Standardowy mianownictwo insektów mózg może ulepszać przyszłości badanie na móżdżkowej funkci i chorobie

Gdy ty opowiadasz o coś równie powikłanym jak mózg zadanie no jest wcale łatwy jeżeli słownictwo używa jest właśnie jako kompleks. Międzynarodowy współpraca neuroscientists nie tylko troił liczbę utożsamiać móżdżkowe struktury, ale tworzący prosty leksykon opowiadał one które będą ogromnie pomocniczo dla przyszłości badania na móżdżkowej funkci i chorobie.,

Nick Strausfeld i Linda Restifo, oba profesorzy w dziale Neuroscience przy uniwersytetem arizona, pracującym z kolegami w Japonia który prowadził projekt, kolegami produkować całościowego atlant, i w Niemcy i w UK. neuroanatomical centra i obliczeniowi centra insekta mózg W procesie drużyna utożsamiał wiele poprzednio niewiadome struktury. Ustawiają scenę dla systematycznego wysiłku wyjaśniać móżdżkowe struktury i funkcje które niosą funkcje ludzki mózg. providing badawczej społeczności z zjednoczonym systemem terminologia

Artykuł o pracie pojawiać się w czasopismo naukowe neuronie, dotyczącym dużo jako jeden statek flagowy publikacje neuroscience; online wersja zawiera 80 strona dane nadprogram. Dane publicznie przyczyniać sie nieoceniony zasoby który umożliwia neuroscientists pracować wydajnie, porównywać ich rezultaty i uzyskiwać znacząco interpretacje. - dostępny wśród 6 miesięcy i zawierać setki wizerunki i 3-D wideo animacje -

"Ten wysiłek zapewnia trójwymiarową drogową mapę dla opisywać struktury dla wszystkie insektów mózg i umożliwia porównania z innymi członkonogami," powiedział Strausfeld, dyrektor UA centrum dla insekt nauki. "Ja ogromną wartość w opisywanie sieci związkach między obliczeniowymi centrami w mózg."

Projekt jest aktualny gdy Usa i Europa produkować dynamicznego obrazek mózg który pokazuje jak indywidualne komórki i powikłani neural obwody oddziałają wzajemnie w czas i przestrzeń. wsiadać na statek na ambitnych initiatives prezydenta Barack Obama MÓŻDŻKOWY incjatywa i Europejskiego zjednoczenia ludzkiego mózg projekt -

W ich wysiłkach rozwijać strategie badać wewnętrznych działania ludzki mózg, prawdopodobnie najwięcej powikłanej struktury w układzie słonecznym, naukowowie polegał na studiować mózg wzorcowi organizmy tak jak owocowe komarnicy ponieważ ich struktury są proste studiować w eksperymentach i łatwe.

Posuwali się naprzód biomedycznego badanie rozciąga się od anatomicznych i cząsteczkowych podwalin zachowanie biochemiczne przyczyny nałóg. członkonogi insekty, pająki, crustaceans i ich krewni -, - Przez ich podzielonej ewolucyjnej historii w czasie głęboko, kręgowiec wliczając istot ludzkich prawdopodobnie dzielą dużo neuroanatomical cechy i czynnościowi centra w mózg z bezkręgowami. Studiować neurologicznych procesy w członkonogach może znamiennie pomagać my rozumieć jak wszystkie mózg praca.

Procesy prowadzi Parkinson choroba, na przykład, są niezwykle trudni prowadzić dochodzenie w istotach ludzkich, ale badanie z owocowymi komarnicami poddawał się wartościową informację która mógł pomagać neurologów rozwijać lecznicze strategie.

Jako rezultat ten wspólnego wysiłku katalog i kartografuje insekta mózg, ten grupa naukowowie odkrywał że sklejony mózg owocowa komarnica więcej niż 50 anatomically odrębnych centrów zbliżać się złożoność do teraz tylko uznany w zwierzętach tak jak ryba lub myszy.

"Tam  są fascynujący paralele," Strausfeld powiedział. "rozpoznawać dyskretnych centra w insekta mózg, lepiej rozumieć jak wypracowania mózg insekty i kręgowiec można odnosić sie each inny pomimo więcej niż 600 milion rok rozbieżna ewolucja."

Na przykład powonieniowe żarówki w kręgowiec są bardzo jednakowe powonieniowi lobes w crustaceans. To samo iść dla wizualnego systemu: Kolor, kształt, ruch i tekstura, podobnie przetwarzamy w kręgowiec i insekty, Strausfeld wyjaśniali. chociaż bardzo różni aspekty wizualny świat spostrzegają komarnicą porównującą z tamto spostrzegającymi małpą lub istotą ludzką,

Nauka prowadził Kei Ito, profesor nadzwyczajny w dziale Obliczeniowa biologia przy uniwersytetem Tokio. Jego grupa używał technikę dzwoniącą współogniskowa fluorescenci mikroskopia tworzyć wirtualnych "plasterki" wyjawia owocowej komarnicy architektury móżdżkowego puszek przerzedzać komórki.

Pięć rok i 1.200 emaili opóźnionych teraz zapewnia neuroscientists z ten sam terminami opisywać odmianowe części mózg projekt. "ustawiamy nowego standard który naprawdę umożliwia komunikację," UA autory zgadzający się.

"teraz bardzo szczegółowego zrozumienie dystrybucja neurony w dyskretnych centrach i związki wśród one," Strausfeld wyjaśniali.

"złożoność insekta zachowanie rosnąco rozpoznaje genetyki społecznością pozwolić my modelować różnorodne ludzkie choroby," powiedział Restifo który także jest profesorem neurologia w UA szkole wyższa medycyna i członku UA BIO5 instytut.,

"Te teraz wyraźny ale malutki, regiony jedzie pewnych zachowania widziimy w insekcie mózg prawdopodobnie szczególnych neurony z szczególnymi związkami które zostać znacząco w studiowania zachowaniu jak agresja lub nałóg."

Restifo wyjaśniał to łączy rozprężonego behawioralnego repertuar istoty ludzkie z to obserwującym w insektach robi silnemu przypadkowi dla używać wzorcowych organizmy tak jak owocowa komarnica, drozofila, w poszukiwaniu dla nowych leków.

"W niektóre sposobach, insekty iść być even more pożytecznie niż ślepuszonka modele," powiedział. "W niektorych przypadkach, wysiłki dostawać przyczyna choroba kruszącą gen funkcją w myszy fail zapewniać odpowiedzi ponieważ nawet jeśli genetyczni mutacj dopasowania które ludzka choroba no fizjologiczni skutki."

Być znacząco wymaga pojęcia i terminologię jednakowo zgadzających się na badawczą społeczność, jakaś nauka powikłani układy nerwowi.

Neuroscientists długo znali że anatomically wyróżniający regiony są wskazówkami jak mózg organizuje, ale różni terminy byli w użyciu dla ten sam struktury w różnych gatunkach. - albo nawet wśród to samo - "W rzeczywistości jest bardziej jak wierza Babel, róża jakaś innym imieniem," Restifo powiedział. "Tam  był ogromny zamieszanie."

Strausfeld który publikował pierwszy atlant na insekta mózg w 1976 ustanawiającym dużo początkowy mianownictwo., - i, wraz z Ito i kolegami w Niemcy pierwszy narodowej fundaci naukowa Online atlant drozofila mózg - UA centrum dla insekt nauki także był instrumentalny w wspierać wysiłki które prowadzili nauki publikacja. Strausfeld powiedział znacząco kierowca teraźniejszy projekt był potrzebą ustanawiać appropriateness odmianowi terminy i imiona dla neural struktur przez członkonogów mózg.

"Nic jak to zupełnie zrobił przed," powiedział. "naukowowie studiuje zachowanie ptaki i mózg przychodzili na mianownictwo, ale próbowaliśmy znajdować wspólną płaszczyznę przez wiele gatunki które mogą być odrębni od each inny pod względem ewolucyjnej rozbieżności. Tak, dodawać ogrom zadanie był celem ono zgadza się na terminologii która "dostosowywał" i był obowiązująca crustaceans dla wszystkie insektów."

Rozwijać znormalizowanego mianownictwo jest znacząco" powiedział Gerald Rubin, rozpusta i dyrektor wykonawczy, - prezydent Janelia gospodarstwa rolnego badania kampus howard hughes medical institute. "ponieważ ono udogadnia nawożenie robić praca używać różnych insektów gatunki," "Ciągnący to wpólnie wymagał pracę, naukowego wgląd i dziejową wiedzę mnóstwo; ja był istnym usługa pole."

Źródło: Uniwersytet Arizona

Advertisement