Obiecujący podejście ulepszać zdrowie psychiczne matki z osob zależnych dziećmi

Wiele matki z dziećmi na podtrzymywać urządzeniach medycznych tak jak nawiewniki, oddychanie i rurka doprowadzająca pożywienie, cierpią fizycznego, psychologicznego cierpienie od stresu i. kuglarscy traktowania, spotkania, terapie i dzienni rodzinni naciski

Ale badacze od skrzynka westernu Rezerwują Uniwersyteckiej karmiącej szkoły znajdującej to interwencyjna, nazwana "dzielność", ", która uczy mamom dlaczego lepiej podołać, zwiększa matki wellbeing i korzysta całej rodziny, z kolei.

Znalezienia od małej pilotowej nauki 22 matki, "dzielności stażowa interwencja: Obiecujący podejście ulepszać zdrowie psychiczne matki z osob zależnych dziećmi," publikował ten miesiąc w czasopiśmie Stosować pielęgnaci badanie. Krajowy instytut Health Kliniczny i Translacyjny Współpracujący przy skrzynka westernu rezerwą wspierał naukę.

Valerie Boebel Toly skrzynki rezerwy Frances Payne Bolton Zachodnia szkoła pielęgnacja, kierował naukę z karmiącej szkoły profesorami Carol Musil i Jaclene Zauszniewski który poprzednio używali interwencję pomagać babcię które są początkowymi opiekunami dla ich wnuków.,

Wśród krótkich osiem dzielność porad był organizuje twój dzień zapewniać rodzinną rutynę która pracuje dla everyone i polega na rodzinie i przyjaciołach ale czekać pytać., która mogą chcieć pomagać

Chcieliśmy widzieć" Toly powiedzieliśmy. "jeżeli dzielności Stażowa interwencja także pracował dla te matek,"

Badacze znajdujący że ja. Interwencja pozytywnego skutek na matek zdrowie psychiczne. Szczególnie, matki doświadczali zmniejszanie w negatywnych emocjach i depressive cognitions.

Toly przywoływał jeden matki komentującej to, pierwszy raz, ona czuł jej someone przychodzić przy ona podczas jej parzysty, równy though był tygodniowymi rozmowami telefonicza dyskutować matek potrzeby najwięcej interakcje z badaczami.

Matki dbają dla wokoło 20 procentów pediatryczni pacjenci które zwalniają od szpitali ale zostają zależnymi na niektóre formie podtrzymywać urządzenia medyczne w domu.

Przez emocjonalnych żądań czułość dla ich dziecka i badania lekarskiego, wiele matki one zmagają się z biednymi fizycznymi zdrowie i depresja, powiedział.

Badacze mieć nadzieję zmniejszać ich cierpienie skupiać się interwencyjnego szkolenie na dwa terenach: (szukać) socjalny i umiejętności osobiste (zaradności).

Badacz rekrutować matki z dziećmi na podtrzymywać przyrządach od płucnych i gastroenterology klinik przy Midwestern children szpitalem. Matki byli pierwotnie Kaukaskie, średniego wieka 41 i rocznego rodzinnego dochód, $41.000, $80.000.

Kobiety dzielili w dwa grupy: Próbna grupa otrzymywał specjalną dzielności interwencję przez osoby przypomnienia i szkolenia kart o dlaczego być dzielna. Także używali z ich rodzinami i. uczyli się Dla niektóre czasopismo także zostać miejscem odpowietrzać emocje.

Grupa kontrolna także utrzymywał czasopisma ale no otrzymywał interwencyjnego szkolenia.

Wszystkie uczestnicy otrzymywali tygodniowe rozmowy telefonicza od badaczów dyskutować ich doświadczenia. Uczestnikom także dać nauce i nauka testy mierzyć zmiany i tropić podczas tygodnia fizyczne i emocjonalne studiują.

Badacze zaskakiwali uczyć się i zadawalali że 95 procentów uczestnicy napisał w ich czasopismach 23 28 dni, i 91 procent uzupełniał wszystkie testowanie.

Nauka jest znacząco, Toly powiedział, ponieważ children stany medyczni zmieniają, jak matki potrzeby. W ten sposób żadny wszystkie podejście pracy. Matki potrzebują elastycznego program który dopasowywa ich indywidualne sytuacje, powiedział.

Na przykład, dzieci na nawiewnik potrzebie 24 godziny opieki utrzymywać oddychanie tubki otwierają. To może wymagać nocy pielęgniarki na zegarku lub pobliskim słuchać dla jakaś zmian w oddychaniu jej dziecko przez cały nocy., jeżeli niedostępny, macierzystym sypialnym

Toly plany rozszerzać naukę mierzyć skuteczność dzielności Stażowa interwencja z target362_0_ wielką grupą matki stawia czoło jednakowych wyzwania.

Źródło: Skrzynka westernu rezerwy uniwersytet

Advertisement