Nowa analiza pokazuje znaki wyłaniać się środkowego sposób w kierunku zmniejszać kategorie nieubezpieczony

Z politycznym podziałem nad opieki zdrowotnej reformy wciąż silny iść w ten roku wybory, nowa analiza poziom krajowy decyzje pokazuje znaki wyłania się środkowy sposób w kierunku zmniejszać kategorie nieubezpieczony.

Podejście ześrodkowywa na wysiłkach dostawać federacyjnego pozwolenie dostosowywać Medicaid ekspansję w sposobach które satysfakcjonują politycznych konserwatystów - podczas gdy wciąż pozwolić ono zbierać federacyjnego finansowanie wzrastać ubezpieczenia zdrowotnego sprawozdanie w ich stanie. gubernatorami i władzami ustawodawczymi

W nowym punkcie widzenia publikującym online czasopismem American Medical Association, drużyna od uniwersytet michigan ocenia rezultaty do tej pory.

Skupiają się na dwa ważna Niedroga opieka Odnosić sie decyzjach: czy tworzyć stanu ubezpieczenia zdrowotnego wymianę i czy rozszerzać Medicaid elekcyjność która przychodzi z pełny federacyjny fundować najpierw i przeprowadza etapami w stanów wkładach nad kilka rok. niskodochodowi dorosli, Także patrzeją naprzód potencjalni zagadnienia które mogą powstawać jako odnosić sie Medicaid zrezygnowania użyczający pewni stany uderzają nowych kamienie milowych.

Drużyna od U-M szkoły zdrowie publiczne, szkoła medyczna i instytut dla, opieki zdrowotnej polisy i innowaci, znalezisko który w pełni stosować się z ACA oryginalnie projektują tworzyć opierający się wekslowy i rozszerza Medicaid jak wybierali tylko 15 stanów i dystrykt kolumbii. Ale 23 stanów wziąć neither te kroki.

Stronnicza polityka bawić się rola, one znajdują. Wszystko oprócz dwa 15 twierdzi że zaczynać swój wymiana rozszerzający Medicaid i prowadzi Demokratycznymi gubernatorami, i wszystko oprócz trzy 23 stanów które zrobili neither prowadzą Republikańskimi gubernatorami.

Ale bawi się kontrola no mówi całej historii, mówją. 11 stan rozszerzali Medicaid i pójść z partnerstwo wymianą wliczając sześć prowadzącego Republikańskimi gubernatorami federacyjnej lub państwa federalnego w wszystko.

Jeden one, Michigan, właśnie zaczynał zapisujący się mieszkana w swój Zdrowym Michigan planie na Kwietniu 1, i inicjałów raporty sugerują gwałtownego i gładzą postęp. Idaho jest jedynym stanem mówić Medicaid ekspansja ale tworzyć stan wymiana nie.

"To jest wyraźnie znacząco zagadnienie przez sprawozdanie przerwy która opuszcza prawie 6 milionów ludzi nieubezpieczeni co są żywi pod poziomem ubóstwa lub właśnie nad ono w stanach które no rozszerzają Medicaid," mówi Phillip piosenkarza, MHSA, jeden dwa U-M doktorskiego ucznia który nieśli out analizę.

On i jego koledzy skupiający się na zrezygnowaniach że oparci stany pytali rzędu federalnego zatwierdzać, pozwolić ono dostosowywać Medicaid program podczas ekspansi.

Each stan wydają się pcha troszkę dostosowywać Medicaid program dostosowywać ich polityczną ideologię dalej, i no znamy" mówimy piosenkarza który pracuje w kierunku stopnia w U-M szkole Jawnego Health zdrowie usługa polisy i organizaci program., "dokąd to iść kończyć lub stan iść zbyt daleko, dokąd rząd federalny mówi"

Drużyna kompilował dane na stanie obecnym Medicaid ekspansja i pozioma krajowego ubezpieczenie wymienia poprzez kraj. Współautor David Jones, MSPH, MA, także prowadził wywiada prawie trzy roku z liderami w 25 stanach jako część jego doktorskiej pracy w ten sam programie.

Starszy autor Ayanian John, M.D., MPP, badał polityka Michigan Medicaid ekspansja i swój potencjał jako model dla innych Rządzących stanów w poprzedzającym artykule w New England Journal medycyna. (streszczenie dostępny tutaj: www.uofmhealth.org/news/archive/201309/ayanianmedicaid)

Iowa także szukający zrezygnowania, i obecnie proponowaliśmy zrezygnowania przed ministerstwem department zdrowia i usług społecznych, z innymi stanami tak jak Missouri i Utah pracuje w kierunku możliwie proponować zrezygnowania dostosowywać Medicaid po to, aby.

Zrezygnowania pozwolą one lub pozwolili zawierać wyróżniać opcje w rozprężonych Medicaid programach wliczając udzielenia, zdrowie savings kont, pieniężnych bodzów dla zdrowych zachowań i czynników zniechęcających dla pewnych odnosić sie akcj, - na przykład odwiedzający przeciwawaryjnego działu dla warunku który mógł taktujący w początkowej opieki klinice. stany szukali

"Te zrezygnowania są bardzo znacząco politycznie, umożliwiający gubernatora namawiać dosyć konserwatystów w ich władzach ustawodawczych wspierać zmodyfikowaną Medicaid ekspansję," mówi Ayanian który jest Alice Hamilton Uczelnianym profesorem medycyny w szkoła medyczna dziale Wewnętrzna medycyna., "Ten podejście pozwoli republikan dążyć Medicaid zrezygnowania przeglądają jak korzystny dla ich stanów bez potwierdzać innych składniki ACA." Członek podział Ogólna medycyna, Ayanian jest także profesorem w U-M szkole zdrowie publiczne i Ford szkole polityka państwowa.

Nad następnymi sześć rok jako zrezygnowania, zaczyna tracić ważność i stany muszą zaczynać brać na swoje barki część koszt ludzie zapisujący się pod rozprężonymi Medicaid kryteriami polityczni przypływy bawić się głównego rola wewnątrz autory przepowiadają. czy stany kontynuują uczestniczyć

"zrezygnowania są sposobem dla Republikańskich gubernatorów i ustawodawcy mówić reformują Medicaid zamiast obejmować Obamacare, podczas gdy wciąż akceptujący federacyjnego pieniądze dostępnego przez Niedrogiego opieka aktu," mówi Jones. "szpitale, dostawcy i mali biznesy, orędują silnie na rzecz Medicaid ekspansi. Ale tam  są wiele stany dokąd jakaś szansa Medicaid ekspansja zależy na decydentach znajduje środkowego sposób."

Stan obecny w końcu łączy w 1983 harkens z powrotem oryginalny tworzenie Medicaid w 1965 - i wolny proces dostawać drugą połowę stany podpisywać dalej, z Arizona. Ale U-M autory mówją federacyjny zrezygnowanie proces daje stanom dużo więcej elastyczności niż kiedy Medicaid wszczynał.

Źródło: Uniwersytet Michigan

Advertisement