Attitudinal wiary karmy schizofreni negatywni objawy

Eleanor mcDermid, Starszy medwirenews reporter

Zaburzeniowe postawy i niska skuteczność kojarzą z biedny funkcjonować w pacjentach z wczesną schizofrenią, i ten związek częsciowo pośredniczy negatywnymi objawami, przedstawienia bada.

Znalezienia wspierają modela mówją ołowianą naukę autor Ventura Joseph i kolegów. w którym przyczyniają się negatywni objawy zaburzeniowe attitudinal wiary, które z kolei wywierają wpływ na dzienny funkcjonować, (uniwersytet kalifornijski, Los Angeles, usa)

Inna interpretacja jest" nimi pisze w schizofrenia biuletynie. "że niższy poziomy zaburzeniowe postawy przyczyniają się nieobecność która z kolei prowadzi polepszać funkcjonować, negatywni objawy,"

Drużyna utożsamiał te skojarzenia w pacjentach z wczesną schizofrenią; psychotyczni objawy w 71 nauka uczestniku zaczynali 5,9 miesiąca na średnia poprzednio.

To sugeruje i mogli wpływać choroba kurs ", sedno cechy schizofrenia", mówją badaczów. że zaburzeniowe postawy i niska skuteczność "znoszą"

Pacjenci znamiennie niską skuteczność niż 20 dopasowywających umysłowo zdrowych kontrola, jak oceniający z skuteczności skala. Szczególnie, pacjenci czuli biednie wyposażają zapraszać someone na dacie.

Pacjenci także niskich wyniki niż kontrola na Zaburzeniowej postawy skala dla Defetystycznego występ postaw subscale, szczególnie. Żadny rzecz stojąca out, mówi drużyny z pacjentami zdobywa punkty jednakowo depresję na wszystkie rzeczach.

Skuteczność i zaburzeniowe postawy kojarzyliśmy z pacjentów globalnymi wynikami na rola Funkcjonuje wskaźnika i z kilka indywidualnymi domenami, jak byli premorbid funkcjonować, neurocognition i negatywu objawy. Skuteczność defetyzm i zaburzeniowe postawy, szczególnie, także odnosić sie negatywni objawy.

W mediacja modelach, zaburzeniowe postawy i skuteczność częściowych oddziaływania na negatywnych objawach, i negatywni objawy znaczącego wpływ na funkcjonować. Skuteczność także wpływ na neurocognition który z kolei wpływał funkcjonować.,

"Te znalezienia potencjalnych następstwa dla uprawomocniać wydajne interwencje które celują ulepszać dziennika funkcjonuje w wczesnych kursowych schizofrenia pacjentach," mówją Ventura et al.

Mówją że żadny interwencja tak daleko miał więcej niż limitowany skutek na negatywnych objawach lub poznawaniu, ale zaburzeniowe postawy i niska skuteczność mogą być dodatkowymi ale mniej proximal celami" dla poznawczej terapii ", providing "pośredniego sposób ulepszać funkcjonować zmniejszać negatywnych objawy."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement