Wczesny psychoeducation pomaga schizofrenia opiekunów podołać

Lucy dudziarzem, Starszy medwirenews reporter

Psychoeducation musi rutynowo oferujący członkowie rodziny schizofrenia pacjenci zaczynając od ewentualnym po diagnoza, znalezienia od metody systematyczny przegląd wskazuje.

Rezultaty, zasadzeni na ilościowym i jakościowym badaniu od 44 studiów przez świat niosącego out nad past 3 dekadami, pokazywać że wczesny zaopatrzenie psychoeducation członkowie rodziny wzrastał ich wiedzę schizofrenia i dać one umiejętnościom lepiej podołać z czułością.

Parzysty, równy członkowie rodziny jednostki z epizod psychozą polubili psychoeducation provided wczesnego, która rekrutował w wczesnych fazach ich zaangażowanie z opiek zdrowotnych usługa, niż ono był.

Członkowie rodziny byli prawdopodobni satysfakcjonującym z psychoeducation jeżeli ja provided w grupowym formacie który pozwolił udzielenie zręcznie zdrowie psychiczne profesjonalistami i pospolici doświadczenia i rówieśnika poparcie, które angażowali dobrze z rodzinnymi opiekunami.

Ale, badacza Jacqueline grzech i Ian normandczyk od królewiątko szkoły wyższa Londyn w UK, zauważa że psychoeducation był mniej wydajny dla okopanych zagadnień tak jak członek rodziny psychologiczne chorobliwość, ciężar lub wyrażająca emocja.

Tam  byli wspólni tematy przez studia co do urzeczywistnienia wydajne psychoeducation interwencje wliczając działających sesj na zewnątrz biurowych godzin dla członków rodziny które pracują i wielostrzałowe sesje dwa lub więcej czasy uwydatniać elastyczny planować., Wcielający kulturalnych rozważania w program zawartość także rozpoznawał jak znacząco członek rodziny satysfakcja.

Badacze komentują w czasopiśmie rozciąga się który zmieniał przez studia trwanie psychoeducational programy Kliniczna psychiatria, od 6, 42 godzin przez 4, 52 tygodnia. Ja był tym samym trudny utożsamiać optymalnego interwału trwanie, chociaż kontaktowy czas pomyślne interwencje oszacowywał być 16, 18 godzinami nad 8, 24 tygodniami.

Detonator sesje mogą także być korzystne, ale ich use underexplored w studiach przeglądających, jak był przez czytania, quizu i prac domowych zadań use sesi praktyka umiejętności.

Najwięcej studia przeglądający byli prowadzący twarz w twarz, ale badacze uznają wzrastającego use online doręczeniowi formaty.

"Dawać everincreasing żądania na całkowaniu rozwija technologie uwydatniać dostępność i elastyczność opierać się interwencje, dalszy rozwój optymalizować online projekt i dostawę psychoeducational interwencje dla ludzi z schizofrenią i ich rodzin pojawiać się byli warty zachodu próbą," piszą.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement