Loyola lekarka oferuje krok zapobiegawcze przeciw oparzenie urazowi

Z chłodnym początkiem skakać wiele rodziny łama out ich pożarnicze jamy lub zaczyna ogniska odzyskiwać od kabinowej febry i zaczynać cieszyć się być outside. Though ogieni ogniska i jamy są wielkim sposobem łączyć z przyjaciółmi i rodziną także być niebezpieczni dorosli i dzieciaki mogą.

"ogniska i ogień jamy są wielkimi miejscami relaksować, ale someone musi zawsze płacić uwagę ogień. Ogienie mogą być nieprzewidywalni i oparzenie urazy mogą zdarzać się szybko," powiedział Anthony Baldea, MD, asystent profesora, Krytyczna opieka i oparzenie w podziale uraz, przy Loyola zdrowie Uniwersyteckim systemem.

Baldea mówi że ostrożność musi zaczynać od momentu osoba zaczyna budować ogienia i szczególnie gdy zapalający je. To zawiera daleko od wszystkie flammable zmielonego materiał tak jak liście clearingowy. Ja jest także znacząco zapewniać ogienia jest w szeroko otwarty terenie zdala od klauzurowych przestrzeni i drzew. Także osoba zaczyna ogienia musi być ubranym ochronną przekładnię wliczając flammable odzieży, rękawiczek i osłony dla twarzy, możliwie.

"ludzie często use benzynowy lub lekkiego fluid dostawać ogienia iść, to i są niezwykle niebezpieczni ponieważ te są nieprzewidywalni. Upewniał się ciebie używa odpowiednią metodę zaczynać ogienia. Także, cierpliwość jest znacząco. Jeżeli płomień no zapala natychmiast czekania few minuty. Jeżeli zapalający używa ostrożność i dostaje everyone który no jest w ochronnej przekładni równie dalekiej jak ewentualny," Baldea powiedział.

Wycieczki i spadki są innym wspólną sprawą oparzenie uraz w dzieciach, szczególnie. Utrzymywać dzieci, inny tworzyć zbawczego okrąg wokoło ogienia który no musi krzyżujący. sugeruje i bezpieczny Baldea l0 cieki lub więcej Jeżeli ewentualny, stawia bramę lub inną barierę wokoło ogienia pomagać ograniczać urazy jeżeli someone musi ono potyka się.

"dzieciaki dostają z podnieceniem o być outside i bawić się. Rodzice potrzebują być czujni i utrzymywać oko na ich dzieciakach. Muszą upewniali się dzieci no bawić się blisko ogienia i no pomagają one przekąszają jak s'mores," gdy robić ognisku Baldea powiedział. "alkohol i ogień no mieszamy. Utrzymuje alkohol zdala od płomienia i ja jest bezpieczny no pić wcale gdy blisko otwartego płomienia gdy ono może chmurnieć osądzenie."

Chociaż piec marshmallows jest często ogniska główną atrakcją mogą powodować poważnego uraz. Baldea mówi przedmiot używać gotować marshmallow który no czujesz upału płomień ty podczas gdy piec je. musi być wystarczająco długi

"Często, marshmallows chwyta ogień i nasz instynkt jesteśmy dmuchać je out. No używa twój swój oddechu stawiać out ogienia to może prowadzić oparzenie na rękach i twarzy. Zamiast, opuszcza mnie ziemia i stempluje je out. Ja jest najlepszy poświęcać marshmallows dla twój skóry," Baldea powiedział.

Jeżeli oparzenie uraz zdarza się, pamiętać, opuszczać, staczać się, i. Robi następujący until pomoc przyjeżdża:
1.Stop ogień
2.Prevent uraz od dostawać zły usuwać podburzającego źródło i jakaś odzież który mogą być na ogieniu
3.Put suchy opatrunek na ranie zatrzymywać upał stratę. To także pomaga w ból kontrola.

Źródło: Loyola zdrowie Uniwersytecki system

Advertisement