Dobierać do pary szkolnych i domowych programy wydajnych w ograniczać nastoletniego lek na receptę nadużycie

Programuje ten cel ograniczać nastoletniego lek na receptę nadużycie znacznie odróżniać się skuteczność, rozciąga się żadny wymierny skutek od dużych kropel w nadużywaniu narkotyków badaczami, według nowej nauki 11.000 nastolatków przy diukiem i Pennsylwania stanu uniwersytetami.

Najlepszy rezultaty przychodzili od dobierać do pary opierającego się program z opierającą się interwencją, wynikający w 10 procentów zmniejszaniu w nadużyć tempach. Kontrastem, opierający się programy byli nieskuteczni gdy używają one, z właśnie jeden wyjątkiem.

Sześcioletnia nauka jest wśród pierwszy mierzyć skuteczność lek na receptę nadużycia zapobiegania wysiłki i sukces.

Nadużycie recepturowi opioids, forma środek przeciwbólowy, jest dorośnięcia formą wpływa więcej niż 12 milion amerykan i zabija więcej ludzi niż dorocznie nielegalnego leka use w kraju, heroiny i kokaina łączący, według centrum kontroli i prewencji chorób. Jako rezultat Usa Food And Drug Administration polecał ograniczać dostęp środki przeciwbólowi tak jak Percocet, Oxycontin i Vicodin.

"Te leki są bardzo dostępni, i wysoce uzależniający," powiedział Max Crowley, NIH członek grupy badawczej przy diuka centrum dla dziecka i Rodzinnej polisy. "Tam  jest narastający krajowy debata o czy musimy ograniczać dostęp te leki, ale w tym samym czasie leki są wielce znacząco dla bólowego zarządzania. Co ono opuszcza z debaty jest rola zapobieganie."

Crowley i jego autory zakładamy że tylko jeden opierający się program był wydajny gdy używa ja. Życie umiejętności program szkoleniowy wynikał w 4 procentów niskich nadużywania narkotyków tempach, porównujących z grupą kontrolną. 18 sesj kurs uczy ogólnospołeczne umiejętności które budują kompetencję i zachęcają asertywnościa.

Życie umiejętności szkolenie był także wśród opłacalnych programów studiujących, kosztorysowanie średnia $15 na dziecko, Crowley powiedział. Kontrastem nauk notatki które kosztują społeczeństwu średnia $7.500 each dla traktowania i innych kosztów lek na receptę zwyrodnialec konserwatywnymi kosztorysami.

Życie umiejętności byli wśród cztery zapobieganie programów badacze studiowali. Drużyna patrzejąca 28 wiejskich szkół państwowych okręgów w Iowa i Pennsylwania tropi uczni od stopni, 6, 12 przez. Egzamininowali opierającego się program dzwoniącego Fortyfikowanie Rodzina 10-14 i trzy opierających się programów: Życie umiejętności szkolenie, projekta ostrzeżenie i Wszystkie gwiazdy. Wszystkie cztery byli "ogólnoludzkimi" programami które oferowali wszystkie nastolatkowie w dawać okręgu.

Badacze analizowali pary demographically jednakowi okręgi szkolni. Wśród each pary, jeden społeczność otrzymywał zapobieganie programy lub program, i inny no. Zespół badaniowy przeglądał nastolatków każdego roku, pytać wieka dojrzewania anonimowo donosić czy kiedykolwiek używali recepturowego środek przeciwbólowego dla nonmedical purposes. Autory wtedy porównywali leka use poziomy w okręgach które otrzymywali interwencje versus tamto które no.

W społecznościach które otrzymywali żadny interwencję, ćwiartka ucznie ostatniej klasy donosił nadużywać recepturowych środki przeciwbólowych. Pokaźne redukcje w nadużyć tempach zdarzali się gdy życie umiejętności program łączył z Pokrzepiającym rodzina programem. Wszystkie gwiazdy interwencja także poddawał się redukcje gdy ono używał przy Pokrzepiający rodzina program.

Crowley powiedział mieć nadzieję decydenty i pedagogowie stawia znalezienia używać.

"decydenty i inni lidery aktywnie szukają dla wydajnych sposobów ograniczać lek na receptę nadużycie," Crowley powiedział. "Te rezultaty dają decydentom opcjom co do dlaczego obchodzić się ten narastającą epidemię. "

Źródło: Diuka uniwersytet

Advertisement