Strach poród stawia kobiety przy wysokim ryzykiem postpartum depresja

Expectant kobiety z prenatally diagnozującym strachem poród są przy narosłym ryzykiem postpartum depresja, według nauki nad 500.000 matek w Finlandia. Kobiety z historią depresja są przy wysokim ryzykiem postpartum depresja. Fact który stawia kobiety bez historii depresja przy w przybliżeniu trzy czasu wysokim ryzykiem postpartum depresja strach poród jest nowym obserwacją który może pomagać opieka zdrowotna profesjonalistów w rozpoznawać postpartum depresję. Rezultaty publikowali ostatnio w BMJ Otwartym.

W Finlandia, postpartum depresja diagnozował w 0,3% wszystkie matki dostarcza syngieltonu narodziny w 2002-2010. Ryzyko postpartum depresja jest wysocy po pierwszy porodu. Postpartum depresja diagnozował w 5,3% kobiety z historią depresja, podczas gdy w przybliżeniu jedna trzecia kobiety doświadcza postpartum depresję żadny historię depresja. W te kobietach, diagnozujący strach poród podczas brzemienności odkrywał prawie troić ryzyko postpartum depresja. Inni współczynniki ryzyka zawrzeć Caesarean sekcję i specjalizują się congenital anomalię, terminu narodziny.

Dawać narodziny jest potężnym doświadczeniem fizycznie i umysłowo, i różnorodność emocje są teraźniejsze. Równie dużo, i niektóre kobiety rozwijają postpartum depresję dotkliwość gdy 50-80% kobiety cierpi od dzieci błękitów po narodziny z czego może rozciągać się od mniejszościowych objawów psychotyczna depresja. Konsekwencje postpartum depresja mogą być surowe. Na przykład, postpartum depresja może wpływać, tak uszkadza rozwój doczepiania związek i, i - możliwie wpływać dziecko późniejszego rozwój, pomyślność i. matek zdolność angażować w delikatnej interakci z dzieckiem, umiejętności

Kobiety z historią depresja znają być przy wysokim ryzykiem postpartum depresja, ale ja był trudny przepowiadać ryzyko kobiety no należy ten ryzyko grupa. Według badaczów obserwujący połączenie między strachem poród i postpartum depresja możemy pomagać opieka zdrowotna profesjonalistów w rozpoznawać postpartum depresję. Nauka zapewnia solidnego dowód, gdy ono polega na opierających się dane na postpartum depresji.

Źródło: Uniwersytet Wschodni Finlandia

Advertisement