POCIERANIE filozof ocenia propozycje dla nowego systemu opieki zdrowotnej

Co przypuszcza płacić dla go? Opieka zdrowotna przemysł westerny uprzemysławiający narody finansowanie problemy: technologia maszeruje dalej i robi nowych, wyszukanych traktowania ewentualnych; w tym samym czasie populacja starzeje się. W rezultacie, naukowów i polityków żądania podstawa reformuje uprawomocniającym zapewniać po to, aby że opieka zdrowotna zostaje financeable w przyszłości. POCIERANIE filozof Corinna Rubrech dyskutuje w jej PhD dyplomówce sposób nowy system opieki zdrowotnej można patrzeć jakby to jest uczciwy odnośnie ekonomicznych rozważań właśnie.

Żadny arbitralna dystrybucja

Jeżeli stan jest środkowym jednostką odpowiedzialny zakłócać ograniczonych zasoby, dlaczego ono czyj, i.e który żądanie dla tamte zasobów jest ostry, pacjent jest priorytetyzujący nad inny? przypuszcza ustalać Po to, aby odpowiadać te pytania, wyznaczających kryteria jest konieczny że zapewnia że dystrybucja no zdarza się przypadkowo. Corinna Rubrech od krzesła Stosować etyki dyskutuje tamte kryteria od filozoficznej perspektywy i ocenia różnorodne propozycje które stawiają naprzód opieka zdrowotna ekonomistami dla restrukturyzacja system opieki zdrowotnej.

wysokiego ryzyka styl życia

Jeden początkowa propozycja jest wykluczać tamte jednostki które prowadzą wysokiego ryzyka styl życia, na przykład robić krańcowym sportom lub dymić. Filozoficzne teorie które rozkrzewiają silnego sens osobista odpowiedzialność uwydatniają przynosili na on. że jednostka musi być odpowiedzialna dla konsekwencj choroby on lub ona Jakkolwiek, to podnosi pytanie który decyduje jeżeli, na przykład, pacjent cierpi od nowotworu ponieważ był ciężkim palaczem dla wiele rok przez genetycznej predyspozyci należnej lub co dostawać krtań nowotworowi zawsze był prawdopodobny.

Kryterium wiek

Inny kryterium który jest podległy dyskusyjna debata jest pełnoletni. Opieka zdrowotna politycy debatują jeżeli starzy ludzie muszą mają ten sam żądania na opiek zdrowotnych usługa jak młodzi ludzie. Pewne filozoficzne teorie przedstawiają przekonywująco argumenty na rzecz starości racjonować. Jeżeli stawać twarzą w twarz z wyborem providing wysoce drogiego przedłużania traktowanie everybody, niezależnie od ich wieka lub jednostki, tylko pod pewnym limitem wieku, ja może robić sensowi priorytetyzować młodych ludzi. Tak dać szansie likewise żyć starość. Taki dystrybucja wydaje się szczególnie odpowiednią, jeżeli zasoby są niedostateczni, na przykład jeżeli tylko są dostępni dla przeszczepienia few ofiarodawca organy.

Uzupełnia "RUBIN" artykuł - postgraduates temping jako nauka dziennikarzi

PhD ucznie przy pocieraniem pomagali "RUBIN" artykuł wstępny drużyny przyczyniać się artykuły aktualni Niemieccy i Angielscy wydania. Corinna Rubrech jest jeden trzy chwilowego nauka dziennikarza. Robi jej PhD w pocierania badania szkole i przedstawia jej badawczego temat w pocieranie nauki magazynie, celuje ogólnej widowni. 

Źródło: Corinna Rubrech

Advertisement