Nerkowa masowa biopsja oszacowywa wzrastać w cynaderki nowotworze

Laura Cowen, medwirenews reporter

Tempa nerkowa masowa biopsja (RMB) byli historycznie niscy w pacjentach z cynaderki nowotworem ale równomiernie wzrastają, przedstawienia analiza Medicare dane.

Między 1992 i 2007, 24.702 pacjenta od inwigilaci, epidemiologia i końcówki Medicare dataset, diagnozowali z cynaderki nowotworem. Te, 5112 otrzymywali RMB, z wysokim tempem obserwującym w definitywnym roku nauka (20,7%) gdy 30,3% pacjenci przechodzili procedurę.

Wzrost w RMB use w ostatnich rok nauka głownie jechał gwałtownego wzrostem wśród pacjentów z przerzutową chorobą przy prezentacją, raportowym John Leppert i kolegami. - od wokoło 30% w 2005 wokoło 55% w 2007 - (uniwersytet Stanford, Kalifornia, usa) Zauważają że ten wzrost pokrywał się z wprowadzeniem nowy jedzenie i lek Zatwierdzający celował lecznictwa.

Pacjenci przechodzi ablację byli najprawdopodobniejsi otrzymywać RMB, z tempem 61,5% obserwujący podczas nauka okresu. To jest prawdopodobnie mówi badaczów. ponieważ ablacj procedury wymagają plasowanie igła w przerzut robi mu logiczny wykonywać RMB w tym samym czasie, W rzeczywistości, wytyczna sugerują" je piszą w urologii. "że RMB musi wykonujący w wszystkie pacjentach przechodzi ablative terapię dla ten powodu,"

Chociaż tempo RMB był wysoki wśród pacjentów przechodzi ablację, Leppert i drużyna uwydatnialiśmy że 39,5% no otrzymywali procedury. Mówją że ponieważ few pacjenci rzetelnego potwierdzenie patologiczna zmiana po ablaci, "opieka dostawcy muszą rozpoznawać niepewność gdy przechodzący z ablacją pod nieobecność RMB."

Pacjenci taktujący z systemową terapią byli prawdopodobni niż tamto które przechodzili częściowego lub radykalnego nephrectomy z poszczególnymi tempami 50,4%, 20,4% i 17,3%. przechodzić RMB

Multivariate analizy przystosowywać dla wieka przy diagnozy, comorbidity i przerzutu rozmiarem, pokazywali że młody wiek, męski rodzaj, rasa, pochodzenie etniczne, mali przerzuty i comorbidity, czerni i latynosa/, (<7 cm) (Charlson wskaźnika wynik ≥1) był wszystko kojarzącym z narosłymi szanse kwit RMB.

W towarzyszy redakcyjnym komentarzu, Marc Smaldone i Robert Uzzo od Fox pościg nowotworu Centre w Pennsylwania, Filadelfia, usa uwydatniał to ogranicza naukę pacjenci z potwierdzającym cynaderki nowotworem jest pokaźnym ograniczeniem robi mu trudny contextualise znalezienia. ponieważ ono wyklucza pacjentów z korzystnymi przerzutami i nieodpowiednimi biopsjami

Leppert i autory zgadzamy się ale mieć nadzieję że ich nauka swój ograniczenia, że ono "ustawia scenę dla przyszłościowego dochodzenia skuteczność RMB i strategie dla uprawomocniać RMB w cenieniu pacjenci z nerkową masą."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement