Świat Żadny Tabaczny dzień: Apunipima trzymać edukacyjnych wydarzenia w przylądku Jork

Apunipima trzyma wydarzenia przez 10 przylądka Jork społeczności ten tydzień świętować świat Żadny Tabaczny dzień który spada na Maju 31.

Pasmo społeczności trzyma tabacznych edukacja pokazów, tabacznych edukacj sesje i ranek herbaty nad kolejne kilka dni, podczas gdy społeczność Mossman wąwóz trzyma popołudniowego wydarzenie na Środzie uwypukla tabacznych edukacja pokazów, sesje, tradycyjne gry i aktywność podążać zdrowym BBQ, sportowe i kulturalne. Lockhart rzeka i Mapoon mężczyzna grupy trzymamy specjalnych mężczyzna obozowi na weekendzie, skupia się na tabacznej edukaci, zdrowym utrzymaniu i kulturalnych aktywność.

Frank wyzwanie, aborygen i Torres cieśniny wyspiarki przeciw paleniu komiczka rozwijać, Apunipima i uczniami od Djarragun szkoły wyższa, wszczynamy Tabacznym i Zdrowym stylu życia liderem zespołu Mario Assan przy Apunipima's kopami biurowymi przy 10 am na Czwartku. Przedstawiciele od Skytrans kopów Taipans i Djarragun studenci collegu uczęszczają wodowanie.

` świat Żadny Tabaczny dzień pozwoli my błyszczeć światło na wysokich wskaźnikach dymienie wśród aborygenu i Torres cieśniny wyspiarki ludzie w przylądku Jork,' Mr Assan powiedział.

- ` Australia szeroki, aborygenie i Torres cieśniny wyspiarko, zaludnia jest więcej niż dwa razy równie prawdopodobnie jak miejscowa populacja być dziennymi palaczami. 2009 postaci wskazują z każdy 100 dorosłych w przylądka Jork dymu że 27, porównującym z 15 w Queensland i 18 w Australia. Worryingly, siedem z każdy 10 kobieta w ciąży na przylądka dymu porównującym pięć w Queensland i dwa w Australia.'

` Apunipima's cel jest zmniejszać ogólnego dymienia tempo na przylądku Jork i przedporodowego dymienia tempo 15 procentami 25% 2018. Popełniamy kształcić przylądka Jork ludzi o niebezpieczeństwach dymienie i pomagać Zamykać Gap zmniejszać tempa dymienie na przylądku.'

Źródło: http://apunipima.org.au/

Advertisement