Nauka: Gęstość łącząca z osoby zmianą w IQ mózg cortex

Tempo zmiana w gęstości mózg cortex jest ważnym czynnikiem kojarzącym z osoby zmianą w IQ, według współpracującej nauki naukowami w pięć krajach wliczając badaczów przy Montreal instytutem Neurologicznym szpitalem i - Neuro, przy mcGill uniwersytetem i mcGill uniwersyteta centrum zdrowia. Nauka potencjalnie szeroko zakrojony następstwa dla pedagogical światu dla sądowych skrzynek i w których bawić się rola w ustalać dotkliwość zdanie mógł oskarżonego IQ wynik.

Cortex jest cienkim, outermost warstwą nerw komórki tkanka mózg, typowo mierzy few milimetry w gęstości. Cortex zawiera nerw komórki bodies i jest krytyczny dla poznawczych funkcj tak jak postrzeganie, język, pamięć i świadomość.

"Często, małe różnicy w IQ wynikach obserwują gdy osoby IQs bada dwa razy przez okres czasu. Jakkolwiek, w niektóre przykładach obserwują, radykalne zmiany w IQ wynikach," powiedział Dr. Szeryf Karama, asystent profesora psychiatria przy mcGill uniwersytetem, psychiatra przy Douglas zdrowie psychiczne Uniwersyteckim instytutem i filią Neuro wizerunek przy Neuro, dokąd prowadził naukę publikującą w czasopiśmie naukowym. "Te radykalne zmiany zakładać odbijać istną zmiany poznawczą zdolność ogólnie ogólny przypisują pomiaru błędy raczej niż."

Cortex zaczyna cienieć jako część normalnego starzenie się procesu po tym jak wiek pięć lub sześć. Ten nauka profesorem Karama i jego koledzy wymagaliśmy 188 nastolatków i dzieci przez okres dwa rok. MRIs nauka uczestnicy wziąć przy sześć miejscami przez USA. Ten nauka jest pierwszy pokazywać skojarzenia między cortical rozwojem i gęstością w pełnej skala IQ. Zakładają to wśród krótkiego okresu 2 roku stosunkowo:

 

 

  • ludzie z znaczącym wzrostem w IQ no mieli oczekiwać cortical wiotczenia,
  • ludzie czyj IQ zostawał to samo normalna oczekiwać cortical wiotczenie,
  • ludzie z znaczącym zmniejszaniem w IQ wyolbrzymiali cortical wiotczenie.

"Znajdujący ten IQ no załatwia i korelaty zmiany w móżdżkowej anatomii znacząco następstwa gdy ono pokazuje że niektóre zmiany w IQ są istne i opłaty pomiaru błąd ledwo. Ten znalezienie musi robić ludzi przezornie klejenie wczesna IQ ocena dawać rola wykrycie obdarzony w elekcyjności dla as well as, ubezpieczenie społeczne inwalidzkiego dochodu albo nawet kary śmierci. ono bawić się w szkolnych wejściowych kryteriach W niektóre USA stanach, ludzie z IQ pod 70 no są nadający się dla kary śmierci."

Powody za zmianami w IQ no są jaśni przy ten punktem. Niektóre te mogą być należni programować rozwojowe trajektorie lub inni czynniki tak jak odżywianie i edukacja, notowany profesor Karama.

Źródło: mcGill uniwersytet

Advertisement