U T badacze znajduje żadny dowód wspierać "typ" diety teoria

Badacze od uniwersytet w toronto znajdowali że teoria za popularnym krwionośnym typ dieta (U T)--który zmieniają krwionośnym typ żądania jednostki odżywcze potrzeby--jest nieważny. Znalezienia publikują ten tydzień w ploso Jeden.

"Opierający się na dane 1.455 nauk uczestników, zakładamy żadny dowód wspierać "typ" diety teoria," powiedział starszego autora nauka, Dr. Ahmed el profesor nadzwyczajny i Kanada badania krzesło w Nutrigenomics przy U T.

"sposób całkowicie nic robić z ich krwionośnym typ i everything robić z ich zdolnością wtykać rozsądny jarosz jednostka odpowiada jakaś jeden te diety lub węglowodan dieta," powiedział el.

Badacze zakładają że skojarzenia obserwowali między each cztery diety typ (A, b AB, O,) i markiery zdrowie są bezpartyjnikiem osoba krwionośny typ.

"typ" dieta popularyzował w książce Je Dobrze dla Twój typ, pisze naturopath Peter d'Adamo. Teoria za dietą jest że ABO krwionośny typ musi dopasowywać żywienioniowych przyzwyczajenia nasz ludzie z różnymi krwionośnymi typ proces jedzenie i antenaci inaczej. Według teorii, jednostki przylega dieta specyfik one krwionośny typ mogą ulepszać zdrowie i zmniejszania ryzyko chroniczna choroba tak jak choroba sercowo-naczyniowa. Książka był New York Times bestsellerem który tłumaczył w 52 języka i sprzedawał nad 7 milion kopiami.

U T badacze wziąć istniejącej populaci przeważni potomstwa i zdrowych dorosłych która provided szczegółową informację o ich zwykłych dietach i pod warunkiem, że pości krew która używał odizolowywać DNA ustalać ich ABO krwionośnego typ i poziom cardiometabolic współczynniki ryzyka tak jak insulina, cholesterol i triglycerides. Dieta wyniki byli kalkulujący zasadzeni na produktach spożywczych spisujących wewnątrz Jedzą Dobrze dla Twój typ ustalać względnego dotrzymanie each cztery "typ" diety.

el mówi że poprzedzający brak dowód naukowy no znaczy diety no pracowali. "Tam  był właśnie żadny dowód, jeden sposób lub inny. Ja był intrygującym hipotezą więc czuliśmy nas musimy stawiać je test. Możemy teraz być ufni w mówić że krwionośny typ diety hipoteza jest fałszywy." W zeszłym roku, zakrojona na szeroką skalę rewizja publikujący w Amerykańskim czasopiśmie Kliniczny odżywianie zakłada żadny dowód wspierać "typ" dieta i dzwoni dla stosownie projektujących naukowych studiów adresować je.

ŹRÓDŁA uniwersytet w toronto

Advertisement