Nadwaga zdrowie Grupowi pacjenci z nadciśnienie korzyścią od "kieszeniowej dietetyczki"

Bogaty czekoladowy tort jest kusicielski ty, ale dokąd jest dietetyczką gdy ty potrzebujesz jeden?

Opieka dla Kierowej Wellness nauki szukającej rozwiązywać ten problem. W nauce, Grupowi zdrowie pacjenci które byli z nadwagą i nadciśnienie byli prawdopodobni gubić 10 funtów w sześć miesiącach niż jeżeli bezpiecznie online dostęp dietetyczka jeżeli otrzymywali tylko zwykłą i ewidencyjną opiekę. Amerykański czasopismo Prewencyjna medycyna publikował opieki naukę.

"Jeden pacjent powiedział, "Ja jest jak mieć dietetyczkę w twój kieszeni," powiedział zieleń, MD, MPH, rodzinną lekarkę, stowarzyszonego oficera śledczego i pomocniczego klinicznego profesora w rodzinnej medycynie Beverly b., przy Grupowymi zdrowie, przy Grupowym zdrowie instytutem badawyczy, przy university of washington szkołą medyczną. (UW) "pacjenci naprawdę kochali to i mieć dostęp dietetyczka praca z one w kierunku zdrowego stylu życia."

W dodatku do opierającą się opieką prowadzącą dietetyczką pacjentom w interwenci grupie dać domowego ciśnienie krwi monitoru, skala i krokomierza. Each mieć jeden osoby wizyta z dietetyczką dokąd, wpólnie, one tworzyli plan zmniejszać ich kierowego ryzyko wliczając Żywienioniowych podejść, Zatrzymywać nadciśnienie dietę, z osiem, 10 porcjami na dzień. (junakowanie) Junakowanie dieta jest nie o jedzący mniej jedzenia, właśnie bardziej prawy jedzenie, Dr. Zieleniejący powiedział, przytaczający pacjenta który powiedział: "Wszystkie tamte owoc i warzywo utrzymywali ja pełny i mniej prawdopodobny jeść coś można żałować opóźnionego."

Wizyta dietetyczka podążał projektowym uzupełnieniem bezpiecznie przesyłanie wiadomości donosić i otrzymywać trwającą informacje zwrotne ciśnienie krwi, ciężar, warzywo i owoc ich. (przez Grupowej Health strony internetowej dla pacjentów) Gdy odpowiedni dietetyczki także zachęcali pacjentów, ich lekarek rozważać zmiany i. nadciśnieniowa i obniżania ich lekarstw dosages

Co przypadkowo wyznaczali otrzymywać dietetyczki opiekę wysokich tempa cierpliwa satysfakcja use Grupowego Health bezpiecznie przesyłanie wiadomości i niż 46 wyznaczający edukacja i zwykła opieka. Chociaż ciśnienie krwi i kierowy ryzyko wykazywać tendencję niscy w interwencyjnej grupie różnicy no byliśmy w przeciwieństwie do ich ciężaru.

"Kierowa choroba i uderzenie jesteśmy liczby przyczyną śmierci w Stany Zjednoczone, ale no muszą być," Dr. Zieleniejący powiedział. "Jeżeli ludzie lepszy kontrola ich kierowi współczynniki ryzyka tak jak ciśnienie krwi i cholesterol, i mogliśmy zapobiegać otyłość lub zmniejszać, mogliśmy ciąć liczbę kierowe śmierć w połówce." I to jest przesuwać opiekę zdrowotną od lekarki biura właśnie czemu robić próbował, dokąd ludzie żyją: w ich i online.

W poprzedzająca ampuła randomizującej kontrolującej próbie, nazwany BP i publikuje w JAMA, Dr. Zieleniejący pokazywał bez biurowych wizyt - i koszt. (Elektroniczny ciśnienie krwi) że gdy ludzie sprawdzali ich ciśnienie krwi w domu i otrzymywali Sieciową opiekę od farmaceut, byli prawie dwa razy równie prawdopodobni dostawać ich ciśnienie krwi pod kontrola (pod 140/90 mm Hg) W ten nauce nacisk był na następujący standardowych wytyczna podnosić dawki, wyłaczać nadciśnienie leki i łączyć. Chociaż farmaceuty pomóc pacjenci ustawiającym stylów życia celom, ciężar strata no był statystycznie znacząca. To jest dlaczego Dr. Zieleniejący wszczynał opieki naukę.

Kolejni kroki interwencja są prawdopodobni? ponieważ ten nauka udowadniał Łączący BP studia i opiekę, która oba opierali się na Chronicznym opieka modelu. Planujemy wielką randomizującą kontrolowaną próbę" Dr. Zieleniejący powiedzieliśmy. ", dokąd dostosowywamy opiekę dla pacjentów które nadciśnienie," "dobierać do pary each pacjenta z farmaceutą lub dietetyczką lub, w zależności od ich indywidualnych potrzeb."

Źródło: Grupowy zdrowie instytut badawyczy

Advertisement