IGTP, UAB odkrywają pierwszy genetycznego biomarker wykrywać Lewy ciała demencję

Niemiec Trias Pujol zdrowie nauk instytut badawyczy i Universitat Autònoma de Barcelona odkrywałem pierwszy genetycznego biomarker wykrywać Lewy ciała demencję (LBD), choroba która może wprawiać w zakłopotanie z Alzheimer. (IGTP) (UAB) Ten biomarker znajduje w 20% skrzynki i odróżnia jeden grupy patologia. Koncesjonuje Grifols firma, ja prowadzi precyzyjna diagnoza i traktowanie.

Lewy ciała demencja (LBD) jest drugi przyczyną demencja po choroby alzhaimera. Objawy oba choroby są bardzo jednakowi, ponieważ stoniowy marnienie w oba skrzynkach w umysłowej pojemności, rozrzewniającej pamięci, myśl procesach, zachowaniu i fizycznej aktywności jest tam. Te podobieństwa znaczą że niektóre pacjenci z LBD niewłaściwie taktują z zwykłymi lekami dla Alzheimer i diagnozują. Ale ten traktowanie powoduje niekorzystne reakcje w połówce te pacjenci w przybliżeniu, robi chorobie dużo zła w niektorych przypadkach.

Obecnie tam  jest żadny odmianowy test diagnozować LBD. W praktyce, różnorodni neurologiczni i neuropsychological testy używają wykrywać chorobę i swój ewentualny nasunięcie z inny wprowadza nieporządek, ale kliniczna diagnoza LBD no jest prawdziwa ścisła.

Badanie, poprowadzony IGTP i UAB, prowadziliśmy odkrycie pierwszy genetyczny biomarker, zakładamy w 20%, LBD skrzynki i odróżniać między, jeden grupą LBD i chorobą alzhaimera. "Chociaż ten markier tylko wykrywa pewną liczbę LBD cierpiący, ja znamiennie wzrasta diagnostyczną wrażliwość choroba i te pacjenci mogą dostawać ścisłą diagnozę i tym samym prawy traktowanie", wyjaśnia Dr Katrin Beyer, głowa badawczy projekt i należenie, grupa patologia, dział patologia i instytut Formalnie i Cząsteczkowa, przy niemiec Trias szpitalem.

Badacze najpierw wykrywali markiera przez nauki pośmiertne móżdżkowe próbki, w których obserwowali alterację w wyrażeniu enzymu butyrylcholinesterase w mózg pacjenci z LBD. (BCHE) Te dane wskazywali że tam  mógł być genetyczni alteracje w BCHE genu organizatorze, powoduje zmienia w wyrażeniu gen. W rzeczywistości, zakładają cztery polimorfizmu który, w pewnych kombinacjach, kojarzą z LBD. w LBD organizatora regionie Te znalezienia robią mię ewentualny ustalać, odróżniający je od choroby alzhaimera., które opatentowywali, jeżeli pacjent LBD

Obecnie patent jest w swój ostatniej scenie uzasadnienie który ono niesie out we współpracy z neurologami od Neurodegenerative choroby jednostki niemiec Trias szpital i Bellvitge szpital.,

Umowa licencyjna z Grifols firmą znaczy rezultaty mogą stosować, tak providing prostą, błyskawiczną i wydajną procedurę, dla diagnozować LBD w szpitalach. Moreover markier może także używać projektować klinicznych studia pomagać utożsamiać grupy pacjenci z ścisłą diagnozą, usuwa LBD skrzynki od grupy Alzheimer pacjenci, na przykład.

ŹRÓDŁO Universitat Autònoma de Barcelona

Advertisement