Nowotworu płuc rozciągnięty ` niecodziennie' na zewnątrz pelengu segmentu

Sara Pritchard, medwirenews reporter

Nowotwór płuc często no rozprzestrzenia tereny na zewnątrz pelengu segmentu płuco przerzut jest mały gdy tam  jest żadny dowód extrapulmonary węzłowa metastaza i urządzenie peryferyjne lub ono mleliśmy szklaną nieprzezroczystość, nauk znalezień przedstawienie.

Resekcja dwa lub więcej płucni segmenty dla początkowego nowotworu płuc zawrzeć w ich analizie, intrapulmonary rozszerzanie się był teraźniejsza w 24 skrzynkach, zawierać 19, intersegmental węzłowych metastazach, cztery parenchymatycznych metastazach i jeden z oba członowych 244 lesions od pacjentów które przechodzili/. (9,8%)

Wszystkie skrzynki intrapulmonary rozszerzanie się byli stałymi przerzutami, 75% byli w lewym górnym lobe i 75% wieloskładnikowych węzłowych mestastases w extrapulmonary guzkach.

Tylko cztery przykładu intrapulmonary rozszerzanie się zdarzali się na zewnątrz pelengu płuca segmentów, w tempie właśnie 1,6% Japońska drużyna badaczów raporty w annały Thoracic operacja.

Ten typ nowotworu rozszerzanie się zdarzał się dobrowolnie niż w skrzynkach z extrapulmonary węzłową metastazą, przy 7,9% versus 0,5%. (hilar mediastinal)

Ja jest bardzo znacząco lepiej rozumieć intrapulmonary rozszerzanie się wzór", komentarza ołowianego badacza Yuichi Sakairi i kolegów od Chiba Uniwersyteckiego studium podyplomowego medycyna. "[komórka nowotwór płuc] ponieważ rozszerzanie się na zewnątrz pelengu segment prowadzi locoregional recydywa w przypadku segmentectomy

"extrapulmonary guzek metastaza jest do przeszukiwania w czasie operaci; tym samym, to był kluczowy warunek dla wyboru kandydaci dla segmentectomy", one zauważa. Ale rozpoznają potrzebę ustalać "optymalną kandydaturę dla limitowanej resekci, szczególnie segmentectomy".

Ich rezultaty także wyjawiali że metastaza na zewnątrz pelengu segmentu no zdarzał się w 52 peryferyjnych płuco przerzutach mierzy 20 mm, less bez lub 64 przerzutów czysty lub mieszany zmielony szklany nieprzezroczystość typ. lub extrapulmonary węzłowej metastazy

"[T] herefore taki lesions także pojawiać się są dobrymi kandydatami dla segmentectomy z punktu widzenia intrapulmonary rozszerzanie się wzoru" mówi drużyny.

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement