Naukowowie odkrywają jak rozognienie i brak tlenowy przyczyny uszkodzenie mózgu

Naukowowie odkrywali jak rozognienie i brak tlen konspirujemy powodować uszkodzenie mózgu w warunkach tak jak uderzenie i choroba alzhaimera.

Odkrycie, publikujący dzisiaj w neuronie, przynosi badaczom kroka bliżej do znalezienie potencjalnych celów funda neurodegenerative nieład.

Chroniczny rozognienie, hypoxia i tlenowy niedostatek, jesteśmy znamionami kilka móżdżkowe choroby ale trochę znaliśmy o, jak przyczyniają się objawy tak jak pamięci strata.

Nauka używał najnowocześniejsze techniki mózg osiadłe odporne komórki które wyjawiają ruchy microglia. Móżdżkowy badacz Brian macVicar poprzednio chwytał jak ruszali się tereny uraz naprawiać uszkodzenie mózgu.

NB: Wideo opisywać znalezienia wliczając mikroskopia materiału filmowego, jak microglia remontowy uszkodzenie mózgu, jest dostępny przy https://youtu.be/iVtyAF_24hE.

Nowa nauka pokazuje że kombinacja rozognienie i hypoxia aktywuje microglia w sposobie który uporczywie osłabia związek między neuronami. Zjawisko, znać jako długookresowa depresja, pokazywał przyczyniać się poznawczy nadszarpnięcie w chorobie alzhaimera.

"To jest widzieć mechanizm wśród trzy kluczowych graczów które oddziałają wzajemnie wpólnie w neurodegenerative nieład, w mózg" mówi macVicar z Djavad Mowafaghian Centre dla Móżdżkowych zdrowie przy UBC i Vancouver zdrowie Nabrzeżnym instytutem badawyczy.

"Teraz używać ten wiedzę zaczynać utożsamiać nowych potencjalnych cele dla terapii możemy."

Źródło: Uniwersytet kolumbiowie brytyjska

Advertisement