Sześć wymiarów wyjaśniają mania objawu variability

Lucy dudziarzem, Starszy medwirenews reporter

Badacze utożsamiali czynnik utajoną strukturę że mówją best opisuje symptomatology hospitalizujący pacjenci z dwubiegunową manią.

Ich poszukiwawcza czynnik analiza (EFA) dane uzyskiwał od 117 maniakalnych inpatients które uzupełniali rozkład dla Affective nieład i schizofrenia wyjawiał czynnika rozwiązanie który zawrzeć depresję, samobójstwo, bezsenność, manię, psychozę i niepokój.

Rozwiązanie potwierdzał w confirmatory czynnik analizie która patrzał aktualnych dane przy trzy innego modela, Swann, al, Rogers, al., et i et Johnson et al

Czynnika rozwiązanie jest w zgodzie z modelem ale badaczami Swann et al, prowadzącymi Alberto Filgueiras, zauważa (Pontifícia Universidade Católica robi Rio De Janeiro, Brazylia,) że wymiary prądu model byli bardzo różni i jednakowi struktura proponująca Rogers et al który składać się z właśnie cztery czynnika.,

Naprawdę niepokój, niespokojny pesymizm i psychoza/byliśmy jedynymi wymiarami w aktualnym rozwiązaniu który pokrywał się z modelem Swann et al.

W przeciwieństwie do psychozy, niepokój typowy dla pacjentów z manią no rozważa, więc badacze postulują że maniakalni pacjenci mogą doświadczać domniemanego niepokój powodować maniakalnym epizodem lub lub niektóre pacjenci czują niespokojną opłatę uwiezienie stan podczas maniakalnego epizodu.

Oba hipotezy są przekonywująco i dalszy badanie potrzebuje ustalać rola niepokój w manii. mówją że, że

Prądu EFA rozwiązanie zawrzeć manię, depresja i psychoza jak Rogers et al model i także zawrzeć bezsenność objawy., która był w zgodzie z modelami Johnson, al, Rogers et al,

Te no są niezwykli w maniakalnych pacjentach, ale badacze kwestionują dlaczego bezsenność no ładowali w maniakalnym czynniku. Sugerują że maniakalni pacjenci mogą doświadczać bezsenność inaczej; niektóre mogą czuć je no śpią dobrze, ale one no liczy się one, lub są nieświadomi ich swój bezsenność. Alternatywnie, bezsenność mogli kojarzący z dotkliwością dwubiegunowy nieład.

Prądu EFA rozwiązanie także utożsamiał samobójstwo jako odmianowy wymiar. To był niespodziewany rezultat" pisze drużyny w Europejskiej psychiatrii. "ponieważ samobójczy objawy miewają skłonność pojawiać się wśród depressive objawów,"

Proponują as well as depresja. że maniakalni pacjenci można pokazywać samobójcze skłonność należne agresywny zachowanie, impulsivity odrzucenie lub ból,

Badacze byli niezdolni znajdować parsimonious modela wyjaśniać wariancję w objawach podczas manii ale sugerują, że objawy mogą być zbyt różnorodni wyjaśniającym w cztery lub pięć czynnikach.

"model Swann et al […] pokazywał ten sam liczbę wymiary jak EFA w teraźniejszej nauce," one uwydatniał. "To prawdopodobnie przedstawia więcej grupy niż schizofrenia objawy i że mania jest więcej kompleksem - która normalnie pokazuje trzy wymiaru."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.