BMI historii punkty cukrzycy ryzyko

Eleanor mcDermid, Starszy medwirenews reporter

Zmiany w ciało masy wskaźniku (BMI) przez osoby życie mogą pomagać mierzyć prawdopodobieństwo undiagnosed cukrzyce, mówją badaczów.

30, 75 rok, osoby życia BMI maksimum i zmiana w BMI między wiekiem, 20 rok i życie maksimum byli oba silnie kojarzącymi z undiagnosed cukrzycami.

Naprawdę, w pacjentach starzał się 50 rok lub stary, te dwa wskaźnika przepowiadali cukrzyce silnie niż prądu BMI.

To jest możliwie" obserwuje ołowianą naukę autor Sone Hirohito i kolegów. "ponieważ oba ciężar historie są mniej prawdopodobny wpływającym osoba zależna spadkiem w skojarzeniu między otyłością i cukrzycami, (Niigata Uniwersytecki medycyna fakultet, Japonia)

Rozpowszechnianie undiagnosed cukrzyce był 4,0% w mężczyzna i 1,7% w kobietach. Życia BMI maksimum był silnym predictor cukrzyce w oba rodzajach z each standardowej dewiaci (SD) przyrostem, podnosi fałd w mężczyzna prawdopodobieństwo 1,58 i 1,65 fałd w kobietach. Skojarzenia byli bezpartyjnikiem zmienny wliczając wieka, rodzicielskim historią cukrzyce, nadciśnieniem i dyslipidaemia.

Zmiana w BMI między wiekiem 20 rok i życie maksimum także znamiennie kojarzył z cukrzycami, skłóceni współczynniki (ORs) 1,47 i 1,63 w mężczyzna i kobietach, odpowiednio, jak był prądem BMI, przy korespondować ORs 1,47 i 1,61.

Pożytecznie BMI miara zmieniał z wiekiem, jakkolwiek. Życia BMI maksimum i zmiana między wiekiem 20 i życie maksimumem w pacjentach starzejących się 50 starych lub rok w młodych pacjentach byliśmy silnymi predictors cukrzyce, podczas gdy, życie maksymalny i prąd BMI był równo proroczy.

Wysocy tempa undiagnosed cukrzyce zobaczyli wśród ludzi w odgórny tertile dla maksimumu BMI i BMI zmiana drużyna raporty w Cukrzycowej medycynie. (wskazujący wielkiego i błyskawicznego ciężaru zysk)

Jakkolwiek skutek BMI historia modyfikował prądem BMI, w że niski prąd BMI był ochronny. Na przykład rozpowszechnianie undiagnosed cukrzyce wśród mężczyzna w odgórny tertile maksimum BMI był 1,81% ale właśnie 0,04% jeżeli byli także w odgórny tertile prąd BMI, jeżeli byli w dnie tertile.

Badacze wnioskują: "Te rezultaty sugerują że wytyczna wydajni dla przesiewania dla cukrzyc można robić przedstawiać past wysokich poziomy BMI w przesiewania ocenę."

Licensed from medwireNews with permission from Springer Healthcare Ltd. ©Springer Healthcare Ltd. All rights reserved. Neither of these parties endorse or recommend any commercial products, services, or equipment.

Advertisement