Ketamine oferuje nowatorskiego traktowanie dla pacjentów z surową depresją

Kate basem BSc

Nowi dane pokazują ketamine (lek powszechnie używany dla narkozy i bólowej ulgi) błyskawicznego antidepressant skutek w niektóre pacjentach z surową depresją. Pierwszy UK nauka ketamine śródżylne infuzje w ludziach z odporną depresją prowadził Oksfordzkich zdrowie NHS Fundacyjnym zaufaniem i uniwersytetem Oxford.

Nastolatka przygnębiony obsiadanie wśrodku brudnego tunelu

Głównego oficera śledczego Dr Rupert mcShane wyjaśniający, "Ketamine jest obiecującym nowym antidepressant który pracuje w innym sposobie istnieć antidepressants. Chcieliśmy widzieć czy, czy ja dawać wielokrotnie będzie bezpieczny jeżeli, i ja będzie praktyczny w NHS ustawiać. "

3 tygodni nauka niósł out w 28 pacjentach z surową depresją która upierał się pomimo wieloskładnikowych antidepressant i opowiadać terapii. Po traktowania z ketamine, depresja wyniki przekrawali w 29% pacjenci. (lub 3 lub 6 infuzi) Średni trwanie korzyść był 2,3 miesiącami z 15% pacjenci jest bezpłatny dla 2 miesięcy. Drużyna teraz dawał ketamine 45 pacjentów z 20% stopniem sukcesu.

Dr mcShane komentujący "widzieliśmy wybitne zmiany w ludziach które mają surową depresję dla wiele rok który dotykał żadny inny traktowanie. Ja bardzo rusza się świadek… Dla niektóre, wyrównujący krótki doświadczenie odpowiedź pomaga one uświadamiać sobie że mogą dostawać lepszy i to daje nadziei."

Ketamine także używa gdy rekreacyjny lek lub lek nadużycie i w ten położeniu kojarzymy z surowymi pęcherzowymi problemami i poznawczym nadszarpnięciem. Jakkolwiek dawka używać w ten nauce był znamiennie niska niż to używać na ulicie i no powodował problemów po up to sześć infuzj poznawczych lub pęcherzowych.

Najwięcej pacjentów doświadczali niektóre wykoślawienie ich postrzegania jakby podczas gdy ketamine ono natchnął, ale te skutki byli krótkożyciowi i związani antidepressant skutek. Pacjenci no czuli euforyka podczas traktowania.

Dr mcShane wnioskujący, "Śródżylny ketamine jest niedrogim lekiem często krótkoterminowy ale, skutek w niektóre pacjentach który dramatycznego, czyj życia atakują chroniczną surową depresją… Próbować różnych infuzja reżimy, dostawianie i inni koncensjonowani leki, mieć nadzieję znajdować prostych sposoby prolongować swój dramatycznego skutek. '

Źródła

Advertisement