Odnosić sie odkrycie mógł rewolucjonizować traktowanie dla uwaga niedoboru nieład

Dwa Simon Fraser Uniwersyteckiego psychologa robili odnosić sie odkryciu który mógł rewolucjonizować lekarki traktowanie uwaga niedoboru nieład i postrzeganie.

Ten odkrycie otwierał możliwość że środowiskowi and/or genetyczni czynniki mogą wadzić odmianową móżdżkową aktywność lub tłumić gdy pomagać my zapobiegamy zakłócenie spokoju. który utożsamiali badacze

Czasopismo Neuroscience właśnie publikował papier o odkryciu John McDonald, profesor nadzwyczajny psychologia i jego doktorski uczeń John Gaspar który zrobili odkryciu podczas jego mistrz dyplomówki badać.,

To jest pierwszy nauka wyjawiać nasz mózg polega na aktywnym stłumieniu mechanizmu unikać rozpraszającym uwagę istotną nieistotną informacją gdy chcemy skupiać się na szczególnym zadaniu lub rzeczy.

McDonald, Kanada badania krzesło w Poznawczym Neuroscience i inni naukowowie, najpierw odkrywaliśmy istnienie odmianowy neural wskaźnik stłumienie w jego lab w 2009. Ale, do teraz, trochę znał o jak ja pomaga my ignorować wizualnych zakłócenia spokoju.

"To jest znacząco odkrycie dla neuroscientists i psychologów ponieważ najwięcej współczesnych pomysłów uwagi głównej atrakci mózg procesy które wymagają w podnosić out istotnych przedmioty od wizualnego pola. Ja jest jak znajdować Waldo w" mówi Gaspar nauka wiodący autor. Dokąd jest Waldo ilustracja,

"Nasz rezultaty pokazują wyraźnie że, że to jest tylko jeden część równanie i aktywny stłumienie nieistotni przedmioty jest innym ważną częścią."

Dawać rozprzestrzenianiu rozpraszać uwagę konsumpcyjnych przyrząda w nasz jadącym, szybkim społeczeństwie psycholodzy mówi ich odkrycie mógł pomagać naukowów i opieka zdrowotna profesjonalistów lepiej taktować jednostki z odnosić sie attentional niedoborami.

"zakłócenie spokoju jest wiodącym przyczyną uraz i śmierć w jeżdżeniu i innych ryzykownych środowiskach," zauważa McDonald nauka starszy autor. "Tam  są indywidualni różnicy w zdolności rozdawać z zakłóceniem spokoju. Nowi elektroniczni produkty projektują chwytać uwagę. Tłumić taki sygnały bierze wysiłek, i czasem wydawać się robić mu no mogą ludzie.

"Moreover, nieład kojarzący z uwaga niedoborami tak jak ADHD i schizofrenia, mogą frekwencja być należni szykany w tłumić nieistotnych przedmioty niż trudność wybiera istotnych ones raczej."

Badacze teraz obracają ich uwagę rozumieć jak rozdajemy z zakłóceniem spokoju. Są przyglądający gdy i no możemy tłumić potencjalnie rozpraszać uwagę przedmioty, dlaczego, czy, dlaczego niektóre my są lepszy przy robić w ten sposób i to jest skrzynka.

Tam  jest dowód" mówi Gaspar nauka najpierw pisze. "który, który obniżają z wiekiem attentional zdolność i kobiety są lepszy niż mężczyzna przy pewnymi wizualnymi attentional zadaniami,"

Nauka opierał się na trzy eksperymentach w których wykonywali domaganie wizualnej rewizi zadanie 47 uczni. Ich podły wiek był 21. Badacze studiowali ich neural procesy odnosić sie uwaga, zakłócenie spokoju i stłumienie, nagrywać elektrycznych móżdżkowych sygnały od czujników osadzających w nakrętce byli ubranym.

Źródło: Simon Fraser uniwersytet

Advertisement