Znęcać się dzieci mogą doświadczać długookresowych problemy zdrowotnych

Znęcać się dzieci mogą doświadczać chronicznego, systemowego rozognienie który upiera się w dorosłość według badaczów przy diuk medycyną., podczas gdy łobuzy mogą właściwie przeprowadzać żniwa świadczenia zdrowotne wzrastać ich status społecznego przez znęcać się,

Nauka, poprowadzona we współpracy z uniwersytetem Warwick uniwersytetem Pólnocna Karolina i Emory uniwersytetem, przy kaplicy wzgórzem, publikujemy online w postępowaniach narodowa akademia nauk tydzień Maj 12, 2014.

Zapewnia potencjalnego mechanizm dla" powiedział William E, Ph.D, profesor nadzwyczajny psychiatria i behawioralne nauki. Copeland., przy diuk Uniwersytecką szkołą medyczną i nauka wiodącym autorem. "jak ten ogólnospołeczna interakcja może wpływać opóźnionych zdrowie funkcjonuje, Nasz znalezienia spojrzenie przy biologicznymi konsekwencjami znęcać się studiować markiera rozognienie i,"

Wcześni studia sugerowali że ofiary dzieciństwa znęcać się cierpią ogólnospołeczne i emocjonalne konsekwencje w dorosłość, wliczając wzrostów w niepokoju i depresji. Mimo to, znęcać się dziecko także raportowi problemy zdrowotni tak jak ból i choroby podatność który mogą przedłużyć poza psychologiczni wyniki.,

"Wśród ofiar znęcać się wydaje się być niektóre wpływem na zdrowie statusie w dorosłości, tam," Copeland powiedział. "W ten nauce pytaliśmy, czy dzieciństwa znęcać się może dostawać "pod skórą" wpływać fizycznych zdrowie."

Copeland i jego koledzy używaliśmy dane od Great Smoky Mountains nauki, krzepko, opierająca się nauka która zbiera informację na 1.420 jednostkach dla więcej niż 20 rok., Jednostki przypadkowo wybierali uczestniczyć w spodziewanej nauce i tym samym no byli przy wysokim ryzykiem choroba psychiczna lub znęcać się.

Uczestnicy przeprowadzali wywiad przez cały i wśród innych tematów dzieciństwa, adolescenci i potomstwo dorosłości, pytali o ich doświadczeniach z znęcać się. Badacze także zbierali małe próbki krwi patrzeć biologicznych czynników. Używać próbki krwi badacze mierzyli Odczynnikową proteinę (CRP), markiera stopnia rozognienie i współczynnika ryzyka dla problemów zdrowotnych wliczając, metabolicznego syndromu i choroby sercowo-naczyniowej.

CRP poziomy wpływają różnorodność stressors wliczając biednego odżywiania, braka sen i infekci, ale znajdowaliśmy" Copeland powiedzieliśmy. "że także odnosić sie psychosocial czynniki," "kontrolować dla uczestnika CRP istniejących poziomów nawet przed zaangażowaniem, dostajemy jasnego zrozumienie w znęcać się, jak znęcać się mógł zmieniać trajektorię CRP poziomy."

Trzy grupy uczestnicy analizowali: ofiary które byli oba ofiarami i łobuzami znęcać się, tamto, i tamto które byli wyłącznie znęcać się. Chociaż CRP poziomy wzrastali dla wszystkie grup gdy wchodzić do dorosłość, ofiary dzieciństwa znęcać się target247_0_ wysokich CRP poziomy niż inne grupy jako dorosli. W rzeczywistości CRP poziomy wzrastający z liczbą czasy jednostki znęcać się.

Młodzi dorosli które byli oba łobuzami i ofiary jako dzieci CRP poziomy jednakowych tamto wymagający w znęcać się, podczas gdy łobuzy niskiego CRP obniżać niż tamto uninvolved w znęcać się - nawet. Tak, być łobuzem i uwydatniać one status społecznego przez ten interakci możemy ochraniać przeciw wzrostom w podżegającym markierze.

Podczas gdy znęcać się mniej szkodliwy niż dzieciństwa maltretowanie lub nadużycie jest więcej błoniem i spostrzega jak znalezienia sugerują to znęcać się mogą niszczyć poziomy rozognienie w dorosłość, jednakowych co zobaczy w innych formach dzieciństwo uraz.

Nasz nauka zakłada" Copeland powiedział. "że dziecka rola w znęcać się może słuzyć jako ryzyko lub ochronny czynnik dla stopnia rozognienia lub," "Uwydatniający status społeczny wydają się ma biologiczną przewagę. Jakkolwiek, tam  są sposoby dzieci mogą doświadczać ogólnospołecznego sukces oprócz znęcać się inny."

Badacze zmniejsza znęcać się wnioskowali to, as well as zmniejszający rozognienie wśród ofiar znęcać się, mógł być kluczowymi celami dla promować zdrowie i zmniejszać ryzyko dla chorob kojarzyć z rozognieniem fizycznych i emocjonalnych.

W dodatku do Copeland, nauka autory zawierają E. Jane Costello, Lilly Shanahan uniwersytet Pólnocna Karolina i Carol Worthman diuk, Dieter Wolke i Suzet Tanya Lereya uniwersytet Warwick, w Zjednoczone Królestwo, przy kaplicy wzgórzem Emory uniwersytet.

Źródło: Obywatela instytut zdrowie psychiczne

Advertisement