Zobrazowanie nowotwór w dzieciach używa MRI: wywiad z Dr. Heike E. połączeniem, uniwersytet stanforda szkoła medyczna

Wywiad prowadzący Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Heike E. połączenie artykułu wizerunek

Pozytron emisi tomografia, obliczająca tomografia/jesteśmy powszechnie używany oceniać nowotwór w dzieciach. (PET/CT) Jaki potencjalni ryzyko kojarzą z napromieniania ujawnieniem od używać ten technologię w dzieciach?

Tam  był liczba naukowe publikacje które sugerują ostatnio że napromieniania ujawnienie od zobrazowanie testów może nakłaniać drugorzędnych nowotwory opóźnionych w życiu.

Na przykład, niedawny lancetu artykuł Pearce i coworkers donosiliśmy że kumulatywne dawki od diagnostyka CT obrazów cyfrowych dla bolak inscenizaci w dzieciach prawie troili ryzyko drugorzędna białaczka i móżdżkowy nowotwór opóźneni w życiu; i inna nauka w BMJ Mathews i coworkers donosił 24% wzrost w nowotworu padaniu w nauce na 11 milion australijczykach które przechodzili CT obrazy cyfrowych dla nowotwór inscenizaci podczas dzieciństwa i adolescenci. (brytyjski medyczny czasopismo)

To jest wysoce controversially dyskutujący do teraz pole. Tam  jest żadny pytanie który save życia providing my z informacją potrzebującą leczyć dziecka z niedawno diagnozującym bolakiem mogą CT obrazy cyfrowi.

Nakłaniający drugorzędni nowotwory rozwijają wiele rok po napromienianie incydentu, więc ja jest trudny ustalać dokładnie jeżeli i ile napromieniania może powodować drugorzędnych nowotwory.

Znamy że dzieci są podatni napromienianie incydenty niż dorosli. Czemu robimy one teraz, trwa ich życie. W ten sposób, gdy wizerunków dzieci, my robimy nasz best wystawiać one mały ewentualny napromienianie który może zapewniać my z ścisłą diagnozą.

Dlaczego są radioczuli niż dorosli dzieci?

Dzieci są wyczuleni napromienianie niż dorosli, ponieważ absorbują więcej napromienianie na pojemność tkanka i rozdzielające komórki w ich narastającym ciele są radioczułe niż senescent lub ćwiartowanie komórki w dorosłym.

W dodatku, dzieci żyją spotykać drugorzędnych bolaki które typowo zdarzają się dekady po napromieniania wydarzenia. wystarczająco długi,

Zadawalam może zarysowywać nową skanerowanie technikę ty, ostatnio donoszącą w The Lancet onkologii która uwydatnia bolak widoczność używać żelaznego nadprogram,

Nowatorski pojęcie nasz podejście jest że łączyliśmy anatomicznych i czynnościowych wizerunki, jednakowych aktualni podejścia które integrują radiotracer obrazy cyfrowych i CT (PET/CT): Najpierw zdobywaliśmy MR obraz cyfrowy który pokazywał anatomię pacjent bardzo dobrze i które przedstawiają bolaki jak jaskrawych punkty z trochę lub nie tła informacja. wtedy zdobywaliśmy MR obraz cyfrowy Zrobiliśmy to używać żelaznego nadprogram jako kontrasta agent który ulepszał bolaka wykrycie i naczynie naszkicowanie na MR skanuje., Wtedy zrastaliśmy się anatomicznych obrazy cyfrowych z bolaków obrazami cyfrowymi.

Jeden mógł porównywać to podkreślać drogi i punkty interesy na geograficznej mapie równocześnie. (bolaki) Poprzedzający MR zobrazowań podejścia lub pokazywał anatomiczną mapę punkt interes lub nie oba bardzo dobrze, ale.

Zrastać się MR obraz cyfrowy który podkreśla bolaka z MR obraz cyfrowy które zapewniają bardzo szczegółową anatomiczną mapę ciało, tworzyliśmy bezpłatnych wizerunki który pokazuje my bardzo wyraźnie, dokąd bolaki są w związku z anatomicznymi punktami zwrotnymi.

Żelazny nadprogram ma jakaś niekorzystne reakcje?

Nikt nasz pacjenci pokazywali jakaś niekorzystnych skutki do tej pory i w rzeczywistości, nasz pacjenci donosili że ferumoxytol no powodował jakaś niewygodnych furor (e.g. CT kontrasta agenci mogą powodować "gorące wezbrane" furory).

Inni kontrastów agenci mogą powodować alergiczne reakcje także i gadolinów chelaty, używać jako standardowi kontrastów agenci dla MR zobrazowanie, mogą powodować nieodwracalną skóry łykowatość w pacjentach z wyraźnie nadwyrężoną nerkową funkcją. (nephrogenic miażdżyca)

FDA zdobywał całościowych zbawczych dane dla ferumoxytol gdy żelazny nadprogram. Ja donosił że few pacjenci poważne anafilaktyczne reakcje ferumoxytol. Chociaż rzadki, to jest ważny koncern.

Używamy, obniżamy dawkę dla anemii traktowania, lub jak ten sam agenta, koncentraci, trasy administracja i to samo więc ten sam dane mogą być pouczający dla my - chociaż oceniamy młodych pacjentów.

Ferumoxytol komponuje żelaznego tlenku nanoparticles które pokrywają dekstranu derywatem., Inni zawiera leki donosili produkować alergiczne reakcje także. Ekranizujemy nasz pacjentów dla jakaś historii alergie ostrożnie odprasowywać lub dekstran i my monitorujemy nasz pacjentów przez cały nauki dla jakaś znaków alergiczna reakcja.

Dla pracowników służby zdrowia które mogą czytać to: Ja bardzo wolno gdy żelazo mieszanki mogą powodować poważne hypotensive reakcje jeżeli wstrzyknięty jako bolus. jest znacząco wstrzykiwać ferumoxytol i jakaś żelazną mieszankę dla ten sprawy () Zastanawialiśmy się, jeżeli niektóre poprzednio donosić alergiczne reakcje byli raczej taki hypotensive reakcjami.

Dlaczego diagnostyczna dokładność ciało MRI porównywał standardu PET/CT techniki?

Nasz napromieniania bezpłatny MR zobrazowanie technika wykrywał 158 174 złego bolaka i standardu test FDG-PET/CT wykrywał 163 174 złego bolaka.

Brakowaliśmy niektóre anormalnych limfa guzki z lub techniki. Jakkolwiek bolak inscenizaci rezultaty pokazywali bardzo dobrą zgodę między oba zobrazowanie modalność, i.e klasyfikowaliśmy each pacjenta w ten sam bolak scenę. Jeżeli traktowanie decyzje zasadzone zrobili na either te obrazy cyfrowi decyzja był to samo.

Do tej pory skanowali ile dzieci używać ciało MRI i są plany potwierdzać twój rezultaty w wielkich grupach tam?

Nowotwór jest na szczęście rzadki w dzieciach i potomstwo dorosli i nauka w nasz pojedynczym Children szpitalu wykonywali w ograniczonej liczbie 22 pacjenta.

Kontynuowaliśmy egzamininować więcej pacjentów przy Stanford od tego czasu i jesteśmy w trakcie zapoczątkowywać centrum naukę w sześć ważnych Children szpitalach przez cały kraju przynajmniej oceniać nowych całego ciała inscenizaci testy w wielkiej kohorcie pacjenci, po to, aby.

Ty myśleć ciała MRI zamienia PET/CT zobrazowanie dla taksowego nowotworu w dzieciach iść posyła?

Wierzę że tam  jest żadny "jeden dostosowywa wszystkie" zobrazowanie test dla everybody. W erze uosobiona medycyna, próbujemy tworzyć ścisłego opłacalnego i skuteczny najwięcej zobrazowanie testa dla each indywidualnego pacjenta.

Dla niektóre pacjentów bezpłatny test zapewnia wszystkie potrzebną informację, szczególnie jeżeli początkowa inscenizacja dotyczy. Możemy wciąż potrzebować informację od metabolicznych zwierzę domowe obrazów cyfrowych ustalać odpowiedź pewni bolaków typ chemoterapia.

Jesteśmy w trakcie wykonywać dodatkowych studia które oceniają wartość WB-DW MR obraz cyfrowy z i bez dodatku zwierzę domowe dane dla traktowania monitorowanie. Kombinacja zwierzę domowe dane i MR wciąż eliminował napromieniania ujawnienie od CT obrazów cyfrowych i znacznie zmniejszał napromieniania ujawnienie wokoło 80%.

Przyszłościowi studia które korzystają najwięcej od całkowicie bezpłatnego całego ciała zobrazowania testa pacjenci, jak opisany w nasz artykułem versus nowy zintegrowany, mu pokazywać, ultra niscy dawki (ULD) PET/MR zobrazowania testy. To jest ważny ostrość nasz przyszłościowi instytucjonalni badawczy wysiłki.

Jest potrzeba zamieniać PET/CT zobrazowanie w dorosłych tam?

Nasz onkolodzy właściwie pytali my zawierać few młodych dorosłych także. Tam  jest żadny magiczny bariera przy 18 lub 21 rokiem wiek. Stosunkowo młodzi dorosli pacjenci pewny korzystają od bezpłatnego zobrazowanie testa także.

Także otrzymywaliśmy prośbę zawierać w nauce od ciężarnego pacjenta z niedawno diagnozującym lymphoma. Jakkolwiek, ja jest znacząco zauważać że każdy pacjent i każdy bolak jesteśmy różni. Tam  będą sytuacje dokąd inni zobrazowanie testy są więcej odpowiednimi.

Jeżeli ty jesteś pacjentem, silnie sugerowałem podążać propozycje twój onkolog. Ja potrzebuje być wygodny z obrazami cyfrowymi którym dostaje dla ich leczniczych decyzj ja.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Więcej info może znajdujący na wizerunek stronie internetowej delikatnie: http://www.imagegently.org

O Dr. Heike E. połączeniu

Heike E. połączenie DUŻY wizerunekDr. połączenie jest naukowem przy uniwersytetem stanforda, poświęcać 50% jej czas i 50% kliniczna praca jako pediatryczny radiolog translacyjny komórkowy zobrazowania badanie. ("wezgłowie ")

Dr. połączenie zarabiał jej medycznego stopień od uniwersyteta Munster i uzupełniał przy Technicznym uniwersytetem Monachium, Niemcy, w 1992 radiologii rezydenturę i 2-letni poczet w Pediatrycznej radiologii, Niemcy.

Uzupełniał PD dyplomówkę w MRI kontrasta badania mediów zobrazowanie i Cząsteczkowym MR który otrzymywali ph.D equivalence certyfikat od centrum dla Edukacyjnego Dokumentacja Inc. w Boston, od 2001-2003, MA.

Od 2003, 2010, Dr., połączenie pracujący jako asystent profesora i profesor nadzwyczajny przy uniwersytetem kalifornijskim radiologia San Fransisco i pediatrie, (2003-2006) (2006-2010) (UCSF).

Od 2010, pracował przy uniwersytetem stanforda. Dr. połączenie publikował więcej niż 100 rówieśnicy przeglądających naukowych artykułów, 22 przeglądowego artykułu i cztery książki.

Dr. połączenie jest członkiem sekcja i członkiem rada wydawnicze NIH nowotworu immunologii i Immunotherapy nauki radiologia, Pediatryczna radiologia i europejczyk radiologia.

Dr. połączenie prowadzi NIH fundującego program badań na rozwoju komórkowe zobrazowanie techniki z ostrością na nowotworu i komórki macierzystej zobrazowaniu. Więcej informacja może znajdująca na jej zespołów badaniowy stronie internetowej: http://daldrup-link-lab.stanford.edu/

Advertisement