Młoda kobieta palacze mogą wzrastać ryzyko rozwijać pospolitego typ nowotwór piersi

Młode kobiety które dymią paczkę dzień dla dekady i dymią lub bardziej znamiennie narosłego ryzyko rozwijać pospolitego typ nowotwór piersi. To jest znalezienie analiza publikująca wcześnie online w nowotworze, przeglądający czasopismo Amerykański towarzystwo zwalczania raka. Nauka wskazuje że narosły ryzyko nowotwór piersi może być innym ryzykiem zdrowotnym ponoszącym młodymi kobietami które dymią.

Większość ocenia związek między dymieniem i nowotworu piersi ryzykiem wśród młodych kobiet niedawni studia znajdował że dymiący łączy z narosłym ryzykiem; jakkolwiek, few studia oceniali ryzyko według różnych podtypów nowotwór piersi.

Prowadzić dochodzenie prowadził opieram się nauki składać się z 778 pacjentów z estrogenu receptoru pozytywnym nowotworem piersi i 182 pacjenta z negatywu nowotworem piersi, Christopher Li, MD, PhD, Fred Hutchinson badania nad rakiem centrum w Seattle i jego koledzy. Estrogenu receptoru pozytywny nowotwór piersi jest pospolitym podtypem nowotwór piersi, podczas gdy negatywu nowotwór piersi jest mniej błonia ale miewa skłonność być agresywny. Pacjenci w nauce byli i diagnozowali od 2004-2010 w Seattle dźwięka obszarze wielkomiejskim 20, 44 lat. Nauka także zawrzeć 938 bezpłatnych kontrola.

Badacze zakładają że młode kobiety które byli palaczami, dymili paczkę dzień dla 10 rok przynajmniej i 60 procentów wzrastającego ryzyko estrogenu receptoru pozytywu nowotwór piersi. aktualnymi lub niedawnymi W kontrascie, dymić no odnosić sie kobiety ryzyko negatywu nowotwór piersi.

"zagrożenia życia kojarzący z dymieniem są mnodzy i słynni. Ten nauka dodaje nasz wiedza w proponowaniu który pod względem nowotworu piersi wzrastać ryzyko najwięcej pospolitego cząsteczkowego podtypu nowotwór piersi ale nie oddziaływania ryzyko jeden rzadki może, dymić, agresywni podtypy," powiedział Dr. Li.

Źródło: Wiley

Advertisement