Badacz znajduje ewentualnego sposób rozplątywać misfolded proteiny przeprogramowywać drożdżową proteinę

W sercu móżdżkowych chorob tak jak amyotrophic lateral miażdżyca (ALS), choroba alzhaimera, i Parkinson choroba jest proteinowy misfolding, w której zniekształcał proteiny są niezdolne wykonywać ich normalne funkcje. Przy teraźniejszością, tam  jest żadny znać sposób odwracać proteinowy misfolding.

Ale James Krótki, Ph.D, profesor nadzwyczajny biochemie i Biophysics., przy Perelman szkołą medyczną, uniwersytet pensylwanii, znajdowaliśmy ewentualnego sposób rozplątywać misfolded proteiny "przeprogramowywać" Hsp104, pospolita drożdżowa proteina. Praca publikował ten tydzień w komórce.

Hsp104 jest "przyzwoitki" proteiną, jeden który pomaga w właściwych funkcjonować inni proteinowi kompleksy i formaci. Chociaż Hsp104 jest jeden pospolite proteiny na planecie, ono żadny analog w istotach ludzkich lub zwierzętach.

"no rozumiemy dlaczego zwierzęta gubili gen dla Hsp104, ale w tym samym czasie, zastanawialiśmy się: "Jest lecznicza sposobność w to tam? " pyta Krótkiego. "Możemy dodawać mnie z powrotem jako destrukcyjna technologia antagonize proteinowego misfolding to charakteryzujemy niektóre choroby?"

W poprzedzających studiach, Shorter lab ustanawiał że naturalna wersja Hsp104 jest aktywna przeciw neurodegenerative proteinom tak jak alfa. "wyrażaliśmy typ proteina w szczura modelu Parkinson choroba i obserwowaliśmy korzystnych fenotypy," wyjaśniamy Krótkiego. "Ale typ proteinowy właśnie no pracuje as well as polubiliśmy."

W teraźniejszej nauce znajdować wersje które mogli utrzymywać proteinową strukturę i łamać up oba drużynowe osłonięte wielkie biblioteki Hsp104 warianty misfolded kępy. Szczęśliwie przychodzili z nasz ekranu który mógł tłumić toksyczność kojarzącą z FUS, TDP-43 i alfy choroby proteinami w drożdże misfolded i clumped, podczas gdy także uwydatniający właściwą proteinową funkcję, "kilka warianty" dodaje.

Shorter drużyna kolaborował z lab facet Caldwell przy uniwersytetem Alabama badać Hsp104 warianty w i zakładać ocenionego ratuneku alfy toksyczność dżdżownicy C. elegans, za pierwszym raz to konstruujący enzymy pokazuje tłumić neurodegeneration w wielokomórkowym zwierzęciu.

To bardzo ekscytuje" notatki najpierw pisze Meredith Jackrel, Ph.D., postdoctoral kumpel w Krótkim lab. ", gdy tam  są żadny agenci które znają ratować neurodegeneration i odwrotnego proteinowego misfolding w tym samym czasie," "Pewny nikt kiedykolwiek próbujący przeprogramowywać istniejącą proteinę próbować osiągać ten zadanie."

Krótka utożsamiająca Hsp104's zwitki środkowa domena jako ważny teren wpływa swój zdolność funkcjonować jako przyzwoitka, zauważa że mniejszościowe mutacje w ten domenie pojawiać się mają szeroko zakrojony potencjał otwierać molekuły proteiny psuje potencjały. Sugeruje że środkowa domena Hsp104 funkcjonuje bardziej jak elektryczny capacitor, przechuje protein korzystne możliwości. Pozornie mały polepszenie domeny struktura, as well as inne części molekuła tak jak por zapętlają, może spuszczać ze smyczy zaskakującą leczniczą władzę.

Z ten władzą teraz demonstrującą w stosunkowo pierwotnych dżdżownica gatunkach drużyna kolejny krok będzie ruszać się powikłany zwierzę model w myszach, dokąd efekty uboczni przedstawiać cudzoziemską proteinę w organizm można być koncernem.

Krótki wyjaśnia to oprócz Hsp104's declumping funkci, "inny ważny cel od bioengineering punktu widzenia jest robić pociągającemu Hsp104 specyfikowi w co celuje ono ponieważ wszystkie warianty at the moment wydawać się pracować przez deskę. To no jest co chcesz dla leczniczego ty, ponieważ tam  można być celów skutki."

Stresuje się że chociaż jego proteinowy reengineering podejście no jest mimo to praktyczny traktowanie dla neurodegenerative choroby lub lekarstwo, ja jest ważnym pierwszym krokiem w kierunku ten celu końcowego i pokazuje ten kępy psuć -- co niemożliwy poprzednio myśleć -- jesteśmy wśród zasięg, dostawianie, "definiowaliśmy że ja jest ewentualny dokonywać psuć aktywność w prostym wzorcowym systemu. Wyzwanie jest ruszać się je od tam  naprzód."

ŹRÓDŁA Penn medycyna

Advertisement