Ludzie z surową chorobą psychiczną mogą mieć wysokiego ryzyko dla substanci use

Ludzie z surową chorobą psychiczną tak jak schizofrenia lub dwubiegunowy nieład wysokiego ryzyko dla substanci use, szczególnie papierosowy dymienie, i ochronni czynniki zazwyczaj kojarzący z niskimi tempami substanci use no istnieją w surowej chorobie psychicznej, według nowej nauki fundującej obywatela instytutem na nadużywaniu narkotyków, część Krajowi instytuty zdrowie. (NIDA)

Kosztorysy opierający się dalej past studia sugerują że ludzie diagnozujący z nastroju lub niepokoju nieład są wokoło dwa razy równie prawdopodobni także cierpieć od substanci use nieładu gdy populacja ogólna. Statystyki od 2012 Krajowych ankiet na leków zdrowie i Use wskazują blisko do 8,4 milion dorosłych w Stany Zjednoczone umysłowego i substanci use nieład. Jakkolwiek, tylko 7,9 procentu ludzie otrzymywa traktowanie dla oba warunków, i 53,7 procentu otrzymywa żadny traktowanie wcale statystyki wskazuje.

Studia bada połączenie między substanci use nieład i innymi umysłowymi illnesses typowo no zawierali ludzi z surowymi psychotycznymi illnesses.

"leka use wywiera wpływ dużo ten sam móżdżkowi obwody które niszczą w surowych zaburzeniach psychicznych tak jak schizofrenia," powiedział NIDA dyrektora Dr. Nora d. Volkow. Podczas gdy no możemy zawsze udowadniać przyczynowość lub związek, znamy i wice versa. "że pewni zaburzenia psychiczne są współczynnikami ryzyka dla natępnych substanci use nieład,"

W aktualnej nauce, 9.142 ludzie diagnozujący z schizofrenią, schizoaffective nieład lub dwubiegunowy nieład z psychotycznymi cechami, i 10.195 kontrola dopasowywali uczestnicy według geograficznego regionu, wybierali używać Genomic psychiatrii kohorty program. Zaburzenia psychiczne diagnozy potwierdzali używać Diagnostycznego wywiad dla psychozy i Affective nieładu, (DI-PAD) i kontrola ekranizowali weryfikować nieobecność schizofrenia lub dwubiegunowy nieład w one lub bliska rodzina członkach. DI-PAD także używał dla wszystkie uczestników ustalać substanci use tempa.

Porównują kontrola, ludzie z surową chorobą psychiczną byli wokoło 4 czasu być ciężkimi alkoholów użytkownikami prawdopodobnie (cztery lub więcej napojów na dzień); 3,5 czasu używać marihuany regularnie prawdopodobnie (21 czas na rok); i 4,6 czasu używać inny prawdopodobnie narkotyzuje przynajmniej 10 czasów w ich życiach. Wielcy wzrosty zobaczyli z tytoniem, z pacjentami z surową chorobą psychiczną 5,1 czasu być dziennymi palaczami prawdopodobnie. To jest koncern ponieważ dymić jest wiodącym przyczyną do uniknięcia śmierć w Stany Zjednoczone.

W dodatku, pewni ochronni czynniki często kojarzący z należeniem pewny rasowy lub grupy etnicza no istnieli w uczestnikach z surową chorobą psychiczną. - lub być żeński - "W populaci ogólnej, kobiety niskich substanci use tempa niż mężczyzna, i amerykanie niskich substanci use tempa niż biali amerykanie, ale no widziimy te różnic wśród ludzi z surową chorobą psychiczną," powiedział Dr. Sara Hartz od Waszyngtońskiej Uniwersyteckiej szkoły medycznej w St ludwiku i pierwszy autora na nauce. Także zobaczyliśmy że wśród młodzi ludzie z surową chorobą psychiczną równie wysocy pomimo sukcesu w obniżania dymieniu byli dymień tempa oszacowywają dla młodzi ludzie w populaci ogólnej. "gdy dymiący oszacowywa w w średnim wieku dorosłych,"

Poprzedzający badanie pokazywał że ludzie z schizofrenią krótką statystyczną długość życia niż populacja ogólna, i chroniczny papierosowy dymienie sugerował jako ważny przyczynia się czynnik wysoka śmiertelność od i chorobliwość malignancy as well as chorob sercowonaczyniowych i oddechowych. Te nowi znalezienia wskazują że tempa substanci use w ludziach z surową psychozą mogą nie doceniać, podkreślający potrzebę ulepszać zrozumienie skojarzenie między substanci use i psychotycznymi nieład tak, że oba warunki mogą taktujący efektywnie.

Źródło: NIH/National instytut na nadużywaniu narkotyków

Advertisement