Ogólnospołeczne, behawioralne interwencyjne strategie/mogą pomagać użytkowników narkotyków unikać odnosić sie HCV, zakażenie wirusem hiv

Pomimo liczby socjalny, behawioralna interwencja i programy edukacyjni/rozszerzanie się zapalenie wątroby C w ludziach które wstrzykują leki (PWIDs) zostaje chronicznego problem. (HCV) Teraz, badacze przyłączający się z Nowy Jork uniwersyteta centrum dla leka Use i HIV badania skupiają się na interwencyjnych strategiach które podkreślają mniej znany niebezpieczeństwa HCV przekaz przez udzielenia inny wtryskowy wyposażenie tak jak kuchenki, filtry, rozcieńczenie woda i woda zbiorniki. (CDUHR)

Ich artykuł, "Zostaje Bezpieczna interwencja: Stażowi ludzie Które Wstrzykują leki w strategiach Unikać odnosić sie HCV i zakażenie wirusem hiv," publikowali w 2014 kwietnia zagadnieniu pomoce edukacje i zapobieganie, bada skuteczność i wykonalność ich "Zostawać Bezpieczną interwencję," opierająca się ogólnospołeczna, behawioralna interwencja prowadząca z małymi grupami PWID/, projektować udogadniać długookresowego zapobieganie HIV i HCV.

"Zostaje Bezpieczni interwencja aport zmniejszać wtryskowego ryzyko interweniować w górę w kauzalnym łańcuchu ryzyko zachowania modelować, trenować i motywować use, wewnątrz, strategie i praktyki długookresowy ominięcie," powiedział Dr. Pedro mateu-Gelabert nauki Główny oficer śledczy, przy opierającymi się narodowych planów rozwoju instytutami badawyczy.

Dr. mateu-Gelabert i jego NDRI-CDUHR zespala się oceniał 68 rekrutujących inżektorów od Niskiej wschodniej części Manhattan. Cel był zmniejszać uczestnika ryzyka wtryskowych zachowania, upełnomocniać behawioralną zmianę, motywować i uczyć taktyki pomagać zmniejszać leka nabór. Aktualny program budował na znalezienia które patrzeli strategie jednostki i zachowania które wstrzykiwali leki dla długich okresów czasu czas ale no skracali ich 2005 nauka, "Zostający Bezpieczny," HIV lub HCV. (8-15 rok)

"Zostaje Bezpieczna interwencja no skupia się wyłącznie na momencie zastrzyk," wyjaśnia Dr. mateu-Gelabert "na w górę determinantach ryzyka zachowanie tak jak piętno, ryzyko sieci, ogólnospołeczny poparcie i dochód", "ale, podczas gdy zachęcający inżektory planować naprzód lepiej kierować odnosić sie ryzyko konteksty po to, aby one są prawdopodobni stawiać czoło.

Ogólnospołeczna, behawioralna interwencja/pokazywał pokaźnego ulepszenie w unikać odnosić sie ryzyko, wzrastał, use piętna zarządzania strategie, zmniejszania w leka wycofania epizodach i liczbę tygodniowi zastrzyki. motywaci i planowaniu (znać zmniejszać bezpieczne wtryskowe praktyki) Zespół badaniowy także zauważał że uczestnicy w nauce rozprzestrzeniali słowo na bezpiecznym leka use wśród ich społeczności.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób kosztorys i up to 70-77 procent PWIDs HCV. które nie tylko zapoczątkowywają od leka use dziewięć procentów nowi zakażenie wirusem hiv, ale 18 procentów jest zarażony wirusem HIV

"Dawać pokaźnym redukcjom obserwować wśród Zostawać Bezpiecznych uczestników w kluczu odnosić sie ryzykuje zachowania kojarzących z HCV przekazem Zostaje Bezpieczna interwencja może mieć potencjał przyczyniać się wystarczająca dodatkowa ryzyko redukcja pomagać adresować pozornie niepodatnych tempa HCV przekaz wśród PWID," powiedział Dr. mateu-Gelabert.

Obecnie, Dr. mateu-Gelabert's drużyna bada HCV i HIV ryzyko kojarzącego z nonmedical recepturowym opioid use. Przyszłości badanie ocenia skuteczność Zostaje Bezpieczna interwencja w zapobiegać HIV i zapalenia wątroby C infekcję wśród młodych recepturowych opioid użytkowników które transitioned heroina zastrzyk. "cel jest uprawomocniać Zostaje Bezpiecznego podejście z ten nowym pokoleniem młodzi inżektory, więc no dostają infekującymi z HIV lub HCV," powiedział Dr. Guarino, oficer śledczy w projekcie.

Źródło: Nowy Jork uniwersytet

Advertisement