Edukacyjny interwencyjny program dla dzieci zmniejsza agresywnego zachowanie opóźnionego w życiu

Edukacyjny interwencyjny program dla dzieci między dziecinem i 10th stopniem, znać jako dający szanse na szybką karierę, zmniejsza agresywnego zachowanie opóźnionego w życiu, według badania publikującego w Psychologicznej nauce, czasopismo skojarzenie dla Psychologicznej nauki.

Badanie, dowodzony psychologicznym naukowem Justin Carr Nipissing uniwersytet w Ontario, Kanada, wskazuje że zwilżający testosteronów poziomy w odpowiedzi na ogólnospołecznych zagrożenia mogą uzasadniali interwencja sukces w zmniejszać agresję.

Dający szanse na szybką karierę interwencyjny program uczy dzieciom ogólnospołeczne poznawcze umiejętności tak jak emocjonalny przepisu i socjalny rozwiązywanie problemów, i poprzedzający badanie sugeruje że program może prowadzić zmniejszony antyspołeczny zachowanie i agresja w dzieciństwie i adolescenci.

Ale ja no był jasny czy umiejętności który uczyli się w programie dzieci m wpływy które nieśli w dorosłość.

Carr i koledzy podejrzewaliśmy że, że program m długookresowych skutki, i tamte skutki łączą odmianowy biologiczny mechanizm: alteracje w testosteron odczynowości ogólnospołeczna prowokacja.

Badać te hipotezy rekrutowali 63 uczestników od dający szanse na szybką karierę szkół w Durham badacze, Pólnocna Karolina. Zapewniać uczestników w próbce był jednakowy demographically, wszystko uczestnicy był amerykan afrykańskiego pochodzenia mężczyzna które byli wokoło 26 lat.

Połówka tamte uczestnicy wymagał w dający szanse na szybką karierę programie od wieków 5-17, składać się z nauczanie, rówieśnika trenowanie, dom, rodzinne wizyty i emocjonalne uczenie lekcje z przyjaciółmi. Odpoczynek uczestnicy uczęszczał ten sam szkoły ale no wymagał w dający szanse na szybką karierę programie.

Więcej niż 8 rok po interwenci kończyli badacze przynosili uczestników w lab bawić się grę cel z czego był zarabiać równie dużo pieniądze jak ewentualny naciskać trzy guzika: jeden, jeden i inny które kraść pieniądze od przeciwnika. który narastał pieniądze, który zapobiegał pieniądze od kraść, Uczestnicy wierzyli je bawić się przeciw faktycznemu przeciwnikowi, ale gra właściwie ustalał programem komputerowym. Fikcyjny przeciwnik prowokował uczestników podczas zadania kraść ich ciężko zarobiony pieniądze.

Kombinezon, uczestnicy które uzupełniali dający szanse na szybką karierę program pokazywał mniej agresi w kierunku ich przeciwnika który jest -, one wolał kraść mniej pieniądze od ich przeciwnika niż uczestnicy które no uzupełniali dający szanse na szybką karierę.

Uczestnicy które no otrzymywali interwenci pokazywali wzrost w testosteronów poziomach póżniej ma ich pieniądze kraść ale dający szanse na szybką karierę uczestników, no, znalezienie który mógł wyjaśniać ich obniżoną agresję.

"Co ciekawe, tam  byli żadny różnicy między interwencją i grupy kontrolne w linia końcowa testosteronu koncentracjach lub agresywnym zachowaniu na początku eksperymentu," Carr wyjaśniają. "różnicy w agresywnych zachowania i testosteronu koncentracjach wyłaniali się tylko opóźnionego w grą."

Ostatecznie znalezienia sugerują że dający szanse na szybką karierę był pomyślny w zmniejszać uczestników agresyjnych w kierunku wrogiego rówieśnika w części ponieważ ono zmieniał sposób ich neuroendocrine systemy odpowiadający ogólnospołeczna prowokacja.

Źródło: Skojarzenie dla Psychologicznej nauki

Advertisement