Badacze produkują niezwykle szczegółowych i ścisłych wizerunki "toksyczni zastrzyki"

Bakterie rozwijali wiele innych sposoby przemycać ich toksycznego ładunek w komórki. Trójstronni Tc toksyny kompleksy są szczególnie niezwykli., które używają bakteriami jak dżumowi patogenu Yersinia pestis i insekta patogenu Photorhabdus luminescens, Stefan Raunser od max planck institute Cząsteczkowa fizjologia w Dortmund i jego koledzy od uniwersyteta Freiburg produkowaliśmy niezwykle szczegółowych i ścisłych wizerunki te "toksyczni zastrzyki"; wyjawiają od dokąd molekuła kompleksy biorą energię penetrować komórki błonę. Te proteiny potencjalnych zastosowania w medycynie wybiórczo deponować leki w komórkach nowotworowych i mogli, na przykład.

Photorhabdus luminescens żyją w symbiozie z drapieżczymi roundworms. Bakteria czeka w jelicie dżdżownica dla go atakować insekta - przy który punkt przychodzi w sztukę bakteria, uwalniający Tc toksyny kompleksy które szybko zabijają insekta. Roundworm i bakteria wtedy żyjemy wpólnie w zwłoki, przed poruszającym dalej ich następna ofiara.

"Up do teraz, no znaliśmy dużo o strukturze Tc kompleksy," mówi Stefan Raunser. "Wszystko był szorstkim konturem. Teraz wizerunki które nawet pozwolą my odróżniać indywidualnych atomy!" Badacze byli sprawnie produkować szczegółowych wizerunki. Tam  jest żadny inny struktura proteinowy kanał prawdopodobnie" mówi Raunser. "w którym właściwie widzieć proteinę w kanale możesz ty,"

Tc kompleksy zrobią up trzy pododdziału TcA, TcB i TcC. TcA tworzy kanał który penetruje komórki błonę jak zastrzyk i deponuje toksycznego enzym w komórce. Energia ten komesa dokąd od dla, jakkolwiek, był poprzednio niewiadoma.

"TcA proteinowego łańcuch robić up 48 amino kwasów i to rozciąga jak elastyczny zespół lub wiosna," mówi Raunser. Jeżeli zespołu lub wiosny kontrakty, energia która pcha kanał przez błony. uwalniają Ten mechanizm jest co ustawia Tc kompleksy oprócz wszystkie inny znać tworzący wtryskowe proteiny tak jak tamto z błonicy i wąglika bakteriami.

TcA pododdział jest moreover odpowiedzialny dla oprawiać kompleks gospodarz komórka; dla ten purpose, ja może korzystać 20 opraw domen. Wierzymy" wyjaśniamy Raunser. "że cztery te domeny zawsze otaczają jeden receptor, w ten sposób wzrasta siłę oprawa,"

Te opraw domeny mogą łatwo zamieniają z innymi domenami lub usuwający. "To znaczy że Tc kompleksy mogą kierujący odmianowe komórki komórki nowotworowe lub inne komórki w ciele, na przykład." Jak tylko dosięgali te komórki Tc kompleksy mogą wstrzykiwać one z therapeutically wydajnymi molekułami. Insekta Tc patogenni kompleksy mogli także używać jako pestycydy w uprawia ziemię przemysle.

Źródło: Gesellschaft

Advertisement