Badacze odkrywają nowatorskiego enzym który promuje insulinową sekrecję w typ - 2 cukrzyc zwierzęcia model

Sygnał który promuje insulinową sekrecję i zmniejsza przecukrzenie w typ - 2 cukrzyc zwierzęcia model uwydatnia inhibicją nowatorski enzym odkrywający kmotra centrum badań i uniwersytetem Montreal badacze. (CRCHUM) Drużyna jest częścią Montreal cukrzyc Badawczy centrum i ich nauka, publikująca ostatnio w komórka metabolizmu, kierował badaczami Marc Prentki i Murthy Madiraju.

Insulina jest znacząco hormonem w nasz ciele który kontroluje glikozy i sadła spożytkowanie. Niedostateczny insulinowy uwolnienie komórkami interferencja z akcją insuliny prowadzenie typ i trzustka - 2 cukrzycy. Sekrecja w krwi insulina jest zależna na spożytkowanie i produkcję powieść sygnał komórkami glikoza i sadło że odkrywali zwanego monoacylglycerol.

"Pomimo znaczącego badania na mechanizmach wplątujących w insulinowej sekreci zostawali enigmatycznymi sygnałowe molekuły wymagać w ten procesie; identyfikacja te sygnalizuje jest konieczna rozwijać lepszy lecznictwa przeciw cukrzycom," wyjaśnia Marc Prentki dyrektor Montreal cukrzyc centrum badań i profesor przy uniwersytetem Montreal. Marc Prentki chwyty Kanada badania krzesło w cukrzycach i metabolizmu.

"Gdy cukier ono używa insuliną secreting trzustkową komórkę, ono produkuje monoacylglycerol, a jak sygnał i to kojarzy z insulinowym uwolnieniem w krew; zakładamy" mówimy Murthy Madiraju, badacz przy CRCHUM. że produkcja monoacylglycerol jest istotna dla stymulującej insulinowej sekreci komórką,

Znacząco zespół badaniowy odkrywał że enzym dzwonił alfa, bete hydrolase domain-6 przerwy/zestrzela monoacylglycerol i tak negatywnie kontroluje insulinowego uwolnienie. (w krótkim ABHD6)

Te badacze powiedzieli że "idealny lek dla typ cukrzyca; gdy ono wynosi wzrastać insulinowych poziomy w krwi i wzrastać wrażliwość ciało tkanki insulina uwydatniać betą komórki odpowiedź glikoza tylko także to jest dokładnie czemu robi ABHD6 inhibicja i tak utożsamialiśmy unikalnego nowego cel dla typ - 2 cukrzycy."

Te studia one robią we współpracy z amorChem Pieniężny i swój opłacanymi nuChem lecznictwami, Inc., Montreal. 

Advertisement