Krzywda ostrzega częstotliwy samobójstwo próby ryzyko w schizofreni

Lucy dudziarzem, Starszy medwirenews reporter

Jednostki które próbę samobójstwa i także historię krzywda muszą gruntownie oceniać dla psychotycznych objawów zapobiegać opóźniającego traktowanie i ryzyko dla częstotliwych samobójstwo prób po to, aby, mówją badaczów.

Zakładają wysokiego wskaźnika częstotliwy samobójczy zachowanie pomimo wczesnego początku psychotyczni objawy i osobliwie znaczącego opóźnienie w traktowaniu i. że te pacjenci tworzyli odrębną podgrupę wśród pacjentów z schizofrenią,

Naprawdę, wśród 36 schizofrenia pacjentów z historią samobójstwo próba i krzywdzić zachowanie był 181 tygodniem średni trwanie bez leczenia psychoza. powtórkowy, nonfatal i pierwotnie ciący (wysoce,) To porównujący z 32 tygodniami dla 52 schizofrenia pacjentów z historią samobójstwo próba i 28 tygodniami dla 163 z tylko schizofrenią i żadny samobójczym zachowaniem.

Badacze, prowadzący Erlend Mork, zauważają (uniwersytet Oslo, Norwegia,) że pacjenci które próbę samobójstwa i krzywdzą byli znamiennie młodzi przy psychoza początkiem niż byli wokoło 4.9-6.7 rok i ich pierwszy kontakt z zdrowie psychiczne usługa wczesnymi inne grupy. Jakkolwiek, dla więcej niż połówka te pacjenci niż psychoza był dla powodów inny, ten pierwszy kontakt.

Ja jest nieprawdopodobny" badacze "tak" komentuje w BMC psychiatrii. "że obserwujący traktowania opóźnienie wyjaśnia unfamiliarity z zdrowie psychiczne usługa,"

Raczej spekulować ten wczesnego początek depresja w połączeniu z częstotliwymi krzywda zachowaniami mogliśmy, możliwie and/or inny zachowanie tak jak, objawy i mogą opóźniać gruntowną diagnostyczną ocenę ich psychotyczni objawy. "samobójcza ideacja i impulsywna agresja"

Pacjenci który miał znamiennie wysokich poziomy aktualny impulsivity, agresja i depresja próba samobójstwa i krzywdzi/niż tylko lub żadny samobójczego zachowanie tamto który próba samobójstwa.

I dodatek aktualni depressive objawy multinomial regresi logistycznie analiza odpłacał się znamiennie narosłego ryzyko znaczący dla traktowania opóźnienia więcej niż rok w samobójczych pacjentach versus z krzywda bez już nie.

Koncern pacjenci z samobójczych i krzywda zachowaniami byli prawdopodobni niż tamto z samobójczym zachowaniem tylko robić powtórki samobójstwa próbom przy 78% versus 33%. Średnia liczba próby był dwa i maksimum był siedem.

Wysoka częstotliwość samobójstwo próby łączyć z wysokimi poziomami impulsywna agresja i depressive objawy sugerujemy" mówimy drużyny. "że ten grupa może być przy narosłym ryzykiem dla surowego samobójczego zachowania w przyszłości,"

"ocena samobójcza krzywda musi być częścią standardowa samobójstwo ocena ryzyka schizofrenia pacjenci."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.