Przyrząd ulepszać przepływ krwi wszczepiającego w mięśniowego dystrophy pacjencie

"Dzisiaj, iść robić historii," powiedział 18 Erick Ramos na dnia UT centrum medycznego Południowo-zachodni lekarkach działać na jego chorym sercu roczniaka. Erick, który Duchenne mięśniowego dystrophy, jest jeden tylko trzy pacjenta (LVAD) pompuje krwionośny przelotowego w Stany Zjednoczone z warunkiem otrzymywać działającego lewego komorowego asysta przyrząd utrzymywać jego słabnącego serce jego ciało. Jest pierwszy pacjentem w kraju dawać odmianowemu, małemu LVAD który znaczy, lekarki no potrzebował manipulować jego blendę która mógł iść na kompromis jego już limitowaną płucną funkcję.,

Duchenne mięśniowy dystrophy, recesywna Łącząca forma choroba, afekty wokoło 1 w 3.600 chłopiec. Diagnozuje przy wiekiem 6, Erick używa wózek inwalidzkiego dla past siedem rok ponieważ jego mięśnie wliczając jego płuc i serca, wartko degenerują się. Niemniej, Erick serce mistrz. Przegląda jego opóźnionego wyzwanie jako i mówi "irrealny osiągnięcie" honoruje być częścią historia, brukuje sposób dla innych Duchenne pacjentów z postępową niewydolnością serca.

Ołowiany chirurga Dr. Dan Meyer profesor Cardio Thoracic operacja Machinalni asysta przyrząda i dyrektor, mówi ja wziąć drużyny ciągnąć Erick przez ten historycznego wyczynu. "kardiologów, cardiothoracic chirurdzy, LVAD koordynatorzy, neurolodzy, pulmonologists, pracownicy opieki społecznej, nutritionists, i gospodarz pielęgniarki i inny excited być częścią ten unikalna sposobność," Dr. Meyer powiedział. Dostarczać posuwającą się naprzód opiekę medyczną pacjenci jak Erick jest coś ty możesz tylko robić przy instytucją jak UT Południowo-zachodni, dokąd doświadczenie wykonywać ryzyko operacje których nawet no zabawiali inni szpitale. "i specjalizującą się opiekę"

Decyzja działać, jakkolwiek, no był łatwa. Członkowie zaspołu rozpoznawali dotkliwość sytuacja, ale stawiali przy spokojem moment spotykali Erick. Senior w szkole średniej, Erick wydaje jego czas wolnego bawić się wideo gry, majdrujący z komputerami out, i wiszący z jego przyjaciółmi jak najwięcej nastoletnich chłopaków, właśnie. Ale Erick wydziela wytrawność dobrze ponad jego rok.

Mogliśmy widzieć że Erick jest wibrującym młodym człowiekiem" Dr. Meyer powiedział. ", pomimo faktu iż oprawia wózek inwalidzki," "twarda część robił pewny my wzrastał jego jakość życia i ten przechodzi operacja był warty ryzyko."

Przez jego wiary, Erick mówi, był chłodno, uspokaja dzień jego operacja i zbierał. "nadzieja odwoływał out mój niepokój i strach," Erick powiedział. "znałem że robiłem historii, i że jeden dnia ludzie iść czytać o mój skrzynce, i ja czuł dobrego być trailblazer, ono."

Inna osoba w Erick kącie jest Dr. Pradeep Mammen profesor nadzwyczajny Wewnętrzna medycyna w podziale kardiologia i Medyczny Neuromuscular Cardiomyopathy klinika przy UT Południowo-zachodni dyrektor.

Dr. Mammen jest jeden Erick duzi adwokaci. Niewydolność serca, przeszczepu kardiolog Dr. wydawać niezliczone godziny Mammen prowadzi tła badanie na wszystkie głównych składnikach potrzebujących zapewniać Erick z specjalną wiedzą specjalistyczną w sercowonaczyniowych komplikacjach które mogą zdarzać się w pacjentach z neuromuscular nieład/, prosperowaliśmy pre- i poczta implantacja.

"Dla ja, pracujący z Erick i orędujący na jego imieniu był jeden główne atrakcje mój kariera," Dr. Mammen powiedział. "To jest paradygmata przesunięcie w as well as pacjentów z innymi formami mięśniowy dystrophy. jak zbliżamy się traktowanie Duchenne mięśniowego dystrophy pacjenci, Wyraźnie ruszaliśmy się pole naprzód pod względem jak taktujemy pacjentów z mięśniowym dystrophy i natępnej niewydolności serca."

Dr. Mammen, Erick jest dowodem zasada której pomagać prolongować życia mięśniowego dystrophy pacjenci może LVADs. "Ten procedura musi robić dla prawego pacjenta, prawą drużyną," Dr. Mammen powiedział. "Nasz drużyna flawlessly wykonywał ten próbę dla Erick."

Erick jest szczęśliwy mieć drużyny opieka zdrowotna profesjonaliści pracuje mocno robić jego życiu lepszy dla poparcia i, oczywiście, jego przyjaciele w Rowlett i rodzina w domu, Teksas.

Dzisiaj, ja "ekscytuje widzieć torque pompowa dosunięcie krew przez mój ciała. gdy Erick spojrzenia w lustrze, on powiedzą Mój cały ciało pulsuje." Upodabnia to ciało odpowiedź gdy sporta samochód przyśpiesza. Erick spojrzenia naprzód jaskrawa przyszłość wliczając kończyć studia od szkoły średniej ten wiosna i on, mieć nadzieję pewnego dnia otrzymywać zdrowego serce przez przeszczepienia.

UT Południowo-zachodni bawić się całkowego rola przez cały stosunkowo krótkiej historii LVAD terapia w przyrządach wartko rozwija technologię i. UT Południowo-zachodni uczestniczący w punkt zwrotny próbie klinicznej która prowadził FDA zatwierdzenie pierwszy LVAD dla miejsce przeznaczenia terapii i był jedynym Północnym Teksas centrum uczestniczyć w heartWare przeszczepu próbie, której uzupełniał w 2012 i prowadzili FDA zatwierdzenie przyrząd. (rewanż)

Uzyskiwać więcej informację na próbach klinicznych i traktowaniach dla postępowej niewydolności serca przy UT Południowo-zachodni, kontaktujemy się Uniwersytecką Szpitalną serca i płuca klinikę przy 214-645-5505.

Źródło: UT Południowo-zachodni

Advertisement