Częstowanie ADHD z środka pobudzającego lekarstwem może zmniejszać dymienia ryzyko

Częstowanie uwagi niedoboru hyperactivity nieład (ADHD) z środka pobudzającego lekarstwem może zmniejszać dymienia ryzyko według analizy prowadzącej badaczami przy diuk medycyną, szczególnie. gdy lekarstwo wziąć zgodnie,

Znalezienia pojawiać się online Maj 12, 2014, w czasopismo pediatriach.

"Dawać, że jednostki z ADHD są prawdopodobne dymić nasz nauka wspiera use zmniejszać prawdopodobieństwo dymienie w młodości z ADHD środka pobudzającego traktowanie," powiedział starszego autor Kollins, Ph.D, profesor i dyrektor Scott., psychiatria i behawioralne nauki diuka ADHD program. "ryzyko jest dalszy opuszczony przypuszczalnie gdy dotrzymanie lekarstwa traktowanie jest konsekwentny, ponieważ to wzrasta szansy że objawy kierują efektywnie."

ADHD jest pospolitym dzieciństwa nieładem który może kontynuować przez adolescenci i dorosłości, i charakteryzuje hyperactivity, trudność płaci uwagę i impulsivity. Ja powszechnie taktuje z środka pobudzającego lekarstwem as well as z, zachowanie terapią lub kombinacją dwa. (tak jak Vyvanse lub Concerta)

Jednostki z ADHD dymem przy tempami znamiennie wysokimi niż populacja ogólna i one, często zaczynają wczesnego. Studia pokazywali bez ADHD i 40 procentów dorosli z ADHD dymem regularnie, bardziej niż dwa razy tempo wśród dorosłych. że młodość z ADHD jest dwa, trzy czasy dymić papierosy prawdopodobnie niż ich rówieśnicy,

Bada na jak środków pobudzających lekarstw oddziaływania dymienia zachowania w jednostkach z ADHD prowadzili mieszani wyniki. Niektóre studia sugerują wzrost w dymieniu wśród tamto taktujących z środków pobudzających lekarstwami, podczas gdy inny pokazywali żadny skutek lub zmniejszanie w dymieniu.

"nikotyna działa dalej ten sam drogi przemian w mózg jak środków pobudzających lekarstwa, i związek między środkami pobudzającymi i dymieniem był dyskusyjny," powiedział wiodącego autora Erin Schoenfelder, Ph.D, kliniczny współpracownik i psycholog w diuka ADHD programie.

Ja był sugerujący "Schoenfelder powiedział. "że niektóre ludzie z ADHD medicate" ich uwaga niedobory używać nikotynę," "Nasz znalezienia pokazują że taktować ADHD z lekarstwem efektywnie zapobiegać młodzi ludzie od podnosić up przyzwyczajenie może."

Badacze egzamininowali 14 podłużnego studia papierosowy dymienie i ADHD traktowanie wliczając w liczbie 2.360 jednostek z ADHD, robi to wielkiej analizie na zagadnieniu do teraz.

Niektóre studia używali nikotynową zależność mierzyć dymień zachowania, chociaż nikotynowa zależność no może znajdująca w nastolatkach które ostatnio zaczynali dymić. Po to, aby chwytać ścisłego obrazek dymień zachowania zawierać dymić częstotliwość rozszerzali ich kryteria poza nikotynowa zależność badacze i czy uczestnicy obecnie dymili.

Analiza wyjawiał znaczącego skojarzenia między środka pobudzającego traktowaniem i niskimi dymień tempami. Skutek był wielki w tamto z surowym ADHD i gdy uczestnicy wziąć środków pobudzających lekarstwa stale.

Badacze zauważali to opierającego się na projekcie nauka, byli sprawnie utożsamiać skojarzenia ale nie kauzalnego związku między obniżonym dymienia ryzykiem i środka pobudzającego traktowaniem. Dodatkowi studia ustalać polecającego trwanie środka pobudzającego traktowanie i timing pomagać niskiemu dymienia ryzyku potrzebują.

Ten nauka może debunk postrzeganie" Kollins powiedział. "że środki pobudzający wzrastają one ryzyko dla dymić," "Ja daje my więcej zaufaniu gdy opowiadamy z rodzicami reasekurować one że konsekwentny ADHD traktowanie no wzrasta ich children ryzyka dymienie, i w rzeczywistości, może właściwie robić opposite."

"Mój nadzieja jest że ten badanie może pomagać informować nasz wysiłki zapobiegać negatywnych wyniki dla dzieciaków z ADHD, wliczając papierosowego dymienia," Schoenfelder powiedział. "Ten populacja no celował dla dymienia zapobiegania wysiłków pomimo słynnego związku między ADHD i dymieniem."

Źródło: Diuka uniwersyteta centrum medyczne

Advertisement