Główne atrakcje od Kwietnia 2014 zagadnienia Mayo kliniki zdrowie list

Tutaj są główne atrakcje od Kwietnia zagadnienia Mayo kliniki zdrowie list:

Jak placebo skutek uwydatnia gojenie
Badacze pracują lepiej rozumieć placebo skutek, jak, jak ono pracuje i ono może zaprzęgać ulepszać terapie. Zna o ten zjawisku i ja może pracować ulepszać zdrowie. Kwietnia zagadnienie Mayo kliniki zdrowie list zakrywa co, jak

Placebo skutek jest oczywisty w badania medyczne. Ja jest osoby wiarą as well as przypuszczającym aktywnym terapią studiuje. że nieaktywny traktowanie pracuje właśnie Pełen dobrych chęci medyczni postępy czasem czerpią najwięcej ich korzyść od pozytywnych oczekiwań niż terapia raczej., gdy porównują placebo traktowanie,

Placebo skutek no ogranicza badać i no musi wymagać fałszywą terapię. Ja jest prawdopodobny zdarzać się niektóre stopień właśnie o jakaś czasie pacjenta aport uzdrawia w położeniu który tworzy oczekiwanie ulepszenie. I ja no jest odzielnie od prawdziwych aktywnych terapii które udowadniali pracować. - lub skłócony z - W wiele skrzynkach, wydajni leki, zastrzyki i operacje, mogą przypisywać ważną porcję skutki uzdrawiać to zdarzają się przez czas, as well as placebo skutek.

Placebo skutek może zmieniać od mieć zero 100 procentów skutek, wyrównywał w ten sam warunku. Różnica może powodować preset wiary, oczekiwania słowa lub brzmienie używać lekarką i ciało biologicznymi mechanizmami tak jak tamto które wywierają wpływ ból system odpornościowego i substancje chemiczne produkujących ciałem w odpowiedzi na stres.,

Optymalna terapia no jest o unikać placebo skutek, ja jest o używać je dodawać uzdrawiać. Badacze w pełni no rozumieją jak ludzie w potrzbie gojenia mogą zaprzęgać placebo skutek ono pomagać. Kilka czynniki pojawiać się są znacząco, zawierać:

Wierzący zdrowie ulepsza: Pacjenci które utrzymują optymizm ulepszają ich sytuację dopasowywać ich wiarę z akcjami. Podążają na terapii rekomendacjach, skupiają się na zdrowym łasowaniu, zostają fizycznie aktywnego, utrzymują ogólnospołecznych związki i biorą czas dla, relaksu i stres redukci.

Zdrowi związki: Mieć zaufanie i zaufanie w lekarzie wspiera gojenie, jak zdrowi związki z przyjaciółmi i członkami rodziny.

Alternatywne terapie: Mogą bawić się rola w placebo skutku. sumujące alternatywne terapie akupunktura, masaż, dordzeniowa manipulacja, medytacja lub hipnoza -, -

Jak lekarki uczy się więcej o placebo skutku, umyślne próby przy zaprzęgać swój władzę w otwartych sposobach oczekuje wyłaniać się.

Dizziness często kierujący z pomocą od lekarza może

Nawrotni oszołomeni czary no muszą odprawiający, według Kwietnia zagadnienia Mayo kliniki zdrowie list. Wcale nawrotni, nagli, surowi ataki, lub długotrwali epizody dizziness, niemoc, światło lub zawroty głowy, mogą sygnalizować i ręczyć wizytę lekarka leżeć u podłoża nieład.

Starzeć się wzrasta ryzyko pewni warunki które powodują dizziness i sens niezrównoważenie. Objawy mogą mieć więcej niż jeden przyczynę. Często zasadniczy warunki no są zagrażający życiu i mogą kierujący z pomocą od lekarza.

Utrzymujący równowagę wymaga że mózg, oczy, sensualni nerwy i wewnętrzny ucho, jesteśmy wszystkie działaniem i proces informacją o gdy znakomicie nastrajający system zbierać jak ciało rusza się względny otoczeń. Równowaga także zależy na kierowy bić as well as naczyniach krwionośnych zgodnie i efektywnie, utrzymuje konstanta naciska i rozprowadza odpowiednią pojemność krew przez cały ciała.

Inni ewentualni wkłady być z równowagi zawierają mięśnia osłabiać, nerw szkodę, niepokojów nieład, migreny, środkowych układów nerwowych nieład tak jak stwardnienie rozsiane i pewnych lekarstwa, w nogach i rękach. Szczególnie w starych dorosłych narkotyzują, antidepressants, schwytanie i lekarstwa kontrolować wysokie ciśnienie krwi mogą powodować dizziness.

Utożsamiać co przyczynia się dizziness jest często procesem eliminacja. Lekarz sugeruje serie testy ustalać jeżeli objawy wywodzili się wewnętrznego ucho problemy i innych zdrowie koncerny które mogą taktujący inaczej lub kierują.

Chociaż niecodziennie, dizziness może sygnalizować poważnego stan zdrowia. Osoba musi szukać przeciwawaryjną opiekę gdy dizziness zdarza się z:
• Nowa, różna lub surowa migrena,
• Zamazany lub dwoisty wzrok
• Utrata słuchu
• Nadwyrężona mowa
• Nogi lub ręki słabość
• Strata świadomość
• Spadać lub trudności chodzić
• Ścierpnięcie lub tingling
• Klatka piersiowa ból, gwałtowny lub wolny bicie serca

Żadny te objawy lub znaki mogli sygnalizować poważńy problem tak jak uderzenie, rak mózgu lub kierowa choroba.

Kieszonka w gardle może powodować łykanie szykany

Łykać to zostać progresywnie trudnym mógł być znakiem Zenker's diverticulum, kieszonka która rozwija z tyłu gardła.

Kwietnia zagadnienie Mayo kliniki zdrowie list zakrywa ten problem ale zdarza się często w mężczyzna starych niż 70., który jest całkiem rzadki w populaci ogólnej

Lekarki wierzą że Zenker's diverticulum zaczyna rozwijać gdy łykanie odruch zostać uncoordinated opłatą niezdolność w pełni otwierać przy odpowiednimi czasami pewni mięśnie. To może zdarzać się przez różnorodnych odnosić sie zmian. Trudność łyka wzrosta naciska na esophagus, powoduje je stopniowo szybko się zwiększać out przy słabym punktem i tworzyć kieszonkę.

Nad miesiącami lub rok kieszonka r, łapać w pułapkę karmowe cząsteczki, śluz i parzysty, równy pigułki. Gdy ja wypełnia, objawy mogą zawierać kontynuują łykający szykany, gardła drażnienie, złego oddech lub rechotliwego hałas, przy plecy gardło. Gdy kieszonka zostać wielką dosyć, swój zawartość mogą rozlewać w gardło powoduje kasłać lub pluć w górę jedzenia. po tym jak osoba je Kieszonek zawartość mogą wdychający w płuca. W krańcowych skrzynkach, łykanie i łasowanie zostać bardzo trudnymi, powodować ciężar stratę i niedożywianie.

Operacja poleca gdy objawy zostać kłopotliwymi. Często, operacja może robić endoscopically, z instrumentami wkładającymi przez gardła.

Korygować problem otwiera kieszonkę inside gardło i obraca diverticulum w część esophagus chirurg. Operacja może ulepszać objawy dla wokoło 90 procentów pacjenci. Dla tamto czyj warunek no ulepsza, drugi procedura może robić wspomagać otwierał diverticulum.

ŹRÓDŁA Mayo klinika

Advertisement