Nowatorski inkubatoru mikroskop idealnie nadawał się dla upływu egzaminu

Biolożki i lekarki polegają ciężko na inkubatorach i mikroskopach. Teraz Fraunhofer wchodzić na górę z nowatorskim rozwiązaniem który łączy funkcje oba te narzędzia w niezwykle na małą skalę systemu i układzie. instytut dla Biomedycznej inżynierii IBMT Ja idealnie nadaje się dla upływu egzaminu nad liczbą tygodnie i dla automatycznej obserwaci komórek kultury. Inkubatoru mikroskop kupujący inkubator i mikroskop oddzielnie jest nie duży niż sodowana puszka i kosztuje 30 czasów mniej niż. Ja będzie na pokazie pierwszy raz przy MEDTEC w Stuttgart (Hall 7, budka B10).

Komórki bawić się znaczącego rola w biologii w medycynie i. Właśnie jak istoty ludzkie potrzebują odżywki ximpx. Uprawowe ludzkie i zwierzęce komórki wymagają parametry tak jak temperatura i wilgotność precyzować z absolutną precyzją i utrzymujący przy nawet równi nadmierni dłudzy okresy czasu czas. Upływ obserwacja przez okres niektóre tygodni może być szczególnie wartościowa, ponieważ dużo zdarza się w ten czasie pod względem komórki różnicowania i reprodukci. Do teraz zwykła technika robić te rodzajom obserwacje był używać małych inkubatory w połączeniu z konwencjonalnymi mikroskopami. To bierze up wokoło jeden metr kwadratowego przestrzeń, robi działać kilka taki systemy przy each inny nieefektywny proces. Tam  jest potrzeba dla nowatorskich rozwiązań które znamiennie zmniejszają przestrzeń potrzebującą i koszty wymagających bez iść na kompromis ilość kultywacja mikroskopów wizerunki nagrywający i -.

Przy MEDTEC badaczami od Fraunhofer instytutu dla Biomedycznej inżynierii IBMT w St. Ingbert pokazywać ich na małą skalę inkubatoru mikroskopu rozwiązanie. Ten system może używać dla czasu upływu obserwaci komórek kultury as well as zbierać fluorescencyjnych wizerunki przy różnymi częstotliwość. Ja zawiera na małą skalę inkubacyjną sala zapewniać definiujących komórki kultury parametry kontrolne elektronika i. Komórki r na podłoga miniaturyzowana inkubacyjna sala na i ximpx z stałym strumieniem odżywki cienkim, zastępowalnym szklanym talerzu. Jedyni parametry które potrzebują utrzymującym stały wśród inkubatoru są temperaturą i odżywki dostawy spływowym tempem. Wszystko w wszystko na małą skalę inkubatoru mikroskop jest niezwykle dobrym wartością i pozwoli dla wiele jednostek działającym w paraleli w prawdziwej układ przestrzeni. I pomimo swój oszczędzanie projekta poddaje się wizerunki które są prawie tak dobre jak tamto duzi mikroskopy. system

Prototypowe wersje są już w użyciu w różnorodność badawczych projektach. "system jest niewywrotny i może używać dla upływ obserwaci rozciąga się kilka tygodnie," mówi Dr. Thomas Velten, głowa Biomedyczni mikrosystemy wydziałowi. Przyrząd stale ratuje one komputer i. Wizerunki mogą przystępujący przy jakaś czasem i analizują używać odpowiedniego wizerunku przerobu oprogramowanie.

"Nasz klienci dostają biomedycznego analizy narzędzie wysoka ilość - well wyceniać, oszczędzanie, i dostosowywający ich potrzeby," mówi Velten. Inkubatoru mikroskop nadaje się szeroka rozmaitość egzamininuje reakcję komórki nanoparticles lub toksyczni agenci w środowisku zastosowania, na przykład. Inny aktualny zastosowanie jest komórki macierzystej badaniem. "system jest układem, wisząca ozdoba, niezwykle skuteczna i w pełni automatyczny funkcjonujący," wnioskuje Velten.

Źródło: http://www.fraunhofer.de/

Advertisement