Przełamu kontakty usługa zmniejsza ryzyko łamliwość przełamy w starych dorosłych

Dla starych dorosłych, jeden przerwa wszystko zbyt dobrowolnie prowadzi inny.

Studia pokazywali że anyone wiek 50 lub stary kości przerwa podtrzymująca w spadku od trwanie wzrosta lub mniej - jest dwa, pięć czasy doświadczać drugi przełam prawdopodobnie niż someone który no miał jeden. co cierpi łamliwość przełam - Szanse są nawet wysocy. że osoba która cierpiał dwa taki przełamu m tercja

Prawdziwa przyczyna dla dla większości te pourazowi przełamy jest osteoporosis, postępowa choroba robi one chrupliwi która zmniejsza gęstość kości i ciężar. Osteoporosis no ma jakaś oczywistych objawów więc w najwięcej skrzynek no zauważa ono until przełam zdarza się - i tamte przełamy są cokolwiek ale rzadcy.

Według Krajowej Osteoporosis podstawy (NOF), w przybliżeniu połówka wszystkie kobiety i jedna czwarta wszystkie mężczyzna cierpimy przynajmniej jeden łamliwość przełam po wieka 50. Tam  jest więcej niż 2 milion łamliwość przełamy w Stany Zjednoczone z obliczonym każdego roku kierują koszt prawie $20 miliard. - więcej niż liczbę ataka serca, uderzenia i nowotworu piersi skrzynki łączyć, - Te przerwy mogą uszkadzać jednostki jakość życia przyczyniać się inni poważni problemy zdrowotni i, parzysty, równy śmierć.

Pomimo wszystkie to, z grubsza 80 procentów wszystkie starzy amerykanie które podtrzymują przełamy jest neither testowany nor taktuje dla osteoporosis. Ale rzeczy zmieniają.

"Orthopaedics tradycjonalnie skupiali się na załatwiać przełam który jest tylko częścią nasz odpowiedzialność jako lekarzi, ale uświadamialiśmy sobie" powiedzieliśmy Dr. Cynthia Emory, orthopaedic chirurg przy kilwateru Lasowym Baptystycznym centrum medycznym w Salem, N.C. "identyfikowanie i częstowanie prawdziwa przyczyna jesteśmy równie ważny więc możemy zapobiegać przełamy od zdarzać się i umożliwiać nasz pacjentów kontynuować robić aktywność cieszą się."

Eksperci one zgadzają się że przełamu kontakty usługa reprezentują prawdziwego skutecznego sposób robić identyfikowaniu i częstowaniu.

Przełamu kontakty usługa (FLS) jest multispecialty, opieka program projektujący popierać kości zdrowie w starych dorosłych, w ten sposób zmniejsza ryzyko łamliwość przełamy. Uznany i z sprawdzonymi rejestrami sukces w Zjednoczone Królestwo i Kanada za granicą, szczególnie, FLS programy łapią dalej w Stany Zjednoczone, częściowo dzięki initiatives NOF, Krajowymi kości zdrowie Alliance (NBHA), Amerykańskimi Orthopaedic organizacjami, Skojarzeniowymi i innymi.

Ostatni spadku kilwater prowadził Emory; Lasowy baptysta zostać jeden pierwszy akademiccy centra medyczne w kraju ustanawiać formalnego FLS program, wysiłek podobny orthopaedic chirurga Dr. Anna Miller; i poświadczający pielęgniarka lekarza praktykującego Anne jezioro który słuzyć jako programa koordynator.,

Kilwateru baptysty Lasowy FLS i zapisuje się ludzi 50 nad czym, czym cierpiał przełam lub stan medycznego który może niekorzystnie wpływać kości gęstość. Początkowa wizyta dla each pacjenta zawiera gruntownego przegląd jego lub jej medyczna historia i fizyczny egzamin. W zależności od co wyjawiają tamto, lab testy, promieniowania rentgenowskie i gęstość obraz cyfrowy, mogą zarządzający. Mimo to analizują i zbierają rezultaty pacjent otrzymywa zindywidualizowanego plan recepta który może zawierać ćwiczenie programa, żywienioniowych i stylu życia rekomendacje, uzupełnia i recepturowi lekarstwa, wszystko przygotowywający w kierunku wzrastających kości zdrowie, ubywania i ryzyko przyszłościowe przerwy.

Pacjenci potrzebujący planują dla uzupełnienia wizyt jak, podczas których ocenia ich postęp i ich opieka plan przystosowywa, jeżeli konieczny.

Usługa zapewnia "perspektywy opieki koordynację," powiedzieliśmy jezioro czyj praca jako FLS koordynator zawiera zbierać wszystkie informację o pacjentach w pętli o ich statusie, rozwijać ich terapia plany prowadzi przez programa, utrzymuje wszystko ich lekarki pacjentów i innych opiekunów.,

"Orthopaedists i opieka lekarzi oczywiście bawić się głównych rola," powiedzieliśmy jezioro który trzyma lekarkę karmiący praktyka stopień., "Ale także konsultujemy endocrinologists, rheumatologists, dietetyczki, fizyczni terapeuta - podstawowy anyone który może przyczyniać się ustalać co jest najlepszy dla indywidualnego pacjenta."

W dodatku do gospodarowanie kilwateru baptysty Lasową usługa, jezioro wymaga w wysiłkach zapewniać i szpitale i innych dostawców z modelami które pomagają one ustanawiać FLS programy niezależnie od ich zakresu lub rozmiaru, NBHA, NOF i rozwijać standardy dla FLS programuje z okiem w kierunku ich rozpoznaje Łączną prowizją niezależna organizacja która akredytuje opiek zdrowotnych organizacje, poświadcza i programuje w Stany Zjednoczone.

"przełamu kontakty usługa wcielają trzy znacząco aspekta który one uwydatniają dzisiaj opieka zdrowotna - zapobieganie, coordinated opieka i personalizująca medycyna," Miller powiedział. Byli sprawdzeni być bardzo pomyślni są każdy dobrym powodem robić one dostępni dla everyone. "w zmniejszać liczbę łamliwość przełamy, w ten sposób tam"

ŹRÓDŁO kilwateru Lasowy baptysta healthWire

 

Advertisement