Rice University analiza stanów wysiłki pokazuje dramatycznych zyski w zmniejszać powietrzną szczególną sprawę

Krajowi wysiłki rozjaśniać powietrze niebezpieczna szczególna sprawa w ostatniej dekadzie byli w ten sposób pomyślni według nowego badania Rice University. że najwięcej obszarów miejskich już dosięgali następnego kryterium,

Atmosferyczni badacze przy Rice studiowali stanu urzeczywistnienia plany (SIPs) od 23 regionów nakazujących agencją ochrony środowiska zmniejszać szczególną sprawę (PM) mały niż 2,5 mikronu mniej niż 15 micrograms na metr sześciennego 2009. (PM 2,5)

Ryżowa analiza pojawiać się ten tydzień w czasopiśmie gospodarki odpadami skojarzenie i powietrze.

Wszystko oprócz jeden regiony studiujący donosili je spotykali cel ostatecznym terminem. Stany z regionami które spotykali ostatecznego termin zawrzeć Connecticut, Gruzja, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Michigan, Missouri, Nowi - bydło, Nowy Jork, Pólnocna Karolina, Ohio, Pennsylwania, Tennessee, Zachodnia Virginia i dystrykt kolumbii. Definitywny region, Alabama, donoszący doścignięcie w 2010.

PM 2,5 koncentracje w nonattainment regionach które segregowali łyczki dosięgać standard 2009 obniżali średnimi 2,6 micrograms na metr sześciennego - znamiennie wielki ulepszenie w regionach które dosięgali standard od swój rozpoczęcia. niż Nauka pokazywał PM redukcje w łyczków regionach szeroko rozprzestrzeniał, raczej niż dokładnie określać przy zanieczyszczającymi monitorami.

Jeden rzeczy był widzieć, porównuje z byliśmy zainteresowana w patrzeć jeżeli stany byli zrywaniem ich miary spotykać standard zmniejszać zanieczyszczenie przy ich złymi monitorami co przynosić puszków poziomom" profesor nadzwyczajny cywilna i środowiskowa inżynieria przy Rice "robili". "wszystko przez region" powiedzieli Daniel Cohan "tak, że ludzie oddychali czystego powietrze,"

"Ja był zachęcający znajdować to poprzez kraj, my widział całkowitych sprawa poziomy przychodzić puszek. Zakładamy bardzo lekceważącego ekstra ulepszenie przy monitorami które celowali najwięcej, ale regiony które musieli rozwijać plany dokonywali ładne stałe kontrola które właśnie no dokładnie określać złych monitorów. I wielkie populacje te regiony korzystali."

Cohan i Ryżowa wychowanka Biegaliśmy Chen także dokumentujący że zanieczyszczenie powietrza kontynuujący obniżać nawet po 2009 standardami spotykał. Większość łyczków regiony już dosięgał nakazującego 2014 cel 12 micrograms na metr sześciennego 2012.

"byliśmy na dobrej trajektorii," Cohan powiedział. "To demonstruje że kombinacja stan i federacyjne kontrola znacznie ulepszał jakość powietrza w Usa"

Ustawiają Usa wysiłki w ostrej uldze, dokąd PM dosięgał niebezpiecznych poziomy, Cohan powiedział. niedawne opowieści o trwającym kryzysie w Pekin w wartko uprzemysławiać i kraje tak jak India Światowa Organizacja Zdrowia ogłaszał ten miesiąc który umierają każdego roku jako rezultat zanieczyszczenia powietrza ujawnienia wokoło 7 milionów ludzi.

Szczególna sprawa składać się z mikroskopijne cząsteczki rzygać w powietrze pojazdami i przemysłem, as well as cząsteczki które tworzą od polutanta gazują. "Szczególna sprawa no jest substanci chemicznej jak ozon; ja jest kategorią, i ja jest prawdziwym wyzwaniem obliczać out początek tamte cząsteczki," Cohan powiedział. "Są sulfates, węglami lub azotanami? Each te potrzebuje bardzo różny kontrolnych podejścia robić różnicie."

PM także zawiera naturalne emisje od, może dmuchający przez, i stany albo nawet kontynenty. rośliien, volcanoes, pożarów lasu i pustynnego pyłu

Zdrowie społeczność, Cohan, powiedział koncerny o szczególnej sprawie w atmosferze i ustalającej w 1990s, długo wyrażał że PM 2,5 cząsteczki może penetrować głęboko w płuca, powodować ataki serca i nawet powodować przedwczesną śmierć, zmniejszania płuca funkcja. EPA znajdujący zdrowi ludzie mogli doświadczać objawy od ujawnienia podwyższoni poziomy szczególna sprawa i ustawiać mandaty politycznych dla regionów uważających w 1997 być w "nonattainment" segregować cleanup plany i podążać 2009.

Nauka był pierwszy brać całościowego, retrospektywnego spojrzenie przy całkowitą skutecznością łyczki dla PM. Poprzedzająca nauka Cohan Andrew Pegues i wychowankiem prowadził jednakową analizę postęp stanami w dokonywać ozonów standardy.

Źródło: Rice University

Advertisement