Pacjenta EMR dobierający się z farmaceuty interwencją ulepsza prewencyjną opiekę gonty

Podczas gdy ludzie nad wiekiem 60 uzasadniali więcej niż połówką wszystkie gonciane skrzynki, less niż 15% dostaje szczepienie który zapobiegają pokrywa pęcherzami skóry wysypkę pomoce, która może powodować ociągający się nerwu ból.

Budziłem z taki bólem w mój głowie i szyja teren musi brać ołowianą drymbę ja podczas nocy" która był 57 at the time. "," odwoływania Różany Hallarn, "myśleć someone" Po oglądać, mój mąż robić punkt zaszczepiający dostawać ale co pójść ja no był coś który był koniecznie odgórny umysł dla on przedtem to. "- oba przez co iść także na rada jego lekarz zobaczył ja i -"

Teraz, nowa nauka od badaczów przy Ohio stanu uniwersytetem donosi że starzy pacjenci które otrzymywają pisać informację na gontach byli prawie trzy czasu dostawać zaszczepiającymi prawdopodobnie niż tamto które no otrzymywali jednakowej komunikaci. Nauka jest także jeden pierwszy pokazywać to używa pacjenta elektroniczną książeczkę zdrowia (EMR) dobierającą się z farmaceutą interwencja wyraźnie ulepsza prewencyjną opiekę gonty nad aktualnym standardem.

Zespół badaniowy, prowadzący Stuart Beatty, farmaceuta z Ohio stanu szkołą wyższa apteka, mówi że niski szczepienia tempo jest należny kombinacja czynniki wliczając braka świadomość, koszt, dostęp kliniki sprawnie przechować kruchej szczepionki i fact, że twarz w twarz spotkania no oferują dosyć czasu dyskutować gonty, także znać jako herpes zoster.

"Z starymi pacjentami są zazwyczaj naciskowi więcej zdrowie zagadnienia dyskutować podczas rutynowych spotkań, tam, więc herpes zoster spada z listy," powiedział Beatty. "Plus, jako żywa szczepionka no jest odpowiedni dla ludzi z pewnymi illnesses, ja. Tam  zazwyczaj no jest czas obliczać wszystkie który out w miarowej biurowej wizycie."

Dla sześciomiesięcznej nauki, Beatty używał elektronicznych książeczka zdrowia (EMR) dane utożsamiać więcej niż 2.500 pacjentów nad wiekiem 60 bez dokumentującego herpes zoster szczepienia. (CCTS) wspierał Ohio stanu centrum dla Klinicznej i Translacyjnej nauki Niektóre randomizowali otrzymywać informację o gontach przez bezpiecznie emaila łączącego ich online osobista dokumentacja medyczna (PHR) lub mailed pocztówka, podczas gdy inny otrzymywali żadny ewidencyjnego outside czym dostawać w rutyny lekarki wizycie mogą.

Farmaceuty przeglądali EMRs pacjenci które otrzymywali emaili lub mailed informację utożsamiać nadający się krowiankowych kandydatów, i wtedy wysyłają one przez standardowej poczta szczepienie recepta, wraz z listą lokalne apteki które oferowali szczepionki. Krowiankowa zadość tropił raportami przedkładającymi drużyna lokalnymi farmaceutami.

Pacjenci z aktywnym PHR który otrzymywał email informację na gontach wysokiego szczepienia tempo 13,2% porównujący tempo 5,0% dla pacjentów z aktywnym PHR który no otrzymywał email informaci. Dla pacjentów które no mieli aktywnego PHR ale otrzymywał mailed informację szczepienia tempo był 5,2% porównującym tempo 1,8% dla pacjentów bez aktywnego PHR i otrzymywał żadny informację.

Neeraj Tayal, MD Ohio stanu Wexner centrum medycznego ogólny internista na zespole badaniowy, czas, zauważającym, daleko obniża niż today średnia 15%. że podczas gdy liczby pacjenci zaszczepiający mogą wydawać się małymi nauka prowadził w 2010-2011 gdy krajowy szczepienia średnia był właściwie 6% Tayal także sugeruje to pomimo całkowitego niskiego szczepienia tempa rezultaty rzuca wyzwanie pojęcie że tam  są zbyt wiele logistycznie bariery ten typ wysiłek.

"Ja wziąć farmaceutom sprawę minuty przeglądać poczta i mapę out recepta. To ratował lekarza czas i ulepszał całkowitych zdrowie nasz pacjenci cierpliwy czas," powiedział Tayal który jest także ekspertem na, jak EMR i PHR możemy ulepszać kliniczną praktykę. "utylizacyjnymi farmaceutami jako członkowie opieki drużyna kierowali i pokonują, wiele dostrzeżone logistycznie bariery."

Hallarn który no uczestniczył w nauce i dostać zaszczepiającym pomagać zapobiegać recydywę, odzyskującej w pełni od jej ataka z gontami., Aktywny użytkownik jej online dokumentacja medyczna, Hallarn mówi prosił receptę dla gonciany krowiankowego online przez jej mapy ale wtedy ręcznie aktualizować jej kartotekę odbijać musiał, coś że dostać szczepionki który studiuje autorów uznaje jest trwającym zagadnieniem.

Zakładamy few pacjentów które powiedzieli one już zaszczepiał, ale tam  był żadny rejestr ono w ich EMR" powiedział Beatty. ", który no jest zaskakiwać dawać że aktualna ewidencyjna wymiana między lekarza biurem i społeczności apteką niezwykle ogranicza," "Gdy EMR use i drużynowy podejście opieka nad pacjentem wzrosty, ten zdrowie ewidencyjna wymiana będziemy krytyczni dla sukcesu."

Jako przykład autory donosili to podczas EMR przeglądu, farmaceuty byli sprawnie utożsamiać few pacjentów które no muszą dostawać szczepionki. Te pacjenci ich mapę aktualizowali więc przeciwwskazanie pojawiać się dla jakaś dostawcy próbuje rozkazywać szczepionki w przyszłości. Według Tayal, to oferuje zerknięcie przy potencjałem EMRs.

"Między 40 i 60% adoptował EMR system opierający się szpitale w USA i dostawcy. Podczas gdy ja jest zbyt wczesny mówić czy EMRs save pieniądze, nasz interwencyjni wzorcowi przedstawienia tam  są sposobnościami kierować chronicznego i do uniknięcia illnesses, zapobiegać lekarstwo interakcje i integrować opierającą się opiekę w sposobach które wynikali w lepszy opieki i kosztu savings," powiedział Tayal.

Zima i wiosna jesteśmy pospolitymi czasami rok dla goncianych wybuchów. Według Tayal, gonty ogólny powodują pokrywa pęcherzami wysypkę na, towarzyszą intensywnym bólem trwa między 2-4 tygodniami, i. twarzy, klatce piersiowej, brzuchu lub nogach Niektóre pacjenci są dotknięci z długotrwałym bólowym syndromem dzwoniącym lub w rzadkich skrzynkach "poczta herpetic nerwoból" który może ostatni miesiące, rok. Wysypka może prowadzić komplikacje rozciąga się od ślepoty urinary problemy. Ból często rozwija zanim wysypka zauważa więc pacjenci często szukają pomoc medyczną dla bólu który misdiagnosed until wysypka rozwija. Szczepionka może zmniejszać szansy łapać gonty 51% lub zmniejszać dotkliwość wybuch.

ŹRÓDŁO Ohio stanu uniwersytet

Advertisement