaci z pastylką. W ten sposób CGM dane, węglowodanowi dane i instrukcje dawać wystawność, wszystko wysyłali środkowy serwer dokąd próby klinicznej grupa będzie sprawnie monitorować bezpieczeństwo i skuteczność dalej z dnia na dzień podstawa?

Tam  buduje w kontrola w wszystkie insulinowe pompy które znaczą dzisiaj, że tam  jest maksymalny kwota który może dostarczający przy jakaś czasem. insulina W ten sposób gwarantuje bezpieczeństwo te systemy w próbach klinicznych ponieważ czemu robi algorytm robi całkiem małym zmianom obecnie programująca insulinowa dostawa.

W ten sposób no robią ordynarnym zmianom opierać się insulinowa dostawa na jaki ludziach robią, i gdy rezultat tam  jest mnóstwo bezpieczeństwem budującym w ten próbę opierającą się na wrodzonym bezpieczeństwie insulinowe pompy.

Ty myśleć proces rozwoju bierzesz zanim ten przyrząd może robić szeroko How long, jaki przeszkody i muszą być pokonywać dostępne -?

Myśleć mnie zależę na dokładnie FDA na przykład. jak to przedstawia regulatory Myśleć mnie także m wysokie przeszkody pokonywać jeżeli somebody jest przyglądający używać mądrze telefon jako kontroler.

Już znamy że FDA stawia out wytyczna, bardzo dotyczy o urządzeniach medycznych na mądrze telefonach i no przegląda jak taki., ponieważ telefon no jest urządzenia medycznego,

Na przykład, ja można patrzeć jak mądrze telefon, jeżeli somebody przynosi to rynek z purpose budującym kontrolerem (ale ono który można być dopuszczalny FDA i bagatelizować przeszkody. no jest),

Przy teraźniejszością tam  są oba pompy z purpose budującymi handheld kontrolerami i przyrząda. W ten sposób, ja no jest zbyt różny mówić ty iść łączyć komunikację i kontrola pompa i dane od twój ciągłego glikoza monitoru w jeden przyrząd który właśnie zdarza się mieć algorytm w to tam  bierze w dane i robi automatycznym zmianom opierać się na poziomach glikozy i węglowodanu.

Ostateczny kierowca dopuszczalność będzie ilością dane. Dane muszą być są przekonujący, wysokiej jakości, bardzo gruntownie robią i dostarczają.

Bezpieczeństwo pacjenci będzie najważniejszy. Niektóre zabezpieczenia już budują w pompy dzisiaj, i myśleć że argumenty będą że no robimy ordynarnym zmianom tutaj, my właśnie gładzą rzeczy i że gładzić daje HBA1C'S, etc. dużo lepiej kontrolnym, lepszy w mój widoku,

Przez sposobu dane monitoruje, tamte próby prawdopodobnie będą dosyć rozległe i następnie myśleć nas widzię przyrząd dostępnego wśród następnych pięć rok.

Jaki wpływ myśleć ten sztuczną trzustkę ty masz na życiach typ - 1 cukrzycy pacjenci?

Ja pozwoli one, pewny stopień, zapominać ich chorobę.

Pacjenci które są typ - 1 zazwyczaj diagnozują gdy dzieci więc one mogą żyć z cukrzycami dla wiele rok. Dostawać ten scena podejrzewam, będę ogromnie wyzwala czuć. dokąd ty możesz właściwie zapominać o mnie Oczywiście tylko będzie to jak tylko zyskują zaufanie w nim.

Tam  jest typ - 1 cukrzyk wymieniający Kelly zakończenie który publikuje blog dzwoniącego Zamyka koncerny. Miał sposobność być ubranym jeden te przyrząda. Jej odpowiedź był, "nagle zapominać o mój chorobie może Ja."

Góra dla cukrzyka jest lepszy kontrola krwionośna glikoza. To który znaczy mniej szpital wizyt. znaczy mniej komplikacje, Mniej szpitala odwiedza sposoby system opieki zdrowotnej mniej kosztów. W ten sposób everybody wygrywa.

Co są Cambridge konsultantów planami dla przyszłości?

Skillsets który mieć nadzieję rozpozn ludźmi rozwija produkty w ten terenie który pomóc one przynosić te rodzaje produkty rynek, pod względem komunikaci, bezprzewodowych umiejętności i rozwój produktu umiejętności nasz.

Rozważamy być jeden najlepszy technologia konsultanci pod względem rozwoju produktu w świacie i mieć nadzieję wymagającym w innych rozwojach w ten terenie, czy ono był w cyfrowym zdrowie sposobie - pod względem jak jest ten dane który kierował, i jak jest że dane transmitujący i wtedy wysyła lekarki i wysyła pacjenci następnie - lub wyłącznie komercjalizacja pomysły i productization.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

O John Pritchard

John Pritchard DUŻY wizerunekJohn Pritchard łączył Cambridge konsultantów w 2012 i jest Handlowym dyrektorem dla diagnostyków i nauki przyrodnicze w Cambridge konsultantów Ltd Globalnej Medycznej technologii Ćwiczą. W ten rola jest odpowiedzialny dla rozwoju biznesu i działalność handlowa w ten segmencie rynku. John przynosi nad 30 rok doświadczenie w diagnostykach od firm na dwa kontynentach i trzymał starszych rola w R&D i zarządzaniu w wielkich korporacjach i Uniwersyteckich spinouts. Wydawał 4 roku na UK badania medyczne rada DPFS panelu. John otrzymywał jego PhD jest od Liverpool uniwersyteta, łączny programuje między biochemiami, operacją i jego MBA od Boston uniwersyteta.

Advertisement