Alzheimer leka pionier nagradzającym Izrael nagrodę dla medycyny

Prof. Marta kalafonia rozwijał hita leka Exelon przy Hebrajską uniwersytet szkołą apteka

Izrael minister edukacja Shai Piron ogłaszał że Izrael nagroda dla medycyny nagradza Hebrajski uniwersytet Jerozolima Prof. Marta kalafonia. Emerytowany profesor przy Hebrajską uniwersytet szkołą instytut dla leka Bada w fakultecie medycyna, kalafonia jest najbardziej znany dla rozwijać Exelon, hita lek dla traktowania zamieszanie i demencja odnosić sie choroby Alzheimer i Parkinson.

kalafonia poślubia z cztery dziećmi i 20 wnukami. Zostać profesorem przy Hebrajskim uniwersytetem w 1981 i głową swój szkoła apteka w 1983. Jej aktualny badanie na lekach które ulepszają móżdżkową funkcję i pamięć w pacjentach z degeneracyjnymi chorobami środkowy układ nerwowy. skupia się

Exelon pokazywać być wydajnym medycyną dla taktować objawy łagodny mitygować chorobę alzhaimera. Ja fabrykuje firmą farmaceutyczną Novartis która zdobywał je od Hebrajskiej uniwersyteta transferu technologii firmy, Yissum. Prof. kalafonia jest także przedsiębiorcą budowlanym z Prof. Moussa Youdim Technion Izrael instytut technologii Ladostigil. Podczas swój rozwoju Prof kalafonia odkrywał to przy niskimi dawkami Ladostigil zapobiega móżdżkowego degeneraci i pamięci nadszarpnięcie w starzejących się szczurach. Lek teraz przechodzi fazy II próby kliniczne w Izrael i Europa dla zapobiegania choroba alzhaimera.

Źródło: Hebrajski uniwersytet Jerozolima

Advertisement