Finlandia badacze utożsamiają mechanizm metastaza który uwydatnia raka prostaty rozprzestrzenianie,

Grupa naukowa przy Biocenter Oulu w Finlandia utożsamiał mechanizm odnosić sie transkrybowanie czynnik który oprawia dużo silnie na szczegółu SNP wariancie, w ten sposób zapoczątkowywa genetycznego programuje który uwydatnia rak prostaty metastazę i rozprzestrzenianie. Nauka otwierał znacząco nowego kierunek w prowadzić dochodzenie mechanizmy odnosić sie sposób w którym powodują podwyższonego ryzyko rak prostaty i inne ludzkie choroby SNP różnicy. Publikuje w natur genetyka nauka częsciowo fundował akademią Finlandia.

Rak prostaty jest powszechnie diagnozującym na całym świecie malignancy i drugi - najwięcej wspólnej sprawy odnosić sie śmierć w mężczyzna. W Finlandia, więcej niż 4.000 nowych spraw diagnozują każdego roku.

Ludzki genom jest głownie identyczny przez cały populaci ludzkiej na całym świecie. Jakkolwiek, millions małe różnicy lub polimorfizmy, często lokalizować w pojedynczym nucleotide, mogą znajdujący między jednostkami. Te różnicy znają jak pojedynczy nucleotide polimorfizmy (SNP). Używać DNA próbki od dziesięć tysiące raków prostaty pacjenci i zdrowi mężczyzna, porównawczy genetyczni studia, znać jako szerocy skojarzeniowi studia, utożsamiali tuziny SNPs kojarzący z ryzykiem raka prostaty. Jakkolwiek, znalezienie geny które przyczyniają się ryzyko rak prostaty jest trudny. ponieważ najwięcej te SNPs no znajdują w cyfrowanie regionach genom, Dla ten powodu pytanie jak te pojedynczego nucleotide genetyczne różnicy lub SNPs prowadzenie ryzyko rak prostaty mimo to odpowiadają.  

Badanie dla ten multidisciplinary nauki i zawody międzynarodowi prowadził Młodzieżowym oficerem śledczym Gonghong Wei z drużyną naukowowie od kilka instytutów badawyczy i uniwersytetów. Te zawrzeć trzy uniwersyteta, Karolinska Institutet w Szwecja, Fudan uniwersyteta w Chiny w Finlandia, i. Oulu, Tampere i Helsinki (,)

Źródło: http://www.nature.com/ng/journal/vaop/ncurrent/full/ng.2862.html

Advertisement