Zilver PTX randomizująca próba eluting stents dla femoropopliteal choroby demonstruje wyższych rezultaty

Czteroletni rezultaty Zilver® PTX® Randomizująca Kontrolująca próba Eluting Stents dla Femoropopliteal choroby kontynuują demonstrować rezultaty (BMS) (PTA), redukcję i revascularization tempa konsekwentnych, przełożonego. gdy porównują ogołacać metali stents i percutaneous transluminal angioplasty pod względem początkowego patency, restenosis Projektujący oceniać BMS i PTA pokrywał stents jako traktowania dla peryferyjnej arterialnej choroby (PAD) w powierzchownie udowej arterii (SFA) nauka jest pierwszym tego rodzaju z długookresowymi dane. Rezultaty przedstawiali pierwszy raz podczas aktualizacj w Naczyniastej operaci kongresie 2014 w Francja i kontrowersj. (CACVS)

Czteroletni dane potwierdzali przejawy od poprzedzających nauka rezultatów przy jeden, dwa i trzy rok, pod względem

  • początkowy patency: Pacjenci taktujący z Kucbarskim Medical eluting stent, Zilver PTX, demonstrujący 75,0 procentów początkowy patency w SFA. To porównuje 57,9 procentów patency dla pacjentów z prowizorycznym BMS plasowaniem w nauce.
  • restenosis redukcja:  Czteroletni restenosis zmniejszał 41 procentem z paclitaxel narzutem w konfrontacyjnym porównaniu prowizoryczny eluting stent plasowanie versus BMS plasowanie.
  • revascularization tempo: 83,2 procentu pacjenci z femoropopliteal lesions które taktowali z Zilver PTX no wymagał revascularization po cztery rok. W porównaniu, 69,4 procentu pacjenci taktujący z ostro pomyślnym PTA lub prowizorycznego BMS plasowanie no wymagaliśmy revascularization.

"Te długookresowi rezultaty pokazują że ten eluting stent zgodnie wysokiego skuteczność profil porównującego ogołacać metali stents w traktowaniu femoropoliteal choroba w lesions mniej niż 14cm. Restenosis, który może reappear wśród pierwszy roku, jest poważną sprawą w taktować te pacjentów. Znaczący redukcja restenosis pokazywać w ten nauka, szczególnie claudicants, z 3 ochraniaczów pacjentami zostaje swobodnie od restenosis nad czteroletnim okresem z 4, podkreśla leczniczego interes ten traktowania podejście femoropoliteal choroba," powiedział profesora Patrick Lermusiaux, naczyniasty chirurg przy CHU Lion, który przedstawiał dane przy CACVS w Paryż.

Dr. Bertrand Le Halle, naczyniasty chirurg przy Clinique Louis Pasteur w Nancy, Francja także wziąć część w sympozjonie przedstawia jego doświadczenia używać Zilver PTX w cukrzycowych pacjentach.

"Z cukrzycami jest wiodącym przyczyną amputacja i z 10 procentami cukrzycy zagrożoni amputacja jest istny leczniczy interes w, wczesny revascularization z eluting stent. Jak tylko taktują, pacjenci z cukrzycami mogą zaczynać wzrastać ich fizyczną aktywność która jest bardzo znacząco w kierować ten chroniczną chorobę," powiedzieli Dr. Le Halle.

Pięcioletni dane Zilver PTX Randomizująca próba Eluting Stents dla Femoropoliteal choroby w ochraniaczów pacjentach odsłaniają firmą ten jesień.

Źródło: https://www.cookmedical.com/

Advertisement