Uwagi modyfikaci programy pomagają zmniejszać przejadać się w otyłych dzieciach

Nauka sugeruje trenować dzieciaków płacić mniej uwagi jedzenie można pomagać one jeść less

Wśród wieloskładnikowych czynników które mogą powodować otyłość jest anormalnym neurocognitive lub behawioralnym odpowiedzią karmowe wskazówki. Mózg zostać depeszującym szukać wielkie nagrody od jedzenia który prowadzi unhealthful przejadać się., - i oczekiwać -

Uwagi modyfikaci programy używali efektywnie taktować skrzynki niepokój i uzależnienie., które trenują osoby ignorować lub lekceważyć odmianowe, problemayczne wskazówki, lub cyngle, Pediatrie i psychiatria w nowatorskiej nauce publikującej ten tydzień w czasopismo apetycie, Kerri Boutelle, PhD, profesor, San Diego szkoła medyczna i koledzy przy uniwersytetem kalifornijskim, donosi używać pojedynczej sesi uwagi modyfikacja zmniejszać przejadać się w otyłych dzieciach.

"Attentional tendencyjność jest studiującym psychologicznym zjawiskiem," powiedział Boutelle. "Attentional tendencyjność jedzenie znaczy że jedzenie chwyta osoby uwagę. Jeżeli dwa ludzie byli w pokoju z frytkami na stole osoba z attentional tendencyjnością płacił uwagę, być może patrzejący układy scaleni i osoba bez tendencyjności naprawdę no zauważali uwagi one, no płacili lub.

"które są z natury wyczuleni karmowe wskazówki wierzymy że tam  jest grupa ludzi i, przez czas, jeść w odpowiedzi na płacić uwagę jedzenie robi one płacić jeszcze bardziej uwagi. Ja opierał się na Pavlovian uwarunkowywać."

Otyłość w Stany Zjednoczone jest udokumentowanym problemem z więcej niż tercja Amerykańscy dorosli rozważający być otyła. Dziecko otyłość równo alarmuje, z obliczony jedna trzecia Amerykańskie. z nadwagą lub otyłych dzieci 4, 5 milion (jednostki) Te dzieci są przy wielkim ryzykiem dla choroby sercowo-naczyniowej, nowotworu, ortopedycznych i dokrewnych warunków, i prawdopodobny umierać wczesnego.

Boutelle i koledzy prowadziliśmy dochodzenie czy uwagi modyfikaci szkolenie można być innym sposobem taktować problemaycznego łasowanie i otyłość w dzieciach. W nowatorskiej pilotowej nauce, rekrutowali 24 dziecka, rozszczepiają one w dwa grupy i i. z nadwagą, otyłych między wiekami

Jeden grupa przechodził uwagi modyfikaci program (AMP) w którym oglądali pary słowa szybko błysną na ekran komputerowego. Jeden był karmowym słowem, tak jak "tort; " inny był jedzenia słowem, tak jak "biurko." Po tym jak słowa błysnęli i znikali, list pojawiać się na ekranie w miejscu karmowego słowa lub jedzenia słowa lub. Viewing dziecko pytał natychmiast naciskać prawego lub lewego guzika kojarzącego z list lokacją.

"To dzwoni "domniemany szkolenie gdy ono zdarza się w ten sposób szybkiego że niektóre ludzie no można uświadamiać sobie" powiedzieli Boutelle." co zdarza się," "AMP trenująca uwaga zdala od jedzeń słów ponieważ list zawsze pojawiać się w punkcie jedzenia słowo w innej grupie podczas gdy warunek trenująca uwaga rozszczepiał z listową pojawiać się połówką czas w karmowej słowo lokaci i połówką w jedzenia słowa lokaci."

Dwa programa komputerowego differentially wpływali łasowanie w z nadwagą dzieciach po tylko jeden sesi szkoleniowa. "Ja jest zaskakujący znajdować różnicy w łasowaniu po właśnie jeden programa szkoleniowego," powiedział Boutelle "ale je", "jest zachęcający ponieważ ono sugeruje że długi program można mieć wielkiego skutek.

Boutelle powiedział mieć nadzieję pilotowa nauka ikrzy się wielkich i długich jednakowych dochodzenia które mogli ostatecznie zapewniać innych sposoby adresowanie otyłość i przejadać się., "Przypuszczalny attentional tendencyjności szkolenie jest wydajny w wielkich studiach, ja mógł provided w postaci gry komputerowej która mógł być niezależnym programem lub ono mógł potencjalnie uwydatniać ich zdolność wtykać dieta zmniejszać uwagę płacącą jedzenie."

Źródło: Uniwersytet Kalifornijski - San Diego

Advertisement