Nauka potwierdza neurobiological początek uwaga niedoboru nieład

Nauka, niosąca out na myszach, właśnie potwierdzał neurobiological początek syndrom czyj przyczyny biednie rozumieją. uwaga niedoboru nieład, (DODAJE) Badacze od CNRS uniwersyteta Strasburg i INSERM1, utożsamiali cerebralną strukturę wyższy colliculus, dokąd hyperstimulation powoduje zachowanie modyfikacje jednakowe tamto niektóre pacjenci których od cierpi DODAJE. Ich praca także pokazuje noradrenaline akumulację w afektowanym terenie, zrzuca światło na ten chemicznym mediatorze ma rola w uwaga nieład. Te rezultaty publikują w czasopismo Móżdżkowej funkci i strukturze.

uwaga niedoboru nieładu afekty między 4-8% dzieci. Ja manifestuje głownie przez wzburzonej uwagi i impulsywności czasem towarzyszących hyperactivity słownej i motorowej. Wokoło 60% te dzieci wciąż pokazują objawy w dorosłości. Żadny lekarstwo istnieje przy ten czasem. Jedyny wydajny traktowanie jest zarządzać psychostimulants, ale te pokaźnych efekty ubocznych tak jak zależność. Wytrwała kontrowersja otacza neurobiological początek ten nieład wadził rozwój nowi traktowania.

Nauka w Strasburg prowadził dochodzenie zachowanie transgenic myszy ma rozwojowych defekty w wyższym colliculus. Ten struktura, lokalizować w śródmózgowiu, jest sensualnym centrum wymagającym w kontrolować uwagę i orientację wizualną i przestrzenną. Myszy studiować charakteryzowali powielać neuron projekcjami między wyższym colliculus i siatkówką. Ten anomalia powoduje wizualnego hyperstimulation i nadmiaru noradrenaline w wyższym colliculus. Skutki neurotransmitter noradrenaline wciąż biednie rozumieją., które zmieniają od gatunków gatunki, Jakkolwiek, znamy że ten noradrenaline niezrównoważenie kojarzy z znaczącymi behawioralnymi zmianami w myszach niesie genetyczną mutację. Studiować one, badacze obserwowali stratę inhibicja: na przykład one wahają się mniej penetrować wrogiego środowisko myszy. Szykany w zrozumienie ważnej informaci i demonstrują formę impulsywność. Te objawy przypominają my dorosli pacjenci cierpi od jeden formy DODAJĘ.

Obecnie fundamentalna praca na DODAJĘ używa głownie zwierzęcych modelów uzyskujących mutacjami które zakłócają dopamine przekazu i produkci drogi przemian. W myszach z zniekształconym wyższym colliculus, te drogi przemian są nietknięte. Zmiany zdarzają się gdzie indziej w neural sieciach śródmózgowie. Poszerzać klasyk granicę używać badać swój przyczyny, używa te nowych modelów pozwolił globalnego podejście DODAWAĆ rozwijać. Charakteryzować skutki noradrenaline na wyższym colliculus dokładnie otwierać sposób nowatorskie lecznicze strategie mógł.

Źródło: Uniwersytet Strasburg

Advertisement