Weekendowy czytanie: Tajemnica niektóre innowacje które są wolne akceptować; mity o otyłość kryzysie

Każdy tygodnia reporter Ankita Rao wybiera ciekawego czytanie od sieci wokoło.

Nowojorczyk: Wolni pomysły
Dlaczego niektóre innowacje rozprzestrzeniają w ten sposób prędko i inny w ten sposób wolno? Rozważa bardzo różne trajektorie chirurgicznie anestezja i antyseptyki. … Na Październiku 16, 1846, przy Massachusetts szpitalem ogólnym, Morton zarządzał jego gaz przez inhalatoru w usta młody człowiek przechodzi excision bolak w jego szczęce. … Luty, anestezja używał w wszystkie capitals Europa w najwięcej regionów świat Czerwem i prawie. … W lata sześćdziesiąte Edynburg chirurga Joseph Lister… doskonalić sposoby używać karbolowego kwas dla czyścić i niszczyć jakaś zarazki które można wchodzić do działania pole. ręki i rany Rezultat był uderzająco niskimi tempami septyka i śmierć. Ty myśleć że… jego antyseptyczna metoda rozprzestrzenia równie wartko jak anestezja. Daleko od mnie. … W nasz erze komunikacje elektroniczne przychodziliśmy oczekiwać, że znacząco innowacje rozprzestrzeniają szybko. Obfitość… Ale tam  jest równo długi lista zasadnicze innowacje które nie udać się łapać dalej. Łamigłówka jest dlaczego (Dr. Atul Gawande, 7/29).

Nowa republika: Ciężar strata no Jest odpowiedzi: Jaki Michelle Obama no Dostaje O otyłości
Duża tajemnica jeśli chodzi o otyłość no jest dlaczego zapobiegać je. Ja jest dlaczego taktować mnie. No dostaje ja mylny. Potrzebujemy znać co rozszerza nasz girth tak, że millions bardziej no cierpią typ 2 cukrzycy i kierowej choroba która podążają. - Ale millions są otyli, teraz, i medyczny założenie naprawdę no zna dlaczego pomagać one. Uczyłem się to mój konsternacja gdy próbowałem znajdować program dla krewnego który wydawał się zbyt potomstwami dla żołądków zespołów i żołądkowych obwodnic. Problem jest prosty i słynny. Ja jest ciężki gubić ciężar ale niemożliwy. Ale ja jest prawie niemożliwy utrzymywać mnie daleko (Judith Shulevitz, 7/23).

Atlantyk: Odpowiadać pacjent Który Wrzeszczy Głośnego
Niewiele ludzi dyskutowali że rzadcy medyczni zasoby muszą po prostu iść pacjenci i rodziny które wrzeszczą głośnego, ale niedawna skrzynka dziesięć roczniaka Pennsylwania dziewczyna z torbielową łykowatością pokazuje jak taki strategia może pracować. Rodzice Sara Murnaghan pójść sąd żądać że ich córka umieszczał na przeszczep liście dla nowych płuc.  Sąd ono zgadzał się, i teraz otrzymywał sekunda set płuca po jej systemu odpornościowego odrzucał najpierw ustawiam. Tam  jest długi; i piętrowy; historia aktywistów pacjenci bryka system uzyskiwać traktowania początkowo zaprzeczał one. … Ale w erze powstający koszty opieki zdrowotnej i przejście Niedrogi opieka akt (ACA) który szuka królować wydatki i regulować, potrzebują reexamined przywileje aktywistów pacjenci (Dr. Barron Lerner, 7/23).

Nowy naukowiec: Dlaczego Jest bogactwo USA. W Taki Biednych zdrowie?
Amerykanie umierają młodego i doświadczają więcej chorobę niż ludzie w innych bogatych narodach pomimo wydawać prawie dwa razy równie dużo na osobę na opiece zdrowotnej i uraz. To był zaskakująco wniosek ważny raport uwalniający na początku tego roku Usa Krajową rada naukowa i instytutem medycyna. … Równie hiobowy, dużo dać oczywiste pytanie mniej uwagi: gdy wszystkie to jest Dlaczego jest w ten sposób cierpiący Stany Zjednoczone? Odpowiedź, ja frekwencje, jest prosty to znaczy kompleksie zwodniczo: Ja jest prawie everything. … możemy mieć nadzieję że dowód zdrowie niekorzyść w Stany Zjednoczone teraz w ten sposób zmusza że terminy rozmowa i wyrównujący polityczny rachunek zaczynają zmieniać. Wtedy, być może, możemy zaczynać adresować ten niekorzyść i zatrzymywać płacić dla go z nasz życiami (Laudan Aron, 7/15).

Boston kula ziemska: Hipotermia Robi powrotowi W medycynie
Ostatni Dr. Peter Franklin pamięta, on kłamał na stole w sercowym cewnikowania lab w Miami szpitalu gdy jego klatka piersiowa zaczynał krzywdzić. Wtedy umierał. Zaopatrzenie medyczne ścigał się wznawiać Franklin serce, umieszczał stent w blokującej arterii pozwolić krew znowu płynąć wolno, then. Jego lekarki także pracowali save jego móżdżkowego, używać technikę która jest równie stara jak antyczny Grecja -; hipotermia. Z niedawnymi studiami pożycza naukową wiarygodność praktyka, lekarki teraz znają że obniżający pacjenta ciała temperaturę -; używać metody wliczając chłodzić koc lub infuzję zimny fluid -; może ulepszać móżdżkowego wyzdrowienie w pacjentach które są śpiączkowi po sercowego areszta (Dr. Daniela J. Lamas, 7/22).

New England Journal medycyna: Rezydentury niedopasowanie
Dla pokoleń dostawa ćwiczy lekarzi w Stany Zjednoczone huśtał się od zbyt małego ampuła i plecy zbyt znowu. W 2006, alarmuje o narastającym lekarza niedoborze skojarzenie Amerykańskie Medyczne szkoły wyższa polecał (AAMC) że szkół medycznych rekrutacje wzrastali 30% nad następną dekadą. … Ale tam  jest inny bariera tworzyć dosyć ćwiczy lekarzów: tam  są niedostateczni rezydentur poczta pomieszczać wszystkie te medycznych absolwentów. … nieobecność siły roboczej planowanie, znamię freewheeling Usa rynek gospodarczy, może wracał nawiedzać decydentów, szczególnie gdy lekarzów niedobory zostać pozornymi gdy ACA sprawozdania ekspansi wp8lywy chwyt (John K. Iglehart, 7/25). 


http://www.kaiserhealthnews.orgTen artykuł przedrukowywał od kaiserhealthnews.org z pozwoleniem od Henry J. Kaiser rodziny podstawy. Kaiser zdrowie wiadomość, editorially niezależny serwis wiadomości, jest programem Kaiser Rodzinna podstawa, nonpartisan opieki zdrowotnej polisy organizacja badawcza unaffiliated z Kaiser Permanente.

 

Advertisement